2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 21°C Még több cikk.

Negyed óra elég volt - DVSC-Audi ETO 20-29

Negyed óra elég volt a második félidőben az Audi ETO-nak, hogy eldöntse a találkozót.

DVSC-Audi ETO 20-29 (14-15)
Debrecen, NB I-es női mérkőzés, 1700 néző. V.: Medve, Nagy L.

DVSC: LAJTOS – Slakta, Ábrahám 2, Siska 2, Valovics, Kudor 1, Szilágyi Á 1. Cs.: Makai (kapus), SOPRONYI 5/2, BARNA 8, Vörös, Varsányi, Karnik Sz., Bohus-Karnik M. 1, Karalyos, Som. Edző: Varga József.

ETO: Herr – Bognár-Bódi 1, Bulatovics 1, Görbicz 6/4, Sirián 1, AMORIM 3, Kovacsics 3/1. Cs.: LUNDE (kapus), Hornyák Á. 1, KORSÓS 4, Tervel, Soós 2, Löke 1, HORNYÁK D. 4, Orbán 2. Edző: Ambros Martín.

Hétméteresek: 3/2, ill. 8/5. Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Parádésan kezdett a hazai csapat, bár úgy is felfogható, hogy a győri kezdett nagyon alacsony fordulatszámon. A vendégek a 4–1-es hátrányt 5–5-nél tüntették el, majd a vezetést is átvették. Az első félidőben így sem sikerült meglépnie a címvédőnek.

A szünetben kapust cserélt az ETO, Lunde érkezése egy kicsit megzavarta a debrecenieket, így a zöld-fehérek növelni tudták az előnyüket, a vége kilencgólos győzelem lett.

Varga József: – Vállalható vereséget szenvedtünk, hiszen negyven percig tartottuk a lépést a BL címvédőjével.

Ambros Martín: – Nagyon jól játszó Debrecennel találkoztunk. Az első félidőben akadtak problémáink, de aztán rendeztük a sorokat.

Összefoglaló

A szoros első félidő után joggal gondolhattuk, hogy a másodikban sem adja könnyen a Debrecen a két pontot. Görbicz Anitáék azonban a második félidő közepére már nagyon elhúztak, amivel el is dőlt a mérkőzés. A vége már rutinmunka volt, köszönhetően annak is, hogy a DVSC mindössze 6 gólt lőtt a második félidőben.

Online

30. perc - Gól nélkül hozták le a csapatok az utolsó 5 percet. Egy debreceni időntúli szabaddobással lett a vége 20-29

25. perc - Kovacsics hetest hibázott.

23. perc - Soós Viktória góljával tartja az ETO tíz gólos előnyét. 19-29

21. perc - Hornyák Dóra betört. 18-28

18. perc - Görbicz közé teszi a 10-et. 17-27. Alig negyed óra elég volt a második félidőben az ETO-nak, hogy eldöntse a találkozót.

17. perc - Korsós újabb góljával már 17-26

16. perc - Már 8 gól közte. 17-25 - Újabb Loki időkérés.

15. perc - Görbicz ezt a hetest sem hibázta el. 17-24

13. perc - Görbicz állt oda a heteshez. 17-22

11. perc - Végre Bulatovic is gólt lőtt. 17-21 - Érhető a debreceni időkérés.

10. perc - Orbán Adrienn szélről talált be. 17-20

9. perc - Löke beállóból volt eredményes. 16-19

7. perc - Kovacsics lőtt gólt büntetőből. 16-18

4. perc - Amorim megállíthatatlan, góljával az ETO-nál az előny. 15-16

1. perc - A Debrecen kezdte a második félidőt, és egyenlített. Herr helyett Lunde véd a győri kapuban. 15-15

Vége az első félidőnek.

30. perc - A féidő lefújásakor egy gól az ETO előnye.

29. perc - Előbb a Loki zárkózott fel 12-13-ra, majd az ETO jött, és újra három közte. 12-15

25. perc - Kovacsics Anikó háromra növelte az Audi ETO előnyét. 10-13

24. perc - Egy hazai, egy győri találat. 10-12

A 22. percben 9-11-es állásnál Ambros Martín időt kért.

20. perc - Hornyák Dóra találatával kettővel vezet az ETO. 8-10

19. perc - Amorim nem tud hibázni. 8-9

18. perc - Korsós indult. 7-8

16. perc - Görbicz Anita lövésével ismét győri előny. 6-7

14. perc - Ellentámadás végén Korsós lőtt a bal felsőbe- 5-6

13. perc - Hornyák Ági tört be a jobb oldalon és egyewnlített. 5-5

11. perc - Bognár-Bódi kapott egy labdát és szélről a kapuba lőtt. 5-4

9. perc - Görbicz a jobb alsóba lőtte a hetest. 4-2

7. perc - Barna fejezte be az akciót rendezetlen védelem ellen. 4-1

5. perc - Amorim tört be és lőtte az ETO elős gólját. 3-1

5. perc - Meglepő kezdés, a Debrecen már 3-0-ra vezet.

1. perc - Az audi ETO kezdte a mérkőzést.

Korábban
- Az Audi-ETO kedden 18 órakor a Debrecen vendégeként lép pályára a női NB I alapszakaszában. Amennyiben győz Ambros Martín együttese – márpedig a papírforma alapján ez a legvalószínűbb eredmény –, akkor megnyeri az alapszakaszt.

A címvédő zöld-fehérek a hétvégén a Veszprém ellen erődemonstrációt tartottak, s alaposan ellátták a győri utánpótlásra épülő fiatal csapat baját, a harmincegy gólos siker önmagáért beszél. Győrben azt remélik, hogy Debrecenben is folytatódik a henger, ráadásul várhatóan már a vírusos gyomorbántalmakból felgyógyuló Heidi Löke is szerepelni tud az esti meccsen.

Ligakupa - A Vasas legyőzte a Puskás Akadémiát

A Vasas 2-0-ra legyőzte a vendég Puskás Akadémiát a labdarúgó Ligakupa nyolcaddöntős párharcának… Tovább olvasom