2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -6°C | -1°C

NBII: rangadót vesztett a Gyirmót, csökkent az előny

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság Nyugati csoportjában a listavezető Gyirmót Pécsett szenvedett egygólos vereséget.

PÉCS - GYIRMÓT 2-1 (0-1)
Pécs, 1000 néző
Vezette: Solymosi Péter - Takács Gábor - Kiss I. Balázs

Pécs: Hegedüs – Regedei, Stark, Sütő, Szamosi -Irakliy, Pintér, Berdó. – Lovrencsics, Gyánó, Nagy Olivér. Vezetőedző: Várhidi Péter

Gyirmót: Boros - Kiss, Kozmér, Böjte, Szabó - Lajtos, Polyák, Baumgartner, Nagy - Laki, Csermelyi. Vezetőedző: Kiprich József.

Csere:
Pécs: Nagy helyett Cseri 64.p.; Lovrencsics helyett Szabó 70.p.; Irakliy helyett Lantos 86.p.
Gyirmót: Laki helyett Csermelyi 67.p.; Nagy helyett Varga 79.p.

Sárga lap
Pécs: Pintér 45.p.
Gyirmót: Pirka, 12.p; Baumgartner 79.p.; Böjte 88.p.

Kiállítás: Laki 90.p., Tóth 90; Sütő 92.p.
Góllövő: Gyánó 51p.p, Sütő 89.p. ill. Laki 30.p.

Miután a fordulóban a második helyen álló Siófok biztosan verte meg a Honvédot, négy pontra csökkent a két együttes közötti különbség a tabellán.

A feljutásra remek eséllyel pályázó, első helyen álló Gyirmót annak ellenére rangadóra készülhetett pécsi vendégjátéka előtt, hogy a házigazdáknak csak a múltja fényes, a jelene kevésbé. Ám nagyra törő terveket szövögetnek, Várhidi Péter irányításával visszavágynak az élvonalba, és a pontok szorgos gyűjtésével arról sem tettek le, hogy már az idén célba érjenek. Ehhez azonban a Gyirmót elleni mérkőzést mindenképpen hozniuk kellett.

A vendégek a forduló előtt 13 ponttal gyűjtöttek többet, mint a házigazdák, így számukra kisebb téttel bírt a találkozó, nagy félnivalójuk egyelőre nincs a pécsiekkel szemben. Kiprich József vezetőedző csapata a 30. percben szerzett góllal megszerezte a vezetést, és került közelebb szezonbeli tizennegyedik sikeréhez.

A második felvonás elején azonban a jelentős NB I-s múlttal és némi légiós háttérrel bíró Gyánó Szabolcs révén egyenlítettek a házigazdák, akik a lefújás előtti pillanatokban a győzelmet is megszerezték, akkor Sütő László volt eredményes. A gólt sportszerűtlen jelenet előzte meg. A mérkőzés 88.percében a hazai csapat játékosa megsérült, ezért a gyirmótiak kirúgták a labdát az oldalvonalon túlra. A bedobást a pécsi játékos nem adta vissza. A vendégek szabálytalansága után a szabadrúgást bevelték a 11-es pontra, ahol Sütő csúsztatott, a labda pedig a hosszú sarokba vágódott.

A gól két vendégjátékosnál is kicsapta a biztosítékot, a gyirmóti gólt jegyző Laki Balázs, valamint Tóth Norbert is piros lapot kapott. A házigazdák sem teljes létszámban fejezték be a küzdelmet, tőlük a 93. percben ugyancsak egy gólszerző, Sütő jutott a kiállítás sorsára.

GYŐRI ETO B-KOZÁRMISLENY 1–1 (1–1)
Győr, ETO Park, 100 néző. V.: Ring.

ETO B: Sánta  – El Araichi, Nyári, Bieder, Totadze, Berde, Kiss Sz. (Nagy Á.), Copa, Dudás (Ato), Adilovic (Lortkiphanidze), Sharashenidze.
Edző: Klement István és Galambos Zoltán.

Kozármisleny: Mester – Dienes, Tasselmájer, Vojnic, Finta, Éles, Tóth Z., Lauer, Tóth I. (Szabó B.), Kollega (Fabio), Laki (Zana).
Edző: Bene Ferenc.

Gsz.: Dudás, ill. Tóth Z.
Kiállítva: Totadze (77.)

28. p: A hazai 16-oson belül Totadze buktatta Tóth Z.-t, büntető. A 11-est a sértett magabiztosan lőtte a hazaiak hálójába. 0–1.

41. p: Dudás 25 méterről  lőtt óriási bombagólt. 1–1.

50. p: Dudás remek beadása után Adilovic nem találta el a labdát az ötösön belül.

77. p: Totadze megkapta második sárga lapját, ezért a játékvezető kiállította.

Egy kiválóan előkészített pályán, jó iramú mérkőzésen mindkét csapat folyamatos játékra törekedett, a vendégek tudatos kontrákra rendezkedtek be, míg a hazaiak uralták a játékot. Egy megadható 11-es után a vendégek megszerezték a vezetést, majd Dudás egy látványos góllal egyenlített. Ezután is a hazaiak támadtak többet, volt is helyzetük, de a kiállítás után már meg kellett elégedniük egy ponttal a nagyon szervezetten játszó vendégcsapat ellen.

Jók: Sánta, Nyári, Copa, Dudás, ill. Dienes, Finta, Tóth Z.

Klement István: – A kiállításig azt gondoltam, megnyerhetjük a mérkőzést.

Bene Ferenc: – Jó iramú mérkőzésen dicséret illeti csapatomat az egy pontért.

AZ ÁLLÁS

1. Gyirmót SE 19 13 3 3 32–15 +17 42
2. BFC Siófok 18 12 2 4 28–14 +14 38
3. PMFC 17 10 2 5 32–15 +17 32

Pécs–Gyirmót (szombat, 17 óra)

A Gyirmót újabb rangadót játszik. A kék-sárgák ezúttal idegenben, Pécsett lépnek pályára. Kiprich József edző NB I-be igyekvő legénységének nem lesz egyszerű a dolga, de csapata képes lehet akár mindhárom pont megszerzésére:

„A Pécs akár végleg le is szakadhat, így ellenfelünkön lesz a nagyobb teher" – mondta a szakvezető.

Tóth N. felépült kisebb sérüléséből, így mindenki egészséges a gyirmóti csapatban. Ennek megfelelően a szakvezető csaknem a legerősebb összeállításban küldheti pályára csapatát. Egyedül Horváth R. nem játszhat, mivel begyűjtötte ötödik sárga lapját is, így kénytelen kihagyni a várhatóan izgalmas összecsapást.

A Gyirmót tervezett összeállítása: Boros – Pirka, Kozmér, Böjte, Szabó Cs., Lajtos, Kiss Zs., Baumgartner, Nagy L., Laki, Tóth N. (Csermelyi).

Győri ETO FC B–Kozármisleny (vasárnap, 16.30 óra)

A zöld-fehérek hazai pályán javíthatnak az elmúlt fordulóban elszenvedett vereség után. Igaz, a játéknap előtt a tabellán bronzérmes helyen álló Kozármislenyt nem lesz egyszerű legyőzni:

„Szeretnénk javítani az eddig sem rossz statisztikánkon a jó erőkből álló és tavasszal jól is szereplő Kozármisleny ellen. Ellenfelünktől még nem kaptunk ki, mindhárom pontot szeretnénk Győrben tartani" – mondta Klement István a zöld-fehérek edzője, aki nem számíthat az öt sárga lapos Vető, valamint a sérült Lortkiphanidze játékára.

A győriek tervezett kezdőcsapata: Bakthadze – Dorogi, Nyári, Bieder, Szabó O., Ato, Berde, Jäkl, Sánta, Kiss Sz., Sharashenidze.

5üres,szerkesztés beilleszt
    Elnézést ha jobban értesz hozzá mint én segítségnek és nem oktatásnak szánom”
  • 5. lali84 2010. április 06. 13:15
    „turtle!!! nekem sikerült de miért? :-)))”
  • 4. turtle 2010. április 05. 15:32
    „Úgy imádom, hogy ilyen youtube-os linkeket nem lehet kimásolni.Így kézzel kell beírogatnom, de miért?”
  • 3. gólkirály 2010. április 05. 11:22
    „Nem történt semmi különös: eddig vagy tíz alkalommal az utolsó percekben szerencséje volt a Gyirmótnak, most az egyszer pedig nem! Ettől még simán bajnok lehet...”
  • 2. énecske 2010. április 04. 17:27
  • 1. LAZA 2010. április 04. 14:46
    „érdekes események történhettek ennél a szegény gyirmóti csapatnál.Tóth pályára sem lépet de azért a kilencvenedik percben kiállították.
    Laki ból viszont ketten is lehetnek mert az egyikük ugyan gólt szerzett a 30.percben de aztán csatártársával aki egyébként a pályán volt(vagy annak a testvérével)lecserélték a 67. percben.
    Aztán nem kapkodhatta el az átöltőzést mert a 90.percben kiállították.
    Ja és a tréner is nagyon ideges lehetett mert a lecserélt Laki helyett nem küldött pályára játékost.Ámbár lehet,hogy tévedek mert pályára lépet egy újabb Csermelyi.No nem is folytatom mert teljesen összezavarodtam.
    Mindenestre ha valóban az történt a gyöztes pécsi gól előtt ahogyan le van irva hát mit is mondjak?
    Az igy elért győzelemnek a sportértéke 00.”

Futsal: Kupagyőztes a Duna Takarék ETO FC! - galéria

A Duna Takarék ETO nyerte a futsal Magyar Kupát, miután a Móron rendezett döntőben legyőzte a… Tovább olvasom