2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Nézőcsúcs, és két gól: Győri ETO FC-Vasas 1-1

Labdarúgás - Tizenkétezer néző előtt lépett pályára a Győri ETO FC a Soproni Liga 26. fordulójában a Vasas ellen. Ez sem segített. A vezetést ugyan korán megszerezték a zöld-fehérek, a jó folytatás azonban elmaradt. A Vasas a hajrában egyenlített.
GYŐRI ETO FC - VASAS 1-1 (1-0)
Labdarúgó Soproni Liga, 26. forduló
Győr, ETO Park, 12 000 néző

Győri ETO FC: Sztevanovic - Odikadze, Stark, Stanisic, Völgyi - Böőr (Bicak 73.p.), Supic, Józsi, Kink - Aleksidze ( Brnovic 88. p.), Bajzát
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

Vasas: Németh G. - Balog Zs. (Mundi 46.p.), Villám, Unierzyski, Tóth A. - B. Tóth, Vujovic,Somorjai (Piller 61. p.), Laczkó - Sowunmi, Dobric (Orosz 67.p.)
Vezetőedző:Mészöly Géza

Gól: Aleksidze (3.p.) ill. Vujovic (81.p.)

90. perc: Stark is kapott egy sárga lapot. Supic lábában volt a győztes gól. Brnovic visszagurított labdáját lőtte rá 18 métrről. Nem sokkal kerülte el a bal felsőt. Vége a mérkőzésnek.

81. perc: A semmiből egyenlít a Vasas. B. Tóth adott be balról, Orosz az ötös túlsó sarkáról visszarúgta a labdát, amely Sowunmiról Vujovic elé pattant, aki szinte a gólvonalról a kapuba passzolt. 1-1.

80. perc: ETO-ziccer. Bicak húzott el a bal oldalon. A beadást Bajzát fejelte le az ötös vonalára. Onnan pattant kapu fölé a labda.

79. perc: Aleksidze szúrta rá, jó 22 méterről. Németh csak másodszorra tudta fogni a labdát.

77. perc: Kink verte át egy csellel Tóth Andrást a tizenhatoson belül. Ballal lőtt, mellé.

Győri ETO FC-Vasas 1-1 - Fotó: H. Baranyai Edina

73. perc: Böőr kapott sárgát. Ő jön le a pályáról, helyére Bicak érkezik.

72. perc: Piller szólózott. Stark billentette ki az egyensúlyából, így a 18 méteres lövés gyengére sikerült.

69. perc: Józsi és Bajzát kényszerítőzött. Utóbbi kapta vissza a labdát a védők között, de Németh jól jött ki a kapuból és az utolsó pillanatban mentett.

67. perc: Cserél a Vasas. Dobric helyére Orosz jön.

58. perc: Vujovic kapott sárgát.

57. perc: Kink forgatta meg a védőket a tizenhatos bal sarkánál. A hosszúra lőtt, gyengén.

55. perc: Leült a meccs. Mezőnyjáték, különösebb esemény nélkül.

47. perc: B. Tóth rúgta fel Kinket. Sárga lap.

46. perc Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt a Vasas. Balogh helyére Mundi érkezett.

45. perc: Dobric gyengére sikerült szabadrúgása volt az utolsó esemény az első félidőben.

33. perc: Dobric kapta a meccs első sárga lapját.

31. perc: A meccs legszebb jelenetének tapsolt a 12 ezer néző. Völgyi ívelt fel a bal oldalról a kapu elé. Bajzát előre vetődve, sarokkal küldte kapura a labdát. Németh hatalmas bravúrral védett. Befért volna a léc alá! Ha ez a próbálkozás góllal fejeződik be, biztos, hogy a forduló legszebb találata.

28. perc: Megint Bajzát veszélyeztetett. Németh vetődve fogta a jobb alsóba tartó labdát.

27. perc: Egy felívelt labdát Aleksidze fejelt le Bajzát elé. A góllövőlista vezetője a tizenhatoson belül két védőt küldött el egy csellel, majd lőtt. A jobb kapufa mellé.

24. perc: Vujovic közeli lövését védte Sztevanovic.

20. perc: Nagyon pontatlanul, kapkodva játszik a Vasas. Az első helyzetükre 20 percet kellett várni. Laczkó tört be balról a győri büntető területen belülre, majd közelről a bal alsó sarok mellé lőtt.

15. perc: Balogh buktatta Kinket a Vasas kapujától 20 méterre. A szabadrúgásból legurított labdát Stark elcsavarta a sorfal mellett. Centikkel a bal felső sarok mellé.

7. perc: Továbbra is az ETO támad. Bajzát cselezte át magát a védőkön. 18 méterről lőtt. Kevéssel kapu mellé.

5. perc: Odikadze a Vasas térfelének közepéről ívelt fel egy szabadrúgást, amely végül kapuralövés lett. A labdát Németh a bal felső sarok elől ütötte szögletre.

3. perc: Vezet az ETO!!! Böőr rúghatott szögletet. A kapu előtti kavarodás után Németh nem tudott védeni. Aleksidze nem kegyelmezett, a kapusról kipattanó labdát közelről a léc alá vágta a labdát. 1-0.

2. perc: Egy rövid felszabadítás után Supic célozta meg jobb belsővel a Vasas kapuját 16 méterről. A kapufát találta el.

1. perc: A Vasas kezdte a mérkőzést. Az ETO stadionban fantasztikus a hangulat. A lelátó csaknem teljesen megtelt szurkolókkal.

Tíz bajnoki forduló óta – közte természetesen a Bekvalac-érában – veretlen a Győri ETO csapata, miközben a legutóbbi négy mérkőzésén 17(!) gólt lőtt az ellenfeleinek.

Az egyik legemlékezetesebb siker ezek közül mindenképpen a ZTE elleni 7–2-es, hiszen a remek összecsapáson a második félidőben valósággal kiütötte ellenfelét az ETO.

Érdemes megemlíteni, hogy NB I-es története során negyedszer lőtt hét gólt a győri együttes és ezt háromszor idegenben tette: 1960-ban Debrecenben 7–2-re, 1983-ban Diósgyőrben 7–3-ra nyert, 1981-ben Győrött verte 7–1-re a Diósgyőrt.

Az is érdekesség, hogy a jelenlegi bajnokságban a negyedik alkalommal ért el ETO-játékos mesterhármast, ebből háromszor Bajzát Péter volt ily módon eredményes. A Verebes-korszak első éve tartja egyébként a rekordot, 1981/1982- ben öt alkalommal ért el valaki egy mérkőzésen három gólt.
A hazaiak elnöke, Nagy Ferenc találkozó utáni nyilatkozatában a játékvezetőt kárhoztatta a ZTE vereségéért. Szerinte Miljatovic kiállítása jogtalan volt, mert nem utolsó emberként követte el a szabálytalanságot.

Ezzel kapcsolatban megkérdeztük Bay Ferenc volt élvonalbeli játékvezetőt:

„A szabály azt mondja ki, ha gólhelyzetben kitörő játékossal szemben szabálytalankodnak, akkor a vétkes labdarúgót ki kell állítani, a védőnek tehát ehhez nem kell utolsó embernek lennie. A helyzet megítélése a játékvezető feladata."

Történt egy sajnálatos sérülés is, a ZTE-ben kölcsönben szereplő győri Varga Róbert homlokcsontja eltört egy Bajzáttal történt ütközés során. A zalai klub valószínű, feljelenti a szövetségben a győri csatárt, sőt, még polgári peres eljárás is szóba jöhet...

Az első félidőben egyértelműen a hazaiak akarata érvényesült, szünet után azonban beindult az ETO-henger és az emberhátrányban lévő ZTE-t padlóra küldték a zöld-fehérek. Az viszont bosszantó volt, hogy ismét pontrúgás után kapott gólt a csapat.
Dragoljub Bekvalac, az ETO vezetőedzője:

„Pénteken nehéz mérkőzésre számítok a Vasas ellen, mert a fővárosi csapat pihentebben léphet pályára, mint mi. Szerencsére sérültjeink száma nem növekedett, így kellő önbizalommal léphetünk pályára a Vasas ellen. Folytatni akarjuk a veretlenségi sorozatunkat és jó játékkal kiszolgálni a szurkolóinkat."

Azt már csak remélni lehet, hogy a győri publikum legalább annyira szereti és buzdítja majd a csapatát, mint ahogy tette azt az egerszegi kedvencei gólzáporos veresége alkalmával...

• 18. ETOka 2009. május 04. 11:51
    „fcsporon.. xD”
  • 17. fcsopron60 2009. május 03. 16:50
    „Fizetni kellet volna nem lett volna 2000 néző!!”
  • 16. Dragó 2009. május 03. 10:26
    „Mivel a gyözelemért 3 pont jár,a döntetlenért meg 1 pont...Mivel döntetlen volt igy csak egy pontott vittek el Györböl,és ezért maradt itt a kettö.”
  • 15. No-Name 2009. május 02. 17:01
    „milyen 2 pont maradt itt?”
  • 14. Dragó 2009. május 02. 13:44
    „Csatlakozom okostojas véleményéhez:)Egy évbe csak egyszer van Május 1!!!Zavarta az ETO játékosokat a "hangzavar"bár nem tudom hol volt az ETO "B"közép...Mert nem igen buzditoták a játékosaikat...Szerencséjük volt,hogy itt maradt a 2 pont.”
  • 13. Reális 2009. május 02. 12:31
    „Beleszámolták az egész napi majálison résztvevőket!A következő fordulótól megint 1000 néző!De csak ha jönnek idegenből!”
  • 12. okostojas007 2009. május 02. 10:43
    „legközelebb 2010.május elsején lesz ennyi néző - feltéve ha az eto vezetősége el tudja intézni hogy hazai pályán legyen a mérkőzés
    ja és persze az is kell hogy jövőre is tudja a potya belépőt biztosítani a fősponzor én nem mond csődöt .
    mint az imre integrál.........
    ja és a molnár csaba sátra is kell ami elől most is mindenki a lelátóra menekült zsibbadt fáradt lábait pihentetni
    egy félidőre
    .én ha eto drukker lennék szégyelném magamat hogy ingyen kellene mecsre mennem....................”
  • 11. lali84 2009. május 02. 08:53
    „azt nem értem brunovicsot mért ilyen keveset játszasa az edző?? szerintem tőbbet érdemel mint 7-8 perceket
    sajnos akár 12000 ember akár nem de megint a második félidő alapján a kővetkező forduloban megint leszünk sajna 1500 an..mért nem lehetet folytatni aszt mint első félidőbe??? sajnos..azért sok sikereket .(HIÁNYOZNI FOG EZ A 3 PONT)”
  • 10. okostojas007 2009. május 02. 08:30
    „szocialista majális az eto pályán
    ingyen belépő , ingyen .................
    ha fizetni kell már nem is kell az eto
    sokan csak leülni mentek be mert elfáradtak a mellete rendezett majálison
    félóra múlva kipihenték magukat és hazamantek
    ez a bundesligában elképzelhetetlen lenne ( nem csak az ingyen belépésre godoltam ).......................”
  • 9. Imcsi 2009. május 02. 05:19
    „"90. perc: Stark is kapott egy sárga lapot. Supic lábában volt az egyenlítés."
    Mit egyenlített volna ki 1-1-es állásnál?
    Egyébkét tetszett a mecccs, de a zalaegerszegi után többet vártam a csapattól! Az egyenletes jó teljesítményre még várni kell, de megindult valami. A 2-7 -ről egyből a Verebes-korszak jutott az eszembe, és remélem ez egyre többször így lesz!
    Hajrá ETO!”
  • 8. mega 2009. május 01. 22:15
    „Azért csalódtam , a második félidőben jobb volt a közönség ,mint a csapat.
    Nem az eredmény bosszant ,hanem hogy visszaálltak .
    Nem volt meg a " tűz " a második részben.”
  • 7. dudi1977 2009. május 01. 22:10
    „Reális!

Nincs igazad!

A meccs eleján legalább 12.000 ember volt, de egy részük a szünetben hazament, de így is mintegy 8-10.000 ember a végéig maradt! - ezért nagyon kár a meccsért!”
    „Mega
    remélem nem szenved maradandó károsodást a családod és hasonló meccset látnak mint a ZTE ellen.”
  • 3. mega 2009. május 01. 08:03
    „Kimegyek és a családot is viszem.

Jó látni ,hogy újra van tűz a csapatban , és szívvel játszanak.
    Nem a győzelem a fontos - mert lélektelen játékkal is lehet nyerni - hanem amikor beleadunk mindent és győzelemre játszunk.”
  • 2. Vasziszdasz 2009. április 30. 14:26
    „Attól még, hogy Papp elvtárs nem szereti a csapatot, még a győri szurkolók ugyanúgy szeretik az ETO-t, mint mondjuk Zalaegerszegen a ZTE-t. Gusztustalan, felháborító böffenet ez.”
  • 1. medvebocs 2009. április 30. 12:34
    „"Azt már csak remélni lehet, hogy a győri publikum legalább annyira szereti és buzdítja majd a csapatát, mint ahogy tette azt az egerszegi kedvencei gólzáporos veresége alkalmával..." Azt is remélni lehet, hogy többet nem ír a "kedves" szerző cikket a győri fociról. Legalábbis az ETO-ról biztos, hogy nem kéne. A szurkolókat cseszegetni meg főleg nem. Gondolom sűrűn jár meccsre, és buzdítja a csapatot. Tudatlan noob.”

FTC-Audi ETO: zárt kapuk mögött

Kézilabda - Zárt kapuk mögött kell megrendezni jövő kedden az FTC–Győri Audi-ETO mérkőzést a… Tovább olvasom