Taroltak a fiatalok az evezős ob-n

2023.07.14. 08:30

Ketten is kétszeres bajnokok lettek a győri Arrabonánál

Az utánpótlás számokban szinte alig volt olyan futam, ahol ne állt volna arrabonás versenyző a dobogón a Szegeden megrendezett evezős országos bajnokságon. A pár héttel ezelőtt ugyancsak a Maty-éren megrendezett ORV-n elért győzelem után az ob-n is verhetetlen volt Rádai Bianka. A kisebb betegséggel küzdő sportoló mind a serdülő női egypár-, mind pedig a kétpár versenyszámban – Rózsa Reginával - bajnoki címet szerzett. Szintén két aranyérmet szerzett tanuló 4-es korcsoportban Krug Dóra. Egypárban, illetve Nagy-Huszár Lucával kétpárban is elsők lettek.

Halmainé Mészáros Éva és Nagy Péter tanítványai kiváló eredményeket értek el: 8 bajnoki cím ill. bajnoki futamgyőzelem, 6 ezüstérem és 8 bronzérem az országos bajnokság mérlege. Az Arrabona EK a 28 résztvevő egyesület közül a nagyon előkelő 11. helyet szerezte meg az összesített pontversenyben.

Nagyon szoros küzdelmeket vívtak a sportolóink, sokszor csak centimétereken múlott egy-egy helyezés. Minden versenyzőnk a legjobb tudását nyújtotta, egyesületünk pedig - lehetőségeihez mérten - maximálisan teljesített. - értékelte a bajnokságot Halmainé Mészáros Éva edző.

Az ob-n az Arrabona masters versenyzői is remekeltek, több bajnoki címmel és sok-sok ponttal járultak hozzá az összesített eredményekhez.