2017. 07. 29. szombat - Márta, Flóra 16°C | 27°C Még több cikk.

NBIII: a Csorna, a Lipót, és az SVSE is nyert

Négyből három. Az NBIII nyitó fordulójában a Csorna, a Lipót és az SVSE is nyert.

Kőszeg–Csorna 1–2 (0–0)
Kőszeg, 200 néző. V.: Vizi.

Kőszeg: Pfeiffer – Lintner, Fehér A., Páncsik, Gugcsó, Bozóki, Őry (Potami), Korélyi (Weltler), Molnár Z., Kovács A. (Nagy I.), Földesi.
Edző: Őry Gábor.

Csorna: Lőre – Simita, Fenyő, Szigeti Zs., Nagy Sz., Gál A. (Csonka), Véghelyi (Baán), Horváth A., Tóth Z. (Kiss M.), Klánitz.
Edző: Varga Péter.

Gsz.: Fehér A., ill. Szigeti Zs. (2)
Kiállítva: Horváth A. (92. p.)

58. p: Véghelyi bal oldalról végzett el szabadrúgást, a labda Gálról Szigeti elé pattant, aki védhetetlenül vágta a labdát a léc alá. 0–1. 76. p: Lőre nézett el egy labdát, ezt kihasználva Fehér A. lőtte a kapuba. 1–1. 88. p: Baán szögletére Szigeti érkezett remekül és fejelt a bal felső sarokba. 1–2.

Egyértelműen a Csorna akarata érvényesült, a gólkülönbség a hazaiakra nézve hízelgő.

Jók: Fehér A., Pfeiffer, Gugcsó, ill. Szigeti, Simita, Horváth A.

Őry Gábor: – Jó iramú mérkőzésen úgy érzem, csapatunk rászolgált volna a döntetlenre.

Varga Péter: – A sok kihagyott helyzet miatt csak a végén sikerült megszereznünk a győzelmet.

Várpalota–Lipót Pékség 0–3 (0–1)
Várpalota, 200 néző. V.: Szabó II.

Várpalota: Radnai – Bálint, Kovács, Szeleczki, Pavelka, Kaufmann (Zámbó), Szurok, Hardi, Humli, Szabó, Vellesz (Kalapács).
Edző: Szabó Csaba.

Lipót: Kopp – Ásványi, Dombi, Lakatos, Szénási, Dömötör, Töltősi, Burkus, Lappincs (Magyar), Krén (Bella), Gál (Fajkusz).
Edző: Gunyhó Ferenc.
Gsz.: Gál, Burkus, Dömötör.

A 45. percben Lappincs cselezgetett a bal oldalon, éles beadását Gál kapta, aki szép testcsellel elfektette a kapust, majd a hálóba gurította a labdát. 0–1. A 68. percben Szénási a bal oldalról az ellenfél 16-osáig ívelte a labdát, Burkus átvette, majd szép csel után a hálóba lőtt. 0–2. A 88. percben szabadrúgáshoz jutott a Lipót. Burkus ívelt bal oldalról középre, Dömötör közelről a hálóba fejelte a labdát. 0–3.

A lipóti csapat győzelme teljesen megérdemelt.

Jók: senki, ill. Gál, Burkus, Dömötör.

Szabó Csaba: – Az eredmény a vendégcsapat tudásbeli fölényét teljesen tükrözi.

Gunyhó Ferenc: –Tudatos játékkal kezdettől fogva fölényben játszottunk és sok helyzetet teremtettünk.

SVSE-GYSEV–Haladás B 3–1 (1–1)
Sopron, 700 néző. V.: Berta A.

SVSE-GYSEV: Kiss Sz. – Legoza, Szmiljanic, Tóth D., Horváth T., Lazic, Planéta, Dallos G., Török I. (Lucskai), Bausz R. (Kun), Polareczki (Horváth Dániel).
Edző: Végh Tibor

Haladás B: Mursits – Szvoboda, Nagy B., Jagodics, Farkas M., Szakály, Kalász, Horváth Detre (Tar), Milkó (Dancsecs), Radó (Burcsik), Gyurján.
Edző: Simon Attila.

Gsz.: Bausz R. (2), Szmiljanic, ill. Nagy B.
Kiállítva: Szmiljanic (92. p.)

A 8. percben soproni sarokrúgást követően Bausz R. lövésével szemben tehetetlen volt a kapus: 1–0. A 40. percben Gyurján bombáját Kiss Sz. hárította ugyan, a beívelés után Nagy B. fejesét azonban már nem tudta védeni: 1–1. Az 53. percben Török I. szögletét a jókor érkező Szmiljanic: 2–1, majd a 68. percben ugyancsak a középpályás által beívelt szabadrúgást Bausz bólintotta a kapuba: 3–1.
A mérkőzést magabiztosan és teljesen megérdemelten nyerte a hazai gárda.

Jók: Bausz R., Lazic, Kiss Sz, Polareczki, ill. Szakály, Nagy B., Gyurján

Végh Tibor: – Nagyon sokat tettünk a győzelemért, ezért rászolgáltunk a biztos sikerre.

Simon Attila: – A pontrúgásoknál a magasság- és testsúlybeli különbséget képtelenek voltunk ellensúlyozni.

Lombard Pápa B–MTE 1904 5–0 (3–0)
Pápa, 150 néző. V.: Gaál Á.

Pápa: Kovács V. – Pericz, Konstantin, Domján R., Füzfa, Kaszás (Nyári), Kiss R., Varga G. (Hacker), Németh M., Füredi (Meggyesi), Szabó Zs., Palkó.
Edző: Nagy Mihály.

MTE: Kormos (Szabados R.) – Horváth Á., Dorogi, Szabados G., Kovács M., Tóth N., Kovács Á., Schmatovich (Csányi), Böcskör, Németh B., Nagy R. (Dankó A.)
Edző: Turány Imre.

Gsz: Szabó Zs. (3), Palkó (2).

5. p:  Szabó Zs. szerezte meg 7 méterről a vezetést. 1–0. 20. p: Egy jobb oldalról beívelt labdát Palkó fejelt a kimozduló Kormos mellett a kapuba. 2–0. 31. p: Szabó Zs. 9 méterről lőtt a kapu jobb sarkába. 3–0. 68. p: Palkó 14 méterről a hosszú sarokba lőtt. 4–0. 84. p: Egy védelmi hibát kihasználva Szabó Zs. 5 méterről lőtt gólt az üres kapuba. 5–0.

A műfőhöz  jobban alkalmazkodott a hazai csapat és megérdemelten nyert.

Jók: mindenki, ill. Kovács M., Kovács Á.

Nagy Mihály: – Végig jobban játszottunk, és úgy érzem, a gólarány sem túlzott.

Turány Imre: – Gyenge, enervált játékunknak a vége ez a súlyos vereség.

Jánossomorjai győzelem Szabolcs emlékére

A hétvégén a megyei labdarúgó bajnokságokban is elkezdődött az őszi szezon. Tovább olvasom