2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 2°C

Fájó magyar vereség

Labdarúgás - A magyar válogatott barátságos mérkőzésen 1-0-ra kikapott Izraeltől.
Izrael-Magyarország 1-0 (0–0)
Barátságos mérkőzés, Tel-Aviv, Ramat Gan Stadion, 9211 néző. V.: Borski (lengyel).

Izrael: Avat- Zsiv, Kejnan, Haim, Dajan- Benajun, Alberman, Ohajon, Tuama- Golan, Kolautti

Csere: Avat h. Davidovics, Ohajon h. Saban, Kolautti h. Sahar (mindhárom a szünetben), Tuama h. Buzaglo (60.), Benajun h. Kijal (90.)

Gsz.: Benajun (77.)
Sárga lap: Haim (7.)

Magyarország: Fülöp- Szélesi, Juhász, Vanczák, Bodor(Halmosi, 84.)- Vadócz, Gera, Hajnal, Huszti- Dzsudzsák, Torghelle

Csere: Vadócz h. Tóth B. (65.), Dzsudzsák h. Rudolf (70.), Juhász h. Tímár (75.), Szélesi h. Szalai (84.), Bodor h. Halmosi (84.)

Sárga lap: Juhász (48.)

20. perc: Vadócz próbálkozott 30 méterről, lövése a jobb kapufa mellett ment el.
49. perc: Tuama 17 méterről elvégzett szabadrúgását Fülöp nagy bravúrral tornázta ki a bal felső sarokból.
55. perc: Gera hozta volna helyzetbe Torghellét a 16-oson belül, egy hazai védő kezében azonban elakadt a labda, de a játékvezető nem adott büntetőt.
72. perc: Hajnal beívelését az előrehúzódó Juhász fejelte kapura, de a labda Davidovics és a kapufa segítségével szögletre mentett.
77. perc: Egy gyors bal oldali támadás végén a középre tett labdát Golan lőtte kapura, ráadásul Benajun még közvetlen közelről beleszúrt, így Fülöp már nem tudott hárítani. 1–0.
Fájó vereséget szenvedett a magyar válogatott, mert a mezőnyben a mérkőzés jó részében jobban játszott ellenfelénél.
Az első félidőt gyakorlatilag kidolgozott helyzet nélkül tudták le a csapatok. A folytatásban nagyobb tempóra kapcsolt az iz- raeli csapat, de a védelem jól helytállt, így Fülöpnek csak egy szabadrúgásnál kellett komolyabb bravúrt bemutatnia.
Az izraeli fölény végül a 77. percben érett góllá, igaz, ehhez egy jó adag szerencsére is szükségük volt a vendéglátóknak. A hátralevő időben Erwin Koeman a cserékkel mindent megpróbált – Szalai Ádám első válogatottságát ünnepelhette –, de egyenlíteni már nem sikerült.

• 1. CsabaKiraly 2009. február 17. 06:53
    „Tudtatok, hogy Gyurcsany is egy sponzora az izraeli csapatnak?”

FIFA világranglista: tíz éve ez a legjobb helyezésünk

Labdarúgás - Magyarország négy pozíciót javítva a 43. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) … Tovább olvasom