2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Pálinger! Pálinger!-Az Audi ETO kiütötte a Ljubljanát!

Kézilabda - Sikerrel zárta első meccsét a Bajnokok Ligája középdöntő csoportjában az Audi ETO. A győriek Pálinger vezérletével idegenben verték négy góllal a Krim Ljubljanát.
KRIM LJUBLJANA - GYŐRI AUDI ETO KC 31-35 (15-15)
Női kézilabda BL, középdöntő csoportmérkőzés

Ljubljana, 600 néző, Vezette: Buy, Pichon (franciák)

KRIM LJUBLJANA: Triffa – Golubic 6, Bodnieva 2, Lekic 10 (2), Vergeliuk-Strile 5, Mavsar, Oder 2, Csere: Stefanisin (kapus), Damnjanovic 3, Mörtel 1 (1), Varlec 1, Hrnjic 1, Zrnec

GYŐRI AUDI ETO KC: Pálinger – Mraviková 7, Hornyák 1, Görbicz 9 (3), Spiridon 3, Tomori 7, Vérten 2, Csere: Herr A. 1, Kovacsics 2 (1), Mayer 2, Deáki 1, Rotis-Nagy

Hétméteresek: 5/3, ill. 5/4
Kiállítások: 8, ill. 8 perc

Győzelemmel zárta a középdöntő-csoport első meccsét a Győr. Görbiczék a félidőbeli döntetlen után összeszedték magukat, és úgy is simán nyertek, hogy nem nyújtottak kiemelkedő teljesítményt.

60. perc: Görbicz a végére hagyta a meccs legszebb gólját. "Légcunder". 30-35. Golubic az utplsó pillanatban még lő egyet. 31-35. Ez a vége.

59. perc: Kovacsics belövi a hetest. 29-34. Vergeljuk könnyen lőhet Kovacsics mellett. 30-34.

58. perc: Bodnyeva most szerzi az első gólját. 28-33. Megint Bodnyeva. 29-33. Elfelejtettünk védekezni.

56. perc: Deáki is betalál, így a pályára lépő mezőnyjátékosaink közül mindenki lőtt már gólt. 26-33. Lekic hetesből is pontos. 27-33. Spiridon megy le két percre.

55. perc: Lekic nyolc gólos. 25-32. Damjanovic csökkenti tovább a különbséget. 26-32.

53. perc: Mayer beállóból. 23-32. Damjanovic szerencsés gólt talál. 24-32.

52. perc: Vergeljuk veri át egy csellel Kovacsicsot. 23-31. Emberhátrányban leszünk.

51. perc: Pálinger véd! Kovacsics ott van a kapu előtt. Gól! 22-31.

49. perc: Görbicz átlövése után a kapus már csak akkor látja a labdát, amikor az visszajön a hálóból. 22-30.

48. perc: Görbicz ziccert ront, Lekic nem teszi meg a másik oldalon ezt a szívességet. 22-29.

47. perc: Görbicz talál a kapuba büntetőből. 21-29.

44. perc: Passzívban vagyunk, amikor Spiridon ellövi. Gól. 21-28.

43. perc: Tomori vágja be kilencről a bal felsőbe. 20-27. Lekic sem áll le. 21-27.

42. perc: Lekic vs. Vérten. 20-26.

41. perc: Tomori és Görbicz találataival nő tovább az ETO előnye. 19-25.

40. perc: Nem tart sokáig az emberelőny. Vergeljuk gólt szerez, Hornyákot állítják ki. 18-23.

39. perc: Varlec kimegy két percre. Tomori rögtön kihasználja az emberelőnyt. 17-23.

38. perc: Pálinger védése után Mravikova a góllövő. 17-22.

37. perc: Vérten ziccerét védi a kapus. Oder ejtését Pálinger védi a másik oldalon.

36. perc: Mravikova lép ki a falból, és indul a kapu felé a labdaszerzés után. Megvan ez is. Hangya hat gólos. 16-21. Időt kér a Krim. Varlec szép csellel jut el lövésig. 17-21.

35. perc: Görbicz szólózik. Gól. 16-20. Jól kezdtük a második félidőt.

34. perc: Hornyák és Vérten gyors góljaival:16-19.

33. perc: Pálinger véd, Tomorinak passzol, aki Mravikovát indítja. Gól a jobb szélről. 15-17. Lekic szerzi a Krim első találatát ebben a játékrészben. 16-17.

32. perc: Görbicz hetesgóljával vezetünk. 15-16.

31. perc: Pálinger-bravúrral kezdődik a második félidő.

A félidő feléig minden simán ment, de a Ljubljana ahelyett, hogy összezuhant volna, magára talált. Ehhez az is kellet, hogy rengeteg ziccert hibázott el az ETO. Támadásban jobban oda kell figyelni a folytatásban.

30. perc: Golubic a kihagyott ziccer után, most betalál. 15-15. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Jól védekezünk. Vérten indítja Mravikovát. Megvan. Újra vezetünk! 14-15.

28. perc: Először vezet a Ljubljana. 14-13. Mayer rögtön egyenlít. 14-14.

26. perc: Golubic indítás után lőhet könnyen gólt. 13-13.

25. perc: Mörtel hetesét védi Pálinger!

24. perc: Percek óta csak kihagyott helyzeteket láthatnak a nézők. Ebből a hazaiak "gyógyulnak ki" előbb. Oder a gólszerző. 12-12. Herr Anita visszajön a kiállításból, és azzal a lendülettel hatalmas gólt lő. 12-13.

22. perc: Mindkét csapatban eggyel kevesebb játékos a pályán. A szlovén csapat egészül ki előbb.

20. perc: Egyenlít a Krim. Vergeljuk a gólszerző. 11-11. Herr Anita passzát Spiridon váltja gólra. 11-12.

19. perc: Midkét kapus bravúrral véd.

18. perc: Görbicz átlövésből a bal felsőbe bombáz. 9-11. Oder megköszönheti a gólját a bíróknak. 10-11.

17. perc: A nagy rohanásban Lekic is pontos. 9-10. Konkoly Csaba időt kér.

16. perc: Mörtel belövi a Krim hetesét. 8-9. Spiridon is betalál. 8-10.

15. perc: Vergeljuk találatával tartja a lépést a Krim az ETO-val. 7-9.

14. perc: Golubic hozza fel két gólra a Ljubljanát. 6-8. Tomori négy gólos. 6-9.

13. perc: Damjanovic megy be lövésig elég könnyen Hornyák mellett. 5-8.

12. perc: Pálinger most is jól indítja egy szép védés után Mravikovát. Ziccer és gól! 3-8. Golubic második gólját lövi. 4-8.

11. perc: Pálinger védi Lekic hetesét!

10. perc: Vérten találja arcon közelről Triffa Ágit. A szolvén csapat kapust cserél.

9. perc: Pálinger véd, Mravikova indul, és pontos passzt kap. Gól. 3-7.

7. perc: Tomori jön lendületből, és a szétnyíló fal mellett lő. 2-6. Lekic gyorsan válaszol. 3-6.

6. perc: Görbicz bombagólja átlövésből. 1-5. Lekic értékesíti a hetest. 2-5.

5. perc: Megvan a hazaiak első gólja. Golubic a jobb szélről. 1-4.

4. perc: Görbicz passzából Mravikova talál be. 0-3. Középről a nagy kapkodásban Tomori is pontos. 0-4. Időt kér a Krim.

2. perc: Pálinger véd nagyot, indulunk. Hetes. Görbicz belövi. 0-2.

1. perc: Az ETO kezdi a meccset, és Tomori góljával megvan a vezetés is. 0-1.

Mindkét oldalon található olyan játékos, aki korábban megfordult a másik csapatban. A győri csapat egyik legjobbja, Pálinger Katalin egy évet játszott az „örökös" szlovén bajnoknál.

„Remekül éreztem magam Ljubljanában, ezért jó érzéssel látogatok vissza. A Győrrel régen játszott a Krim (2001 januárjában) , amely erre az idényre is átalakult, ugyanakkor nagyon erős maradt. Győzni szeretnénk Szlovéniában, hiszen ez fontos lépés lenne célunk, a BL-finálé felé" – utalt arra a klasszis kapus, hogy egy idegenbeli győzelem nagyon sokat érhet a sorozat e szakaszában.

Nos, a Rába-partiaknak van miből erőt meríteniük, ugyanis az alapcsoportban hibátlan mérleggel zárták a Győrtől távoli mérkőzéseiket, a Szkopje, az Ikast és a Zvenyigorod otthonában is diadalmaskodni tudtak.

A Krim hullámzó teljesítményt nyújtott.Hazai környezetben például megverték a bombaerős Viborgot, a Metztől viszont meglepetésre öt góllal kikaptak.

• 8. csokkancs 2009. február 14. 09:13
    „Bomba forma... Hát valahogy így kellene védenie, de azért ezt nem értem, hogy 36% az mitől bomba...? A szlovénok kapusa simán jobb volt szerintem az első félidőben...”
  • 7. osztógép 2009. február 10. 09:17
    „na végre összeszedte magát, a fradi ellen egy nagy nulla volt....”
  • 6. nasi12 2009. február 10. 01:49
    „Bomba forma, világszínvonal!
    Ezt a győzelmet Neki köszönhetjük.
    Hajrá ETO.”
  • 5. csakazETO 2009. február 09. 19:41
    „Igen, Ő Pálinger Kati!!!

Ilyenkor olyan furcsa, mert nem hallom a kritikusokat, csak ha lehelletnyivel gyengébben teljesít..
    A lényeg: Ő A LEGJOBB!!!!!”
  • 4. colomano 2009. február 09. 07:51
    „Fedayn, szólj az AUDI-nak, hogy építsen!
    Bár ahogy hallom, jelentősen megvonja a támogatást a klubtól...”
  • 3. Primax 2009. február 08. 20:48
    „Fantasztikus ez a csapat !
    Nem értem, miért a foci miatt van mindenki beájulva Magyarországon, amikor világklasszis kéziseink vannak...
    Hajrá csajok, hajrá ETO ! ! !”
  • 2. Fedayn 2009. február 08. 12:58
    „Őnekik kéne adni az eto-parkot,a focistáknak jó lesz a magvassy!”
  • 1. pmfc 2009. február 07. 21:47
    „Ezek a lányok minden pénzt megérnek!!! Gratulálok nekik a győzelemhez!!

Hajrá ETO!”

Jégkorong: kikaptunk az olaszoktól, oda az olimpia

jégkorong - A magyar jégkorong válogatott 4-1-es vereséget szenvedett Olaszország legjobbjaitól a… Tovább olvasom