2017. 02. 26. vasárnap - Edina -1°C | 9°C Még több cikk.

Sima győzelem hazai pályán: Audi-ETO - Vác 36-21 - fotók

Kari Aalvik Grimsbö először állt az Audi ETO kapujában.
Magabiztos győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese az Ipress Center-Vác ellen a női kézilabda bajnokság hétközi fordulójában.

Győri Audi-ETO - Ipress Center-Vác 36-21 (19-12)
Audi Aréna Győr, 1500 néző. Vezette: Hargitai, Markó.

ETO: Grimsbö - Bognár-Bódi 2, Müller 1, KOVACSICS 7(4), Milanovic-Litre 1, SEN 6, Szepesi 3. Csere: Csapó (k), Morena, KNEDLIKOVÁ 4, Aguilar 5, Hornyák Á. 2, Löke 2, Planéta 2, Korsós 1,
Edző: Ambros Martín.

Vác: Bíró - Hansághy, Tóth E. 1, Farkas V. 1, Fülöp 1, HORNYÁK D. 7(2), Szondi 2. Csere: Balog (k), Jovetic 4, Bakos 2, Drávai, Stefanovic 3, Hámori, Pelczéder.
Edző: Ottó Katalin.

Ambros Martín: - Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, aztán a félidő második felére kiengedtünk egy kicsit. A második félidőre újra feljavult a védelmünk, a lányok hasznosan, egymást segítve játszottak végig. Ma is egy fontos lépést tettünk az utunkon haladva.
Ottó Katalin: - Igyekeztünk lépést tartani az ETO-val, nem volt könnyű, amíg bírtunk, addig viszonylag közel is tudtunk maradni a hazaiakhoz. A mérkőzés végére nagyon kijött a különbség.
Kari Aalvik Grimsbö először állt az ETO kapujában az Audi Arénában: - Fantasztikusan éreztem magam végig a pályán, el sem fáradtam, annyira dolgozik bennem az adrenalin. A teljesítményemmel még nem vagyok teljesen elégedett, lesz ez jobb is. Igyekszem türelmes lenni. A térdem szerencsére már teljesen rendben van, néha edzések után érzek még fájdalmat, de az orvosok szerint ez még teljesen normális. Nagyon várom a további megmérettetéseket!

Esélyeshez méltóan kezdett a Győri Audi-ETO együttese, tíz perc elteltével 8-2-re vezetett a táblázat utolsó előtti helyén álló Ipress Center-Vác ellen. A zöld-fehéreknél először mutatkozott be hazai pályán Grimsbö, aki sorra fogta a ziccereket az elején, később viszont nem mindig sikerült összhangba kerülnie a védelemmel. Hat gólos győri előnynél az öt perces gólcsendet Bognár-Bódi törte meg, de a folytatásban is kissé akadozva támadtak Ambros Martín tanítványai.

A mérkőzés 24. percében csak 12-10-re vezettek Kovacsicsék, de az első félidő végét megnyomta az ETO, így 19-12-es zöld-fehér vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünet után három perc elteltével Löke találatánál hamar kialakult a tíz gólos különbség (22-12), amely a folytatásban sokáig állandósult. A vendégek kicsit összeszedték magukat a védekezésben, míg Ambros Martín igyekezett rotálni csapatán és különböző figurákat gyakoroltak a szombati Metz elleni Bajnokok Ligája mérkőzésre is.

A második félidő derekától főként a kevesebb játéklehetőséget kapók kaptak szerepet, végül könnyed 36-21-es győzelmet aratott hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a táblázat utolsó előtti helyén álló Ipress Center-Vác ellen.

(II.) 19.p. Knedlikové szélről volt eredményes. 30-18

(II.) 17.p. Stefanovic szépített, majd Planéta távolról lőtte ki a jobb alsót. 29-18

(II.) 16.p. Sen bizonyult tarthatatlannak, ötödik találatát szerezte meg. 28-17

(II.) 13.p. Aguilar a győrieknél, Stefanovic a vendégeknél volt eredményes, majd Kovacsics negyedik büntetőjét sem hibázta el. 27-17

(II.) 3.p. Löke góljával már tízzel vezet az ETO. 22-12

(II.) 2.p. A második félidő első találatát Kovacsics szerezte büntetőből, majd Aguilar is a kapuba talált. 20-12

Az első félidő végén 19-12-re vezet a Győri Audi-ETO együttese a Vác ellen.

30.p. Egyéni akció végén Aguilar gól. 19-12

30.p. Stefanovic szépített átlövésből. Időt kért Ambros Martín. 18-12

29.p. Gyors indítást Knedliková értékesített, majd Löke is feliratkozott a gólszerzők közé. 18-11

28.p. Szepesi gól szélről. 16-11

27.p. Pályára lépését követően Planéta egyből kapuba talált. 15-11

25.p. A győrieknél Sen, míg a vendégeknél Szondi talált a kapuba. 14-11

24.p. Hornyák D. ezúttal átlövésből volt eredményes, de Aguilar rögtön válaszolt. 13-10

24.p. Hornyák Á. teremtett magának ziccert, amelyet értékesített. 12-9

23.p. Hornyák D. újabb hétméterest értékesített, majd Jovetic is a kapuba talált. 11-9

12.p. Tóth E. szépített talpról, test mellől. 8-3

11.p. Ismét egy gyors támadás végén ezúttal Kovacsics talált a kapuba. Időt kértek a vendégek. 8-2

10.p. Grimsbö védése után indította Bognár-Bódit, aki nem hibázta el a ziccert. 7-2

8.p. Vendégek kapufája után Sen másodszor talált a kapuba, de Farkas rögtön válaszolt. 6-2

7.p. Müller és Sen is átlövésből volt eredményes. 5-1

4.p. Kovacsics és Szepesi góljával ismét vezet az ETO. 3-1

3.p. Farkas büntetőjét hárította Grimsbö, majd Sen elrontott lövése után Hornyák Dóra egyenlített. 1-1

1.p. Rögtön az első támadásból Szepesi szerezte meg a vezetést. 1-0

Melegítenek a csapatok, rövidesen kezdődik a találkozó!

Nincs megállás az Audi-ETO-nál, a zöld-fehérek ugyanis a vasárnapi Nagybánya elleni diadalt követően szerdán 18 órakor már bajnoki mérkőzésen lépnek pályára – a Vác látogat az Audi-arénába –, a hét zárásaként pedig ismét a Bajnokok Ligájában a francia Metz együttesét fogadja Ambros Martín együttese.

A sűrű program ellenére is jóval esélyesebb a zöld-fehér gárda, a váciak ugyanis jelen pillanatban az utolsó előtti helyen állnak. A szezont még a volt győri trénerrel, Konkoly Csabával kezdték, ám időközben új edzőt neveztek ki a csapat élére, de Ottó Katalin vezetésével sem szárnyal a Vác, sőt, a kiesés elkerüléséért kell nagy harcot vívnia.

A győriek ugyanazzal a kerettel várják a meccset, amely az elmúlt hetekben is rendre pályára lépett.

Korsós Dorina - Archív

Berlin túl szegény az olimpia rendezéséhez

A 65 milliárd eurós adóssággal rendelkező Berlinnek kétszer is át kell gondolnia, hogy pályázzon-e… Tovább olvasom