Női kézilabda NB I - Audi ETO-Érd 42-18 - fotók

Nagyon magabiztos győzelmet aratott a győri együttes a szerdai bajnokin.

2022.03.23.ETO-Érd mérkõzés.Gyõr.Fotó:Huszár Gábor,Kisalföld

Fotó: Huszar Gabor

Audi ETO-Érd 42-18 (22-8)

Bartha Csabát a meccs végén is élteti a közönség, aki ki is megy a győri szurkolói maghoz, és láthatóan elérzékenyülve köszöni meg a köszöntést. A lányok még kapnak egy nagy vastapsot a végén hosszan tartó "Ti vagytok a legnagyobbak"-rigmus kíséretében.

60. perc: Dörgő kapufával indul az utolsó perc, Kopecz lőtte. Blohm aztán betalál. 41-18. Lukács eredményes egy lerohanás után. 42-18. Zúg a "Szép volt, csajok!" - így ér véget a mérkőzés.

59. perc: Blohm nem tud gólt dobni. A játékvezetők szerint nem történt vele szemben szabálytalanság, de a nézők ezt másképp látják.

58. perc: Ogonovszky nagy lendülettel szerzi a negyvenedik győri gólt. 40-18.

57. perc: Oftedal újabb gólt dob. 39-18.

56. perc: Ogonovszky is megszerzi az első gólját. 38-17. Szabó K. megint büntetőt értékesít. 38-18.

54. perc: Schatzl büntetőből eredményes. 37-17.

53. perc: Kiss D. farag tovább a vendégek hátrányán. 36-17.

51. perc: Szabó eredményes büntetőbő. 36-16.

50. perc: Finom gól Oftedaltól egy lerohanás végén. 36-15. Labdát veszít az Érd. Lukács ziccerét védi Hadfi.

49. perc: Schazl fut be a szélről, a lövését védi Hadfi.

48. perc: Újabb érdi hétméteres jöhet. Szabó K. belövi. 35-15

47. perc: Nze Minko pedig lerohanásból szerez gólt. 35-14.

46. perc: Oftedaltól ma még nem láttunk gólt, most megszerzi az elsőt. Tipikus Oftedal-gól ez, lábbal veri meg a védőit. 34-14.

45. perc: Újabb győri hétméteres jön, ezúttal Kristiansen lövi. Ez is gól. 33-14.

44. perc: Most a győriek lőhetnek hetest, Brattset Dale váltja gólra. 32-13. Kiss D. a harmadik gólját szerzi. 32-14.

43. perc: Blohm pazar labdaszerzése után ismét támadhat az ETO.

42. perc: Oftedal próbálkozását védi Kántor, de az üres győri kapuba nem sikerül betalálnia: a kapufát találja el.

41. perc: Kristiansen hatodik gólját lövi. 31-12. Brattset Dalét kiküldik két percre, Kopecz pedig hétméterest lőhet. Glauser védi a büntetőt, Kopecz viszont a kipattanót bedobja a győri kapus fölött. 31-13.

40. perc: Blohm lövését védi Kántor. Mézes Laura lövését pedig Laura Glauser hárítja.

39. perc: A hosszúra nyúlt érdi támadás végén Kiss D. lövi a kapuba a labdát, ami a Vukajlovic lövését védi Glauserről került hozzá. 29-12. Aztán jön ismét Brattset Dale a túloldalon. 30-12

37. perc: Vukajlovic a bal alsóba talál. 28-11. Háfra újabb gólját tapsolja meg a szurkolótábor. 29-11.

36. perc: Schatzl lerohanás végén eredményes - immár negyedszer a mai meccsen. 27-10. Brattset Dale megint! 28-10.

35. perc: Kiss Dorottya lövi a tizedik érdi gólt. 25-10. Brattset Dale beállóból talál a kapuba. 26-10.

34. perc: Oftedal lövését védi Kántor. Brattset Dale is megszerzi az ötödik gólját. 25-9.

33. perc: Ötödször talál a kapuba a meccsen Kristiansen. 24-9. A blokk segít most a győri kapusnak Kopecz lövése után.

32. perc: Szabó Kitti büntetőjét viszont már kivédi Glauser. Ő is kap egy kis ünneplést.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, az ETO még emberhátrányban. Glauser a kapuban, ő az, aki nem tudja védeni Szabó Kitti lövését. 22-9. Háfra megszerzi az első gólját egy kínai figura végén. 23-9.

A mai meccs hivatalos nézőszáma 2217 fő.

30. perc: Schatzl szerez gólt egy gyors akció végén középről. 22-7. Hansent kiküldik két percre, a vendégek pedig hétméterest lőhetnek. Most is Szabó áll oda, és ahogy az előzőt, úgy ezt is bedobja. 22-8. Vége az első félidőnek.

29. perc: Kétszerindulás Nze Minkónál. Letelik a kiállítás közben. Mód passza pontatlan.

28. perc: Kürthi Laura első góljának tapsol a közönség. 21-7.

27. perc: Eladják a labdát az érdiek, de Háfra indítása is pontatlan. Aztán Vukajlovic lövését védi Leynaud. A meccs első kétperces büntetését az érdi Szabó Kittire róják ki a játékvezetők. Háfra lövését védi Hadfi.

26. perc: Blohm elkapta a fonalat. 20-7.

25. perc: Leynaud véd ismét (ezúttal Kopecz próbálkozott). Nze Minko pazar passza után Blohm szerez gólt beállóból. 19-7.

24. perc: Megint jó sokáig támadnak a vendégek. Leynaud védi Fekete Bozsana lövését. Az ETO aztán megint gyorsan lezárja a támadását: Blohm eredményes. 18-7.

23. perc: Pintea is jön beállóba. Schatzl kap labdát a bal szélen, és a rövidre lövi a gólt. 17-7

22. perc: Mód Noémi szépít. 16-7

21. perc: Passzívig játszanak az érdiek, kapura lőni nem tudnak végül. Brattset Dale viszont gyorsan betalál, így már tízzel vezet a győri együttes. 16-6.

20. perc: Lerohanás végén finom mozdulattal dobja a kapuba a labdát Lukács. 15-6. Újabb érdi időkérés szakítja meg a játékot.

19. perc: Vukajlovic farag a vendégek hátrányán egyet. 13-6. Schatzl is feliratkozik a gólszerzők közé. 14-6.

18. perc: Bódi hibázik a győri kapu előtt, Brattset Dale viszont gólt dob a másik oldalon. 13-5.

17. perc: Nze Minko harmadszor talál a kapuba. 11-5. Vukajlovic passza nem jó, Nze Minko és Lukács a kapuig adogatják egymásnak a labdát, végül Lukács szerez gólt. 12-5.

16. perc: Brattset Daléről majdnem lekapják a mezt, de nincs szabálytalanság. A másik oldalon hetessel ér véget a támadás. Szabó Kitti bedobja. 10-5.

15. perc: Kopecz büntetőjét lábbal védi Leynaud. Ő is kap egy kis verbális támogatást a szurkolóktól.

14. perc: Győri hetes, ezúttal Háfra lövi. A labda a kapu mellé pattan.

13. perc: Blohm sárga lapot kap. A győriek nyitott védekezése hatásosnak tűnik. Vukajlovic a felső kapufát találja le, a kipattanó kimegy a pályáról oldalt.

12. perc: Most az érdiek kérnek időt. Vukajlovic lövi a labdát kapu fölé. Blohm megszerzi első gólját egy szép akció végén. 10-4.

11. perc: Leynaud védi Vukajlovic lövését, de a kipattanót felszedő Kristiansen rálép a hatos vonalára. Leynaud azonban védi Vukajlovic kísérletét, Kritstiansen pedig villámgyors gólt szerez. 9-4.

10. perc: Brattset Dale harcol ki büntetőt. Ő is lövi, be is pattintja. 8-4

9. perc: Időt kér Martín.

8. perc: Brattset Dale először eredményes. 7-4.

7. perc: Vukajlovic eredményes. 6-4.

6. perc: Bartha Csabát kezdi éltetni a hazai közönség, amely látványosan csendben volt mindeddig, csak a gólokat tapsolta meg. Nze Minko a kapufát találja el. Vukajlovic most hibázik. Nze Minko pedig gólt dob. 6-3.

5. perc: Ismét Kristiansen eredményes. 5-2. Vukajlovic szépít. 5-3.

4. perc: Lukács révén már kettővel vezet az ETO. 4-2. Vukajlovic hibázik támadásban.

3. perc: Kristiansen lövi a második győri gólt is. 2-1. Ismét Kopecz egyenlít. 2-2. Gyors gól jön Nze Minkótól. 3-2.

2. perc: Kopecz egyenlít. 1-1. Háfra helyett egyébként Pintea van benn védekezésben.

1. perc: A meccset a zöldben játszó ETO kezdi. A vendégek narancs-feketében játszanak ma. Az ETO kezdőcsapata: Leynaud, Kristiansen, Nze Minko, Háfra, Brattset Dale, Lukács és Schatzl kezd.Hétméterest lőhet a Kristiansen, gól a vége. 1-0.

Előzetes - Normális esetben ez egy mérkőzés lenne a sok közül, ami miatt mégis kiemeltebb figyelmet kap az összecsapás, az a háttérben vívott hatalmi harc miatt van: a szurkolók felhívást tettek közzé, melyben azt kérik, a mai meccsen minél nagyobb létszámban buzdítsák a lelátóról a csapatot.