Röviden: KO - Dunaújváros-Audi ETO - 27-45 - Galéria

Az ETO-győzelem megérdemelt, de a védekezésére egyik csapat sem lehet büszke.
Dunaújvárosi Regale Klíma-Győri Audi ETO KC 27-45 (14-24)
Dunaújváros, Vezeti: B. Pech-Vágvölgyi

Az Audi ETO már az első félidőben eldöntötte a találkozót, így a második játékrészben már a fiatalok is szerepet kaptak. A Dunaújvárosnak esélye sem volt az ETO ellen, a győzelem megérdemelt, de a védekezésére egyik csapat sem lehet büszke.

Dunaújváros: Víg – Hosszú 4, Jókai 3, Gáspár 2, Takács D., Ferling 2(1), Erdősi 5. Cs: Sári 4 (2), Gerstmár 1, Pisák (kapus), Gera 2, Berta 3, Sánta 1 (1), Takács F.
Vezetőedző: Gulyás István

Győri Audi ETO: Lunde Haraldsen – Radicevic 5, Hornyák 2, Görbicz 6 (2), Löke 6, Amorim 6, Vérten. Cs: Lekic 1, Planéta 4, Szemerey (kapus), Schatzl 5, Kovacsics 3(1), Palkó 3, Orbán A. 4.
Vezetőedző: Konkoly Csaba

Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/3, ill. 6/3

Gulyás István: – Sajnos Ferling Bernadett korai kiválásával sokat vesztettünk, ennek ellenére a lányok többé-kevésbé megvalósították amit kértem: nyílt sisakkal játszottak, nem csalták a kézilabdát.

Konkoly Csaba: – Közepes teljesítményt nyújtottunk, annak viszont örülök, hogy a fiataloknak sok lehetőséget tudtam adni és próbáltak is ezzel élni.

12. Dunaújvárosi Regale Klíma 2 - - 2 58-78 0
30. perc: Orbán lövi a az utolsót: 27-45

29. perc: még mindig hátrányból: Planéta. 27-43

28. perc: emberhátrányból Planéta talál be. 26-42. Sánta hetesből: 27-42

27. perc: Kovacsics kapott két perces büntetőt.

26. perc: Schatzl lőtt a negyvenedik győri gólt. 25-40. A következőt pedig Hornyák jegyzi.

25. perc: Orbán harcolt ki hétméterest. Kovacsics állt oda, és a jobb felsőbe vágta. 25-39

20. perc: Orbán is gólt szerez. 21-27. Aztán ki is állítják. Az előnyt Hosszú használja ki. 22-37

18. perc: Sári büntetőjét Szemerey védte.

17. perc: Planéta nagy gól lő 10-ről. 21-35

16. perc: Amorim gólt lőtt. Gáspárt kiállították. 21-33

14. perc: Egy lő Jókai, egyet Kovacsics. 20-32. Az ETO kapujában Szemerey.

13. perc: Schatzl lőtte a 30. győri gólt. Majd egy kontra után Palkó Fruzsina eredményes. 19-31

11. perc: Gerát két percre kiküldték. Görbicz Anita belőtte a büntetőt. 19-29

10. perc: Planéta késett le az emberéről 2 percet kapott. A büntetőt Sári belőtte. 19-27

8. perc: Görbicz két kihagyott hetese után Kovacsics állt oda. A dunaújvárosi kapus védett.

7. perc: az elmúlt percekben rengeteg a technikai hiba. Végül Hosszú lőtt a kapuba. 18-27

5. perc: törlés után ismét Göbicz végzett el hétméterest: mellé lőtt.

4. perc: ismét 6-6 mezőnyjátékos mindkét csapatnál.

2. perc: Schatzl a kiállított. Görbicz Anita bal szélről lövi ki a hosszú felsőt. 14-26. Egy perccel később ugyanonnan a rövid alsó. 15-27

Második félidő: 1. perc: az ETO kezdte a második félidőt. 25 másodpercet kellett várni a győri gólra. 14-25

A hetedik perc után már nem fért kétség ahhoz, hogy az Audi ETO Dunaújvárosba is nyerni érkezett. A félidő végére tíz gól a különbség a két csapat között. Az ETO gyorsabb és dinamikusabb, a lerohanásokból pedig szinte kivétel nélkül eredményes.

30. perc: 12 másodperccel a vége előtt Gáspárt küldték ki. A végén még Planéta lő egy gólt. 14-24

29. perc: Kovacsics Anikó irányít, Görbicz bal áltlövőban, bal szélről Schatzl lövi az ETO 23. gólját.

27. perc: ismét tíz közte. 11-21

25. perc: Amorim lőtte a 20. győri gólt. 11-20. Löke kapott sárga lapot. A másik oldalon az edző, Gulyás István kapott sárga lapot.

23. perc: Jókai harcolt ki hétméterest, Sári belőtte. 11-18

21. perc: kettőt lőtt egymás után a Dunaújváros. 10-18

20. perc: húsz perc alatt tízzel vezet az Audi ETO. Radicevic volt eredményes. 8-18. Planéta és Lekic is a pályán.

18. perc: emberelőnyben már nyolccal vezet az ETO. Majd Lekic is beköszön: 8-17

17. perc: Lökéé a tizennegyedik találat is. Sári kap kétperces büntetést. Ezt a hétméterest már belövi Görbicz. 8-15

15. perc: dunaújvárosi időkérés. Az egyperces pihenő után Löke lövi a győriek 13. gólját. 7-13

14. perc: Hosszú hibázott a jobb szélen, Görbicz passzából Amorim lőtt a kapuba.

13. perc: Amorim 10-ről lőtte ki a hosszú alsót. 7-11

12. perc: Gáspár góljával egyelőre tarja a lépést a Dunaújváros az ETO-val. 6-9

11. perc: mindkét oldalon egy-egy technikai hiba. Amit végül Radicevic használ ki. 5-9

8. perc: Hornyák is betalált 4-7

7. perc: Hosszú boglárka jobb szélről volt eredményes, másodperceken belül válaszolt Löke. 4-6

6. perc: labdaszerzés után kapkodott az ETO, Ferling ezt kihasználta. A másik oldalon ismét gyors támadásvezetés után Löke telált a kapuba. 3-5

5. perc: Radicevic indulásból lövi a győriek negyedik gólját.

4. perc: Löke találatával már az ETO vezet. 2-3

3. perc: Görbicz adott el egy labdát: 2-1. Az egyenlítés hamar jött 2-2

3. perc: Amorim kapott sárgát, a hetest Ferling belőtte. 1-1.

2. perc: Radicevic szerzi a találkozó első gólját. 0-1

1. perc: a dunaújváros kezdte a mérkőzést. Lunda-Haradsen védett. Amásik oldalon Löke harcolt ki hétméterest, amelyet azonban görbicz elhibázott.

Első félidő: ETO kezdőjében: Lunde-Haraldsen, Vérten, Görbicz, Hornyák, amorom, Löke, Radicevic.

Zöld-fehérben az ETO, pirosban a házigazda Dunaújváros.

Előzmények

A zöld-fehérek a bajnokság nyitófordulójában a Veszprém otthonában győztek, s most is a címvédő számít a találkozó esélyesének. Veszprémben egyébként több játékosát is nélkülözte sérülés miatt Konkoly Csaba vezetőedző.

„Javul Kovacsics, Vérten és Pálinger állapota, bár sok idő nem telt el, s továbbra is az a koncepció, hogy csak egészséges játékosok léphetnek pályára, senki állapotát nem kockáztatjuk. Hármójuk közül Kovacsics Anikónak van a legnagyobb esélye a játékra, de igazán csak szerdán derül ki, ki tudja vállalni a mérkőzést, melyen a cél természetesen nem lehet más, mint az újabb két pont megszerzése. A dunaújvárosiak az első meccsen Siófokon megmutatták, hogy nem lehet őket félvállról venni. A rutinos játékosokra, így többek között Ferlingre mindenképpen oda kell figyelnünk" – vélekedett Konkoly Csaba

• 4. Táncos 2011. szeptember 07. 22:24
    „27-45 a vége, jó az eredmény..”
  • 3. CsabaKiraly 2011. szeptember 07. 21:40
    „Olyan lesz ez az idei szezon mintha a Magyar Ifi-Valogatott jatszana a 8-ikosok ellen.”
  • 2. TNA85 2011. szeptember 07. 21:13
    „28-45 lett...”
  • 1. háté 2011. szeptember 07. 18:36
    „Zöld-fehérben az ETO, pirosban a házigazda Dunaújváros.- valahogy nem jönnek ki a színek!”

Ligakupa végeredmény: Videoton-Gyirmót 4:2

Az első félidő után 1-1-re állt a Videoton-Gyirmót FC ligakupa mérkőzés, de a szünet után kétszer is… Tovább olvasom