2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Sima győri győzelem a döntő első meccsén: Audi ETO-DVSC 35-21

Olyan volt a bajnoki döntő első meccse, mint az egész idény: izgalmaktól mentes. Az Audi ETO hazai pályán 14 góllal lelépte a Debrecent, így egy győzelemre van az aranyéremtől.
GYŐRI AUDI ETO KC - DEBRECENI VSC 35-21 (16-9)
Női kézilabda bajnoki döntő, 1. mérkőzés

Görbicz Anita: Az első félidő eleje nagyon nehéz volt. Nehezen állt össze a védekezésünk. A meccs vége aztán sima lett. Minél nagyobb gólkülönbséggel akartunk nyerni, ez sikerült. A második meccsen szeretnénk letudni a bajnoki döntőt, győzni megyünk Debrecenbe.

Pálinger Katalin: A kezdeti bizonytalanság után feljavult a játékunk, és a végére feladta a meccset a Debrecen. Ennek ellenére kemény idegenbeli meccsre készülünk.

60. perc: Juhász Gabi góljával zárul a meccs. 35-21. Ez a végeredmény.

59. perc: Juhász Gabi a legeredménysebb debreceni játékos. A hatodik gólját lőtte. Csáki is betalál. 35-20.

58. perc: Orbán kap gólpasszt Kovacsicstól. 35-17. Juhász gólja után Orbánt állítják ki. 35-18.

Galéria! Fotók: H. Baranyai Edina

57. perc: Kovacsics lendületből érkezik a falra. Senki sem lép ki, így nagy gólt lő. 34-17.

56. perc: Orbán három gólos. 33-17.

55. perc: Szabó kap pontos passzt beállóban. 31-17. Kovacsics hetesből eredményes. 32-17.

53. perc: Spiridon a bal szélről lő gólt! 30-15. Vérten egy labdaszerzés után ziccerig megy. Gól. 31-15. Juhász négy gólos. 31-16.

52. perc: Görbiczet kiállítják, Mörtel büntetőből talál a kapuba. 29-15.

51. perc: Pálingert Vig váltja a kapuban. Deáki Dóra is a pályán az ETO-ban.

50. perc: Megint Görbicz ad trükkös gólpasszt Vértennek. 29-14. Spiridont kiállítják.

49. perc: Spiridon is megszerzi első találatát. 28-14.

46. perc: Görbicz a háta mögött teszi le a szélre a labdát Vértennek. Gól. 27-14.

45. perc: Borbás kiállítása után emberelőnyben az ETO. Görbicz szép csel után szerez gólt. 26-14.

43. perc: Görbicz passzából Hornyák lő gólt. Lovric is betalál. 25-14.

42. perc: Újabb ETO-gól után Köstner Vilmos kér időt. 24-13.

41. perc: Gyorsan jár a labda a győri támadásban. Orbán marad egyedül a jobb szélen. Gól. 22-13. Rosszul cserél a Loki, az üresen maradt kapuba Orbán ejti be a labdát. 23-13. Tíz gól a különbség.

40. perc: Juhász kap pontos indítást. Ziccer, gól. 21-13.

39. perc: Kovacsics megy ki két percre.

38. perc: Bradeanu-gól. 21-12.

37. perc: Görbicz a bal szélről cunderez egyet. Gyönyörű gól. 20-12. Különösebb izgalmakat nem tartogat a meccs, így a szép megoldások hozzák lázba a közönséget.

36. perc: Mravikova fut be a szélről. Gól. 19-12.

35. perc: Görbicz újabb hetes-gólt lő. 18-11. Slakta első találatát szerzi. 18-12.

34. perc: Bognár szerez gólt. Mayert kiállítják. 17-11.

32. perc: Bradeanu kilövi a jobb felső sarkot. 17-10.

31. perc: Amorim kiállításával és Bognár góljával kezdődik a félidő. 16-10.

30. perc: Vége az első félidőnek.

29. perc: Pálinger védi Bulath lövését, az indításból Mayer betalál. 16-9.

28. perc: Szabó kiállítása után emberelőnyben az ETO.

27. perc: Bradeanu gólt szerez, Pálinger hetest véd! 15-9.

26. perc: Kovascsics a bal szélről lő gólt. Csáki válaszol. 14-9.

23. perc: Bradeanu lő kapufát, de összeszedi a kipattanót. Gól. 13-8.

22. perc: Juhász ejti át Pálingert a bal szélről. 11-8. Hornyák is betalál. 12-8.

21. perc: A DVSC edzője Köstner Vilmos kér időt. Görbicz első akciógólját lövi. 11-7.

20. perc: Vérten a gólpasszt Mravikovának. Szép ejtés a jobb szélről. 10-7.

19. perc: Bognár egy szép csellel nyitja meg a győri védőfalat. Gól. 8-7. Görbicz a harmadik hetesét is belövi. 9-7.

17. perc: Görbicz hetesből eredményes. 8-6.

16. perc: Kovacsics találatával először a meccsen vezet az ETO. 7-6.

15. perc: Mravikova egyenlít. 6-6.

14. perc: Mravikova Hornyák passzából szerez gólt. 5-6.

12. perc: Bulath nagy gólt akaszt a bal felsőbe. 4-6.

11. perc: Passzívban a Debrecen, de Mörtel gólpassza még éppen belefér. Csáki szerez gólt a jobb szélről. 3-5. Amorim kiharcolja, Görbicz értékesíti a hetest. 4-5.

9. perc: Borbás kapott pontos labdát Bulathtól a jobb szélen. Gól. 3-4.

8. perc: Amorim lő hatalmas gólt, jó 10 méterről. 3-3.

7. perc: Egy újabb szélső befutás a Lokinál. Csáki talál a kapuba középről. 2-3.

6. perc: Kovacsics szerez labdát. Az indítás, és a gól Vértené. 2-2.

5. perc: Görbicz támadásban, Kovacsics védekezésben a pályán az ETO-ban.

4. perc: Hornyák passzából Amorim egyenlít. 1-1. Lovric ejti be a labdát középre a befutó Juhásznak. Gól. 1-2.

3. perc: A Loki vezet. Lovric a gólszerző. 0-1.

2. perc: Csáki lövését védi Pálinger. A győri kapus bal szeme alatt hatalmas monokli. Az egyik edzésen Mayer Szabina találta fejen Pálingert.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést. Amorim a kapufát találja telibe az első győri lövéssel.

A csapatok már a pályán vannak, a játékosok bemutatás után, rövidesen kezdődhet a mérkőzés. Nincs telt ház, vannak üres ülőhelyek a lelátón.

Az alapszakaszt hibátlan mérleggel az élen záró, címvédő Audi-ETO az esélyese az egyik fél két győzelméig tartó aranycsatának, s Konkoly Csaba vezetőedző reméli, a papírformának – lehetőleg két találkozó alatt – érvényt is tud szerezni csapata. Könnyű meccsre azért nem számít a szakvezető.

Félidőben a játék

Félidejéhez érkezett a szurkolói játék, melynek során a kijelölt boltokban és vendéglátóhelyeken Arany Ászokot vásárlók szavazhatnak kedvenc NB I-es női kézilabdacsapatukra. Annak az egyesületnek, amelyre a legtöbb szavazat érkezik, egymillió forintot adományoz az Arany Ászok, a szavazók között pedig naponta 100 darab szurkolói labdát sorsolnak ki. Eddig a Debrecen, az Audi-ETO, a Hódmezővásárhely és az Alcoa FKC (nem sorrend!) kapta a legtöbb szavazatot, ráadásul csupán 300 szavazat különbség van az első két csapat között. A játékról további információ: www.aranyaszok.hu
„A szezon közbeni edzőváltás pozitív hatása érződik a debrecenieken, jól lehetett ezt látni a Vác elleni elődöntőn. Pályahátrányból tudták ugyanis két találkozón kiharcolni a fináléba kerülést, vagyis lendületben vannak, s sokkal határozottabb, karcosabb a hajdúsági gárda, mint korábban volt. Szerencsére úgy tűnik, a BL-elődöntőben elszenvedett vereség már nem érződik rajtunk, a Békéscsaba elleni idegenbeli találkozón meggyőzőek voltunk. Sokkal könnyedebben győztünk, mint az alapszakasz során. Persze ez már a múlt, most egy újabb feladat, újabb párharc vár ránk, de hazai fronton nem is lehet más a célunk, mint a címünk megvédése. Úgy érzem, jobbak vagyunk, mint a Debrecen, de ezt a pályán be is kell tudnunk bizonyítani" – mondta Konkoly Csaba, aki két sérültjére, Szegedi Orsolyára és Szölösi Patríciára nem számíthat.

• 12. mais 2010. május 03. 10:25
    „Szép volt lányok ... ! :)”
  • 11. gólkirály 2010. május 02. 22:55
    „Gratula! Bár egy döntőn ilyen különbség? Egycsapatos a bajnokság, s ez nem szerencsés...”
  • 10. femara 2010. május 02. 21:58
    „Fiammal ma voltam először meccsenl...élmény volt!
    Csak az ETO!”
  • 9. claudiaa 2010. május 02. 19:50
    „Nyertek... De messze volt a széptől :(
    remélhetőleg a következő szezon jobban fog menni,mert ahogy észre vettem nincs teljes küzdelem,nincs az a teljes oda adás a csapatban:(
    de vajon MIÉRT?

Hajrá csajok!”
  • 8. ZéZé 2010. május 02. 15:57
    „Tényleg nem jó ez a lebonyolitási rend.
    Ennyi erővel jövőre elég lenne a 3. vagy 4. hely, elég lenne a döntőt megnyerni. Lehetne az ifit játszatni. ehhh.
    azért szép volt lányok! a Loki tényleg érezhetően gyengébb csapat.”

• 3. vanessa 2010. május 02. 10:43
    „szép napot!melyik csatorna közvetiti a meccset?”
  • 2. Sampdoria 2010. május 01. 21:42
    „Azt az ökröt, aki kitalálta, hogy vasárnap délben legyen a meccs. Persze Győzikének meg Benkőnek jár a főműsoridő.”
  • 1. kisokoska 2010. április 30. 12:24
    „Hajrá ETO!
    Remélem a mai mérkőzésen is kitesznek magukért a lányok. A lebonyolítási formát nem , hogy nem szerencsésnek de egyenesen felháborítónak tartom. Az ETO 9 pontal előzte meg a második helyezettet és most egy az egyben kell mérkőzést vívnia mintha nem történt volna semmi az év folyamán. A kézilabdát szerető közönség mindig is érdeklődni fog a mérkőzések iránt, tehát nem az tüzeli fel Őket, hogy van-e rájátszás vagy nincs. A Vác esete bebizonyította, hogy mit ér a második helyezés ha két mérkőzésen formaingadozás folytán nem tudott nyerni ( ezzel elvesztette a BL indulás jogát) . Még belegondolni is rossz, ha nem az ETO nyer. Az ilyen lebonyolítási formánál valami pluszt is hozzá kellene adni hogy ne egyenlő feltételekkel induljon mindenki, hanem a végzett sorrend alapján kapjon pontokat.”