NB III: Fegyelmezett játékkal nyert SVSE-GySEV

Labdarúgás - Eredmények és tabella a labdarúgó NB III. 20. fordulójából.

Répcelak, 100 néző. V.: Krezmorics.
Gsz.: Varga A., Németh D.
Répcelak: Horváth G. – Joó, Szabó, Varga G., Szandi, Legát, Németh N. (Bezenhofer), Németh Sz., Csordás, Németh G., Takács (Tamási). Edző: Varga József.
SVSE-GySEV: Sárdi – Pinezits, Katona, Horváth T., Geeb, Párkányi, Deák, Varga A., Németh D. (Tama), Homor (Szabó A.), Mozsolits (Tóth Zs.). Edző: Katona Sándor és Mozsolits Jenő.

A 28. percben Varga A. szögletét Geeb a kapu torkából a bal alsó sarok mellé fejelte, majd a 36. percben Németh G. a kapufát találta el. A 75. percben vezetést szerzett a soproni csapat. Egy remek támadás után Varga A. kényszerítőzött Deákkal és 8 méterről a hálóba gurított. 0–1. A 82. percben, egy parádés vendégakció végén Mozsolits mintaszerű indításával Németh D. lépett ki az elmélázó védők között, s elhúzta a kifutó kapus mellett a labdát, majd az üres kapuba passzolt. 0–2.
Jók: Horváth G., Varga G., ill. Németh D., Geeb, Varga A., Deák.

Varga József: – A tipikus egygólos mérkőzésen a vendégek minden hibánkat kihasználva megérdemelt győzelmet arattak.
Katona Sándor: – Taktikusan, fegyelmezetten, megérdemelt győzelmet szereztünk.

Celldömölk - Csorna 1-0 (0-0)
Celldömölk, 200 néző. V.: Gácser.
Gsz.: Győrvári.
Celldömölk: Tóth A. – Kazári (Szalai K.), Győrvári, Győri (Vánkos), Pungor (Kovács R.), Horváth Á., Szalay T., Babics, Szabó A., Györkös, Kocsis. Edző: Balhási István.
Csorna: Lőre – Nagy Sz., Fenyő, Jakab, Buti, Baán, Kiss M. (Bárány), Véghelyi, Nyerges, Hollósi, Herczeg (Csonka). Edző: Varga Péter.

A 9. percben Lőre bravúrral hárította Szalay T. tizenkét méterről leadott lövését. A 80. percben Lőre ugyan bravúrral védte Babics szabadrúgását, a kipattanó labdát aztán Szalay a kapu elé emelte, mely után Győrvári fejjel megszerezte a hazaiak győztes gólját. 1–0.
Jók: Szabó A., Horváth Á., Pungor, ill. Lőre, Jakab, Nagy Sz., Fenyő.

Balhási István: – Deffenzíven játszó ellenfelünk ellen nagyon nehezen gyűjtöttük be a három pontot.

Varga Péter: – Az első félidőben egyértelműen jobb volt a hazai csapat, a gólt viszont akkor kaptuk, amikor az ellenfélnek helyzete sem volt. A mai játékunk alapján nem érdemeltünk volna győzelmet.

Kapuvár - Sárvár 0-4 (0-3)
Kapuvár, 300 néző. V.: Ákos.
Gsz.:  Nagy A. (2), Fehér, Vadász.
Kapuvár: Kleizer – Páder, Varga D., Riedinger, Axnix, Szűcs (Kapusi), Markó, Böcskör, Horváth A. (Papp), Nyerges, Kránitz (Licskai). Edző: Szeg Kálmán.
Sárvár: Tóth J. (Szakos) – Szabó, Horváth L., Varga J., Tóth P. (Vörös), Fábián, Vadász, Németh G., Fehér, Nagy  A., Sinka (Velladics). Edző: Haraszti Zsolt.

Bár kezdettől fogva látszott a Sárvár nagyobb tudása, de az első félórában a hazaiak egyenlő ellenfelek voltak. Előttük adódtak a nagyobb lehetőségek is, a 30. percben mégis a vendégek szereztek vezetést egy potyaízű góllal. Fehér 30 méteres szabadrúgása a kapus hóna alatt csúszott a bal alsó sarokba. 0–1. A Kapuvárnak még felocsúdni sem volt ideje, s máris kétgólos volt a hátránya, fél perc múlva Nagy A. tört be a 16-oson belülre, s a védő díszkíséretében a bal alsó sarokba gurított. 0–2. A 44. percben tovább nőtt a vendégelőny. Egy szöglet utáni fejest Kleizer kiütött, Nagy A. eszmélt, és közelről a kapuba kanalazta a labdát. 0–3.  A 64. percben egy védőről lecsorgó labda Vadász elé került, aki először befelé tolta, majd 17 méterről a jobb alsó sarokba helyezett. 0–4. A hátralévő időben még próbálkozott a Kapuvár, de a játékosai a kapu előtt rendre rossz megoldást választottak. Így megérdemelt vendéggyőzelem született a formálódó kapuvári csapat otthonában.
Jók: Riedinger, Varga D., Nyerges, ill. Horváth L., Varga J., Vadász, Németh G., Nagy, Fábián.

Szeg Kálmán: – Sajnos egyéni hibákból kaptuk a gólokat.

Haraszti Zsolt: – Ezzel a három ponttal szeretnénk meglocsolni az értünk szorító hölgyeket.

Csesztreg–Tapolca 0–2, Keszthely–Hévíz 0–3, TE B–Bük 5–0. A Veszprém–Vép találkozó a hóesés miatt elmaradt.

• 1. Kapuvári 2008. március 25. 09:04
    „Kapuváron még jóindulattal se volt 100 néző, nemhogy 300!”

Megyei I. osztály 08.03.23.

Eredmények és tabella a labdarúgó megyei I. osztályú bajnokság március 23-i játéknapján. Tovább olvasom