2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

BL: totális angol fölény Európában

Labdarúgás - A Barcelona magabiztosan jutott a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában. A szerdai két olasz–angol párharc közül mindkettőn a szigetországi gárda örülhetett, így mind a négy angol gárda továbbjutott. Szintén a legjobb nyolc között van a Porto.
Roma (olasz)–Arsenal (angol) 1–0 (1–0, 1–0, 1–0)

Gsz.: Juan (9.).

Továbbjutott: Arsenal (1–1-es összesítés után 11-esekkel: 6–7).

A Roma hamar ledolgozta egygólos hátrányát, a folytatásban nem tudták döntésre vinni a dolgot a csapatok. Következett a tizenegyespárbaj, melyből az Arsenal került ki győztesen.

Barcelona (spanyol)–Lyon (francia) 5–2 (4–1)

Gsz.: Henry (25., 27.), Messi (40.), Eto’o (43.), Keita (95.), ill. Makoun (44.), Juninho (48.).

Továbbjutott: Barcelona (6–3-as összesítéssel).

A Barca az első félidőben négy gólt lőtt, s bár két gyors találattal a Lyon felzárkózott, a katalán továbbjutást már nem tudta veszélyeztetni.

Porto (portugál)–Atlético Madrid (spanyol) 0–0

Továbbjutott: Porto (2–2-es összesítéssel, idegenben lőtt több góllal).

A két csapat Portóban sem bírt egymással, ám a Madridban lőtt két gól a 2004-es Bajnokok Ligája-győztes portugáloknak kedvezett.

Manchester United (angol)–Inter (olasz) 2–0 (1–0)

Gsz.: Vidic (4.), Cristiano Ronaldo (49.).

Továbbjutott: Manchester (2–0-ás összesítéssel).

Mindkét félidőt góllal kezdte a Manchester, így tulajdonképpen a vártnál könnyebben fektette két vállra a hazájában az utóbbi években egyeduralkodó Intert. A milánóiaknak így továbbra is várniuk kell a nemzetközi kiugrásra.

Történelmi Bayern-siker

A Bayern München labdarúgócsapata a Bajnokok Ligája keddi nyolcaddöntőjében elért 7–1-es győzelmével a sorozat történetének negyedik legnagyobb különbségű sikerét aratta. A ranglistát a kedden a Real Madridnak négyet rúgó Liverpool vezeti, amely 2007-ben szintén hazai pályán nyolc találatot ért el a Besiktas ellen.

A BL történetének legnagyobb különbségű győzelmei: 1. Liverpool–Besiktas 8–0 (2007. november 6.), 2. Juventus–Olimpiakosz 7–0 (2003. december 10.), Arsenal–Slavia Praha 7–0 (2007. október 23.), 4. Bayern München–Sporting 7–1 (2009. március 10.), Manchester United–Roma 7–1 (2007. április 10.).

Ezt is bebuktuk: mégsem lesz MotoGP-futam Sávolyon

Motorsport - Eldőlt, hogy szeptember 20-án nem lesz gyorsaságimotoros Magyar Nagydíj a Sávoly mellé… Tovább olvasom