2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

Talmácsi bravúrja

Talmácsi Gábor rendkívül kiélezett küzdelemben megnyerte a 125 kcm-es géposztály versenyét.

Talmácsi Gábor
Talmácsi Gábor rendkívül kiélezett küzdelemben megnyerte a 125 kcm-es géposztály versenyét a gyorsaságimotoros-világbajnokság hetedik futamán, a hollandiai Assenben, ezzel pontszámban utolérte az élen álló olasz Mattia Pasinit.

Talmácsi remekül taktikázott, végig az élcsoportban motorozott, amikor pedig némileg visszacsúszott, rövid időn belül ismét felzárkózott a második-harmadik helyre. A verseny utolsó szakaszában hatan, majd nyolcan köröztek az élbolyban, sűrűn változott a helyzet, de a 24 éves magyar magabiztosnak tűnt, amit aztán a végén bizonyított is: a zárókörben remek tempóban húzott el riválisaitól.

Talmácsi Gábor: „Nagyon örülök a második győzelmemnek. Nehéz volt, de az élbolyban végig ott tudtam menni az elején.

Az utolsó körben a hátsó kanyarban – mi- után sikerült megelőzni Simonchellit – kicsit befékeztem a bolyt, hogy blokkoljam a többieket, majd az utolsó sikánt igen szűken vettem, nehogy megelőzzön valaki és végül nyertem. A vb-pontverseny élén állok, úgyhogy a jövő nagyon biztatónak ígérkezik." MotoGP-ben a címvédő Valentino Rossi idénybeli hatodik győzelmét aratta.