Zöld-fehér szív

2023.03.17. 21:34

Női kézilabda NB I - Kari Brattset két góllal tért vissza az ETO-ba

A vendégcsapatba két góllal tárt vissza Kari Brattset: a világ- és Európa-bajnok norvég beálló tavaly április óta nem játszott mérkőzést, mert novemberben megszületett első gyermeke. A győri sikerhez a francia kapus, Amandine Leynaud 55 százalékos védési hatékonysággal (22/12) járult hozzá.

Kari Brattset első meccsét játszotta tavaly április óta.

18. FORDULÓ

NEKA–GYŐRI AUDI ETO KC 25–33 (15–20)

Balatonboglár, 650 néző. V: Haskó, Natkai

NEKA: Wéninger – Gém 1, Ferenczy D. 3, Kellermann, Kocsis B., Varga E., Szabó A. 1. Csere: ZAJ (kapus), Kovalcsik B., Bató 1, CSÍKOS 8 (1), Juhász K., Szabó L. 1, Molnár D. 2, Horváth P. 2, UHRIN 6. Edző: Bohus Beáta

GYŐR: Sandra Toft – FALUVÉGI 5, Rju Un Hi 1, Oftedal 4, Broch 3, Haugsted 4, Fodor Cs. 4. Csere: LEYNAUD (kapus), Gros 4 (1), BRATTSET 2, Anne M. Hansen 2, Deszpotovics, Blohm 1, Schatzl Nadine 3, Farkas J. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–7. 11. p.: 4–8. 14. p.: 5–12. 23. p.: 11–18. 27. p.: 14–18. 35. p.: 17–21. 41. p.: 20–26. 45. p.: 22–26. 49. p.: 23–28. 54. p.: 23–32

Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1

MESTERMÉRLEG

Bohus Beáta: – A világ legjobbjai ellen nem volt egyszerű dolgunk, de nem ijedtünk meg. Apróbb célokat tűztünk ki magunk elé, védekezésben új dolgokkal kísérleteztünk, melyek részben jól sikerültek. Támadásban megtaláltuk a lövőtávolságot, vannak dolgok, melyekkel elégedett vagyok, de egy pici hiányérzet a beálló és a szélsőjátékkal kapcsolatban maradt bennem.

Ambros Martín: – Két teljesen ellentétes félidőt láthattunk, ma nem a legjobb játékunkat nyújtottuk. Jól kezdtük a mérkőzést, majd a második félidőben a bátor, lelkes játékot nyújtó hazaiak rendkívül sok problémát tudtak okozni. A támadójátékunk jól működött, a helyzeteket hatékonyan tudtuk értékesíteni, ugyanakkor a második félidőben sok labdát vesztettünk.