2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

Véget ért a veretlenségi sorozat: Fehérvár-Győri-ETO FC 1-0

Az első félidőben mezőnyfölényben játszott a Győr, de nem tudott egyenlíteni, a második játékrészben kiegyenlítettebb volt a játék. Az ETO végig hajtott az egyenlítő gólért, de nem sikerült megszereznie, maradt az 1-0. A kijelző szerint 3800 néző látta a mérkőzést, köztük volt Orbán Viktor volt miniszterelnök és Borkai Zsolt, Győr polgármestere is.
Az első félidőben mezőnyfölényben játszott a Győr, de nem tudott kiegyenlíteni, a második játékrészben kiegyenlítettebb volt a játék. Az ETO végig hajtott az egyenlítésért, de nem sikerült megszereznie, maradt az 1-0.

93. perc: A lefújást követően kisebb kakaskodás volt a pályán, a két cspat játékosai között.

90. perc: Nikolov kapott sárga lapot reklamálásért.

3 perc hosszabítás

88. perc:
Sebők sárgalapot időhúzásért.

86. perc: Józsi kapott sárga lapot.

79. perc: Ismét fehérvári csere: Polonkai helyett Csobánki jött be.

78. perc: Dvéri lőtt 22 méterről a kapu közepe felé de Stevanovic magabiztosan hárított.

70. perc: Dajic helyett Nagy állt játékba a fehérvárnál.

69. perc: Józsi végzett el szabadrúgást a 16-os környékéről, az élesen belőtt labda veszélyesen tartott kapura de Sebők bravúrral kiütötte a labdát.

66. perc: Csere a fehérvárnál: Simek helyett Dvéri lépett pályára.

65. perc: Völgyi kapott sárga lapot Sitku felrúgásáért.

62. perc: Ismét győri csere: Eugene helyett Dudás lépett pályára.

60. perc: Sifter lőtt 18 méterről a kapu jobb oldala felé, Stevanovic vetődve hárítani tudott.

58. perc: Simek kapott sárga lapot egy rossz ütemű becsúszásáért Völgyivel szemben.

56. perc: Böőr kapott sárga lapot Simek felrúgásáért.

Cserék a félidőben: Tokody helyett Böőr lépett a pályára.

A helyszínen tekinti meg a mérkőzést Orbán Viktor volt miniszterelnök és Borkai Zsolt, Győr polgármestere.

A fehérvári gólt követően a Győr uralta a játékot, sokkal több helyzetet tudott kidolgozni, de egyikből sem sikerült  gólt lőnie.

Félidő

45. perc: Józsi jobbolldali szöglete Tokody elé pattant, aki 16 méterről lőtt a kapu jobb oldala mellé.

40. perc: Polonkai lőtt 18 méterről laposan a kapu közepe felé de Stevanovic vetődve védeni tudott.

38. perc: Brnovic lőtt ballal laposan a kapu jobb sarka felé, de Sebők bravúrral védett.

36. perc: Józsi jobboldali szögletét Brnovic 4 méterről fejelte kapura, de Sebők ismét hárítani tudott.

32. perc: Brnovic egy csellel elfektette Horváthot, majd ballal lőtt 8 méterről, de lövése a felső kapufán csattant.

28. perc: Völgyi baloldali beadását Koller röviden szabadította fel, a labda Józsi elé került, aki 16 méterről nagy erővel lőtt a léc alá, Sebők bravúrral mentett.

25 perc: Simek jobboldali beadása Eugene fejéről veszélyesen pattant a győri kapu felé, de Stevanovic a gólvonal előtt időben menteni tudott.

12. perc: Horváth 18 méteres szabadrúgása tartott félmagasan a kapu jobb sarka felé, Stevanoviv vetődve szögletre ütötte a labdát.

11. perc: Stark kapott sárgalapot, Simekkel szemben szabálytalankodott.

10. perc: Pákolicz jobboldali beadását Brnovic fejelte 7 méterről a kapu jobboldala felé, Sebők még időben védeni tudott.

9. perc: Dajic cselezett baloldalról középre, majd 20 méterről jobbal laposan kilőtte a jobb alsó sarkot. 1 - 0

1. perc: A Győr kezdte a mérkőzést, a körülbelül 2000 néző előtt.

A két csapat a következő összeállításban lép pályára:

Fehérvár: Sebők, Lázár, Koller, Horváth, Mohl, Sifter, Farkas, Polonkai, Dajic, Simek, Sifku

Győr: Stevanovic, Nikolov, Stark, Supics, Bölgyi, Pákolicz, Eugene, Koltai, Tokody, Brnovic, Józsi

Mérkőzés előtti nyilatkozatok:

Egervári Sándor, az ETO vezetőedzője így látja a rangadó esélyeit:
„Ismét egy nagyon nehéz mérkőzés előtt állunk. Ugyanakkor meg kell felelnünk önmagunk és a közönség elvárásainak is. Számunkra jó erőfelmérő lesz a találkozó, hiszen idegenben és egy remek csapat ellen folytathatjuk szép sorozatunkat."

Az FC Sopron kizárása miatt a székesfehérvári együttes nem játszott bajnoki mérkőzést az elmúlt hétvégén. A vezetőedző szerint csak a találkozó végén derül ki, hogy ez a tény befolyásolta-e az összecsapást.

„Nem is olyan régen mi voltunk hasonló helyzetben, nekünk akkor sikerült rendeznünk a sorainkat – folytatta Egervári Sándor. – Biztos vagyok benne, hogy ez a Vidinél is így lesz, hiszen nagyszerű szakmai stáb irányítja a munkát."

Stark Péter, az ETO csapatkapitánya így nyilatkozott:
„Óriási csata várható, ráadásul a két klub szurkolói nem igazán szeretik egymást. A tavaszi szezon két legjobban teljesítő csapata játszik egymással, így teljesen jogos a rangadó kifejezés. Eredményes és jó játékot várok az együttestől, természetesen győzni szeretnénk. Nem lesz egyszerű feladat, de mindent megteszünk annak érdekében, hogy megszerezzük a három pontot."

Sebők Zsolt, az FC Fehérvár kapusa számára különleges lesz ez a mérkőzés, hiszen korábban évekig védett Győrött.

„Tudjuk, hogy az ETO eredményesen használja ki a pálya széleit, támadófutballt játszik, de szívesen alkalmaz kontrákat is – nyilatkozta a fehérvári klub internetes oldalán a hálóőr. – Ezekre természetesen figyelünk majd, de célunk az, hogy a mi játékunkat erőltessük ellenfelünkre, hiszen folytatni szeretnénk kiváló sorozatunkat. Remélem, sok szurkoló jön el a meccsre!"