2016. 12. 02. péntek - Melinda, Vivien 0°C | 6°C

Seres csatárposzton újra a régi

Euroleasing- Orsi Sopron Szeviép Szeged 87 58 (30–17, 17–18, 16–15, 24–8) Sopron, NB I-es A csoportos női mérkőzés. 600 néző. V.: dr. Valovics, Frányó.
A két csapat közötti különbség végig megmaradt.
Érdeklődéssel várta a soproni közönség a szegedi együttest, mert annak soraiban négy volt soproni kosárlabdázó, Fürész, Donkó, Mészáros és Russai is szerepelt. Közülük azonban csak a válogatott Mészáros Kornélia tett ki igazán magáért.

Hejková együttesében viszont nem léphetett parkettre az ugyancsak válogatott Horváth Zsuzsa, akinek a franciák elleni mérkőzésen vérömleny került a könyökére. Amúgy a mérkőzés előtt a soproni vezetők virágcsokorral köszöntötték Gordana Kovacevicet, a szerb kosárlabdázót, akit a FIBA az elmúlt hét Euroliga-mérkőzéseinek legjobbjává választott meg. De jutott a vörös rózsákból a többi soproni kosárlabdázónak is, s az edző is kapott öt vérvörösen izzó virágszálat.
Szenzációsan kezdett a soproni együttes, hat perc alatt tizenkét ponttal léptek meg a soproniak úgy, hogy Kovacevic és Zakaluzsnaja egyaránt 9–9 ponttal terhelte meg a szegediek kosarát. A negyed végén aztán megvillant Mészáros, s jószerivel a szegedi Dóm térről dobott egy hárompontosat, s odalett a soproniak nyugalma.

Olyannyira, hogy a volt soproni, a vasutas csapatban válogatottá érett játékos találataival a Tisza-partiak meg is nyerték a második negyedet. Mészáros Kornélia ekkor ellenállhatatlan volt, míg a másik oldalon elég sokat hibáztak még a légiósok is.

Nem sokat változott a helyzet a térfélcsere után sem, Mészáros továbbra is remekül dobott, gólpasszokat adott, egyedül tartotta a csapatát. Az amúgy rendkívül közepes színvonalú mézkőzésen aztán a befejező tíz percre összekapták magukat a zöld-sárga mezes hazaiak, s ekkor leiskolázták a vendégeket, többek között azért is, mert Mészárosnak az utolsó tíz percre elfogyott a puskapora. Szomorú eseményt láthattak a nézők a 37. percben: a Szeviép román játékosa, Andra Mandache megsérült, ölben vitték le a pályáról.

A tavalyi őszi szezon kezdetén az Orsi Szegeden vendégként 29 ponttal nyert és most sem adták alább Hejková tanítványai. Az más kérdés, hogy a szerdai Euroliga-rangadó a francia együttes ellen sokat kivett a játékosokból. Remélhetően a jövő szerdai, a Barcelona elleni Euroliga-meccsre a kosárlabdázók mind fizikailag, mind pedig mentálisan újra frissek lesznek, mert csak ilyen állapotban győzhetik le spanyol ellenfelüket.

A női párbajtőrcsapat is kijutott az athéni olimpiára

Női párbajtőrcsapatunk pénteken ezüstérmes lett a Világkupa-sorozat budapesti versenyén, az… Tovább olvasom