2018. 05. 25. péntek - Orbán 17°C | 25°C Még több cikk.

Rövidpályás úszó-vb - Világcsúccsal aranyérmes 100 háton Hosszú Katinka

Hosszú Katinka 55.03 másodperces világcsúccsal aranyérmet nyert 100 méter háton az úszók rövidpályás világbajnokságán, Dohában.
Férfi 400 vegyes

Verrasztó Dávid bronzérmet nyert 400 méter vegyesen csütörtökön az  úszók rövidpályás világbajnokságán, Dohában.

A 25 méteres medencében ebben a számban kétszeres Európa-bajnok, 2012-ben világbajnoki harmadik magyar a táv elején, pillangón az ötödik-hatodik helyen tempózott, háton a harmadik-negyedik helyen haladt, mellúszás közben pedig már volt második is, végül két japán riválisa mögött végzett harmadikként.

A délelőtti előfutamban 4:02.97 perccel vívta ki a jogot, hogy ott legyen a délutáni nyolcas fináléban, ahol 4:01.82 perces eredménnyel szerezte meg a bronzérmet. A japán Szeto Daija 3:56.33 perccel nyert, Hagino Koszuke 4:01.17-tel lett második.

Verrasztó a negyedik helyezett, dél-afrikai Sebastien Rousseau-t 18 századmásodperccel előzte meg.

"Végül is nem volt rossz, a hát-mell jól sikerült, akkor már páran feladták" - idézte a bronzérmest a Magyar Úszó Szövetség facebook-oldala. Hozzátette, ilyen jó időt még nem úszott, ez nagypályán 4:11, decemberben, "az remek szerintem". Elmondta, hogy a végén lehetett volna kicsit keményebb, de talán nem hitt eléggé a második helyben, pedig Haginót most megfoghatta volna.

Női 100 hát

Hosszú Katinka 55.03 másodperces világcsúccsal aranyérmet nyert 100  méter háton az úszók rövidpályás világbajnokságán, Dohában.

Az év női úszójának választott, és a vb szerdai nyitónapján  - 200 méter pillangón és 400 méter vegyesen - ezüstérmet szerző  magyar versenyző a szerdai előfutamból 55.70 másodperces  világbajnoki csúccsal lépett tovább, majd aznap délután 56.65-tel  biztosította helyét a fináléban.

A nyolcas döntőben 75 méterig együtt tempózott az ausztrál Emily  Seebohmmal és az ukrán Darina Zevinával, az utolsó fordulóhoz  azonban már elsőként érkezett, majd a negyedik 25 méteren  látványosan elhúzott közvetlen riválisaitól.

Hosszú - aki a normál medence mellett most már rövid pályán is  háromszoros világbajnok - a japán Szakai Siho 2009-ben, Berlinben  úszott 55.23-as világrekordját döntötte meg.

"Azért ezt odatettem, szépen! Na, most elképesztően jól érzem  magam" - lelkendezett a 100 méter vegyes elődöntője és a 800 méter  gyors előtt - amint az a szövetség Facebook-oldalán olvasható.

Női 100 vegyes

Hosszú Katinka a második, Verrasztó Evelyn pedig a nyolcadik legjobb  idővel bejutott a pénteki döntőbe 100 méter vegyesen a dohai  rövidpályás úszó-világbajnokságon.

Az elődöntő első futamában Verrasztó próbálkozhatott a  finálés szereplés kiharcolásával, s 59.11 másodperces eredménye -  amely jobb volt, mint amit a délelőtti előfutamban úszott - erre  esélyt adott. Saját mezőnyében negyedikként végzett, a második  elődöntős nyolcasból pedig utóbb négyen előzték meg, így éppen  befért a döntőbe.

Hosszú, aki pár perccel korábban világcsúccsal győzött 100 méter  háton, a 800 gyors előtt biztonsági úszással lépett tovább.  Futamában 57.89 másodperces eredményével első lett, de az első  nyolcasból a brit Siobhan-Marie OíConnor ezúttal gyorsabbnak  bizonyult nála. A hétfőn a világ legjobbjának választott magyar úszó  délelőtt, pihenten 56.99 másodpercet ért el, amivel akkor alig  maradt el 56.86-os világcsúcsától.

Női 800 gyors

Kapás  Boglárka a negyedik, Hosszú Katinka pedig a kilencedik helyen  végzett 800 méter gyorson az úszók rövidpályás világbajnokságán,  Dohában.

Kapás Boglárka a délelőtti programban szerepelt, amelyben a  nevezési idők alapján a lassabb futamokat bonyolították le ezen a  távon. 8:16.32 perces idejével akkor a leggyorsabbnak bizonyult, és  este a legerősebb futamból is csak hárman előzték meg őt.

Utóbbiban úszott Hosszú Katinka, aki előzőleg 100 méter háton  világcsúccsal győzött. A hétfőn a világ legjobbjának választott  magyar úszó 400 méterig tartotta a lépést az élbollyal, akkor  negyedik volt a világcsúcstartó és később győztes spanyol Mireia  Belmonte Garcia, valamint a brit Jazmin Carlin és a holland Sharon  van Rouwedal mögött. Később még egy ellenfele megelőzte őt, és  8:20.71 perces eredményénél négyen még a délelőtti mezőnyből is  jobbat értek el.

A Dohában már a harmadik vb-elsőségét begyűjtő Belmonte Garcia  8:03.41 perccel, magabiztosan végzett az élen.

Tíz ország versenyzői a hétvégi budaörsi karate világkupán

Tíz ország mintegy 550 versenyzője vesz részt a hétvégén Budaörsön a karate világkupán, amely az… Tovább olvasom