2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 9°C Még több cikk.

Salga megvédte bajnoki címét

Az országos maratoni bajnokság első napján a házigazdák több értékes helyezést is szereztek.

Győrben tegnap megkezdődött a Magyar Maratoni Kajak-Kenu Bajnokság, amelynek első napja már szép győri sikert hozott. Salga István, a hazaiak versenyzője óriási küzdelemben megvédte tavalyi bajnoki címét.

GyVSE-nek ezenkívül több értékes helyezés jutott, kenu 1-esben Széles Gábor révén egy ötödik, női kajak 1-esben pedig Ábrahám Réka versenyzésével egy hatodik.

Eredmények: férfiak K–1 (27 versenyző, 36,6 km): 1. Salga István (Győri VSE) 2:29.22 ó, 2. Jámbor Attila (Tolnatext) 2:29.22.5, 3. Szigeti Krisztián (Kaposvár) 2:33.34. C–1 (21 versenyző, 28 km): 1. Győre Attila (Kis-Dunai SE) 2:11.08, 2. Csabai Edvin (Kis-Dunai SE) 2:11.09, 3. Gilányi Zsolt (Dominó Honvéd) 2:17.12. Nők, K–1 (16 versenyző, 28 km): 1. Szonda Kornélia (Tiszaújváros) 2:07.03, 2. Folláth Vivien (Szolnok) 2:08.16, 3. Faldum Bereniké (Tolnatext) 2:12.15. A bajnokság ma a párosok versenyével folytatódik.

Sopronért díj a labdarúgóknak

A Matáv FC Sopron sporttörténelmet írt, amikor a Magyar Kupa döntőjében 5–1-re legyőzte a Ferencvárost. Sopron csütörtök este a város Fő terén köszöntötte a győztes csapatot. Walter Dezső polgármester bejelentette, hogy a csapat tagjait és vezetőit felterjeszti a Sopronért díjra és az eddigi támogatáson túl, tízmillió forintot ad a város az egyesületnek. Tovább olvasom