2017. 04. 29. szombat - Péter 4°C | 14°C Még több cikk.

Már vb-részvevők: 11 góllal verték a női kézisek Szlovákiát

Kijutott a decemberi kínai világbajnokságra a magyar női kézilabda-válogatott, miután vasárnap délután hazai pályán 33-22-re legyőzte Szlovákia legjobbjait a vb-selejtező visszavágóján. A magyarok az első meccsen idegenben is nyerni tudtak, igaz, akkor mindössze egy góllal, 22-21-re.
Remekül kezdték az összecsapást Imre Vilmos tanítványai, nyolc perc elteltével már 7-1-re vezettek, így nem is csoda, hogy a szlovák szövetségi kapitány időt kért. 10-3 után kissé visszavett a tempóból a magyar együttes, a pályára lépő Mörtel többször is hibázott, Tomorit pedig gyakran átjátszották védekezésben, így négy-öt gólra felzárkózott az ellenfél. A szünetre azonban ismét komoly előnyt szerzett a magyar válogatott.

A fordulás után a csapatok ott folytatták, ahol az első félidőben abbahagyták: a szlovákok sokat hibáztak, Herr Orsolya remekül védett, a magyar csapat pedig folyamatosan növelte az előnyét, így magabiztosan harcolta ki a vb-kvalifikációt.

Női kézilabda világbajnoki selejtező, visszavágó: Magyarország - Szlovákia 33-22 (18-11) Továbbjutott a magyar válogatott 55-43-as összesítéssel.

• 1. Korrekt5 2009. június 17. 22:31
    „Ennyit számit ha Görbic nem jáccik :)”

MotoGP: Rossi nyert, Talmácsi célba ért

Motorsport - A címvédő Valentino Rossi nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Katalán Nagydíját,… Tovább olvasom