NB III: Óvári döntetlen Dorogon, ETO vereség

A Futura Mosonmagyaróvár 1-1-es döntetlent ért el a Dorog vendégeként.

Dorog: Kurucz – Fekecs, Szűcs L. (Kinyik), Berkó, Fürjes, Hauser, Sitku, Skita, Klányi (Kollár), Schultz (Ambrus), Máj. Edző: Ozoróczi Gábor.

Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán A., Nagy Á., Horváth Á., Tóth Gy., Molnár T., Darázs (Angyal), Schmatovich, Simon A. (Domanyik), Fekete T. (Herczeg), Szénási. Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Hauser, ill. Kálmán A.

Kiállítva: Angyal (90.).

Támadólag lépett fel a hazai együttes, az 5. percben mégis a vendégek előtt adódott gólszerzési lehetőség: Molnár T. futott el a jobb oldalon, majd élesen adott középre, ahol Schmatovich érkezett és vetődve fejelt kapura, de fejese a bal kapufa mellé ment. Húsz perc után a vendégek egyre jobban átvették az irányítást és nekik voltak helyzeteik, de azok rendre kimaradtak. A 43. percben ismét megszerezhette volna a vezetést a Mosonmagyaróvár: Fekete az alapvonalról pontosan lőtt középre az érkező Schmatovichnak, akinek 6 méterről leadott lövését a hazai kapus bravúrral védte. A második félidőt a hazaiak kezdték jobban. A 48. percben elvégzett szögletet követően Sitku lőtt kapásból, a megpattanó labda az ötösön álló Hauser elé pattant, aki a rövid sarokba helyezett. 1–0. A gólt követően a vendégek szinte egykapuztak és a 69. percben sikerült is szépíteniük: Tóth Gy. végzett el bedobást a bal oldalon, mely után Simon fordult le a védőjéről és az alapvonalról pontosan passzolt vissza az érkező Kálmánnak, aki 16 méterről, kapásból a hosszú sarokba vágta a labdát. 1–1. Ezt követően továbbra is fölényben játszottak a vendégek – akik a 90. percben tíz emberre fogyatkoztak, mert Angyalt veszélyes játékért a játékvezető egyből kiállította – de gólt nem sikerült már szerezniük.

Ha a Mosonmagyaróvár kihasználja a helyzeteit, akkor simán győz, így viszont meg kellett elégednie az egy ponttal.

Ozoróczi Gábor: – Annak ellenére, hogy Sitku lábában volt a győztes gól, igazságos döntetlen született. Sok sikert kívánok az ellenfélnek.

Tiba Zoltán: – Igazságos eredmény született.
Mészáros Attila

Győri ETO FC II–Nagyatád 1–2 (1–1)
Győr, 200 néző. V.: Kovács G.

ETO II: Vida – Nagy B., Lenzsér, Medgyes, Nagy Á., Mervó, Illés, Matetits (Sipőcz), Farkas Z. (Vankó), Völgyi, Koltai (Szabó B.). Edző: Jäkl Antal és Kulcsár Zsolt.

Nagyatád: Gyenes – Kuckó, Dekanics, Fábián T., Fábián P., Márton, Kovács P., Mixtai, Szabó Sz., Nagy K., Nikolic. Edző: Papp Zoltán.

Gsz.: Mervó, ill. Márton, Nikolic.

A 38. percben szöglet után Márton szerzett vezetést a vendégeknek (0–1), de a szünet előtt egy perccel Mervó találatával egyenlített az ETO II. 1–1.

A 74. percben dőlt el a három pont sorsa: ekkor egy újabb vendégszögletet követően Nikolic fejelt közelről a győri kapuba. 1–2.

Ellentétes sorozatot zártak le a felek ezzel a mérkőzéssel. Az ETO ugyanis ebben az évben eddig mindig győzött, a Nagyatád pedig veszett, de ezúttal a papírformát felrúgva mégis a vendégcsapat örülhetett. Mindez azt jelenti – miután az élmezőny többi tagja mind nyerni tudott ezen a játéknapon – a győrieket jobb gólkülönbsége miatt az Andráshida meg-
előzte, így a „kis" ETO jelenleg harmadik helyen áll a tabellán.

Jók: Nagy Á., Mervó ill. Dekanics, Fábián T., Kovács P., Szabó Sz.

Jäkl Antal: – Sajnálom, hogy megszakadt a jó sorozatunk. Hiába voltunk az egész meccsen mezőnyfölényben, az ma meddőnek bizonyult, így a lelkes és sportszerű ellenfelünk két sikeres pontrúgás után el tudta vinni mind a három pontot.

Papp Zoltán: – Nagyon vágytunk már erre a győzelemre. Örülök, hogy ismét az őszi Nagyatádot láttuk:  biztos védekezésből gyors kontratámadások és alázat a futball iránt.
Meronka Péter

NB II.: Kikapott a Sopron, nyert a Gyirmót

A Nyíregyháza és a Dunaújváros nem hibázott, a Siófok viszont döntetlent játszott… Tovább olvasom