2023.03.10. 08:06
Tragédia a locsmándi fürdőben - ötéves kislány vesztette életét a medencében
A Sonnentherme minden alkalmazottját még mindig erősen megérinti és sokkolja a hétvégén történt tragédia. Mélyen sajnáljuk, hogy a megtett intézkedések ellenére sem lehetett megmenti a lány életét – nyilatkozta Werner Cerutti, a Soproni járással szomszédos, locsmándi (Luttsmannsburg) fürdő vezetője a Vaol-nak.

Forrás: Sonnentherme.at
- Tragikus baleset történt a hétvégén Locsmándon (Lutzmannsburg): az eddigi adatok szerint egy ötéves bécsi kislány halt meg az egyik medencében. Mentőhelikopterrel a bécsi kórházba szállították, de az életét nem lehetett megmenteni.
- Az ügyben a Vaol újságírója megkereste a fürdő vezetőségét, hiszen számos magyar dolgozik a határ menti létesítményben, illetve sokan járnak ki ide pihenni, úszni, vagy éppen részt venni a bababúszó tanfolyamon.
- Rendkívül megdöbbentünk, amikor a rendőrség múlt vasárnap megerősítette, hogy az az ötéves kislány, aki szombaton a létesítményünkben úszás közben balesetet szenvedett, a bécsi kórházban meghalt – szögezte le Werner Cerutti, a Sonnentherme Lutzmannsburg-Frankenau GmbH ügyvezető igazgatója.
– Azonnal együttérzésünket fejeztük ki a szülőknek, rokonoknak és barátoknak a Sonnentherme nevében. Egyúttal reményünket fejeztük ki, hogy ezekben az elképzelhetetlenül nehéz órákban is kitartanak, erősek maradnak.

Megtudtuk, a baleset szombaton kora délután történt. Egy vendég vette észre, hogy egy kislány jóideje nem jött fel a víz felszínére. A gyermeket kivitték a medencéből, a létesítmény életmentője értesítette a mentőket, és azonnal megkezdtél az újraélesztését.
- Szorosan együttműködünk a rendőrséggel és az ügyészséggel, hogy tisztázzuk, mi vezetett ehhez a balesethez – folytatta az igazgató. - A Sonnentherme vezetősége vasárnap óta naponta többször is felvette a kapcsolatot a hatóságokkal. A videófelvételeket már átadtuk az illetékeseknek. Minden rögzítve van: hol volt a család, mikor ugrott a lány a vízbe, mikor vették őt észre. Az újraélesztési kísérleteket is rögzítették a kamerák.
Bővebb részleteket ide kattintva olvashatnak.