2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

NB III: Döntetlen lett a felsőházi rangadó Lipóton

Labdarúgás - 1-1-es döntetlent játszott a Hévíz ellen a Lipót, az SVSE-GYSEV kikapott Csesztregen, Bdacsonytomajból győzelemmel térhetett haza az MTE 1904. Eredmények és tabella az NB III. Bakony-csoportjából.
Csesztreg - SVSE-GYSEV 3-2 (2-1)
Csesztreg, 200 néző. V.: Erdős.
Gsz.: Fentős (3), ill. Geeb, Böcskör.
Csesztreg: Dóra (Balogh) – Tóth, Fentős, Pintér, Völgyi (Szabó P., Nemcsics), Szabó T., Herman, Nagy, Németh, Ágoston, Pethő. Edző: Fentős Pál.
SVSE-GYSEV: Németh G. – Szabó (Németh D.), Geeb, Horváth, Pinezits, Deák, Párkányi, Homor (Riedinger), Böcskör, Mozsolits, Varga. Edző: Végh Tibor.

A csúszós pályán az SVSE nagyszerűen kezdte a mérkőzést, már a harmadik percben megszerezte a vezetést, amikor Böcskör szabadrúgása után az előrehúzódó Geeb a kapust megelőzve a kapu közepébe fejelt. 1–0. Ezután is az SVSE irányított, helyzeteket dolgozott ki, de ezek kimaradtak, s ahogy ilyenkor lenni szokott, a 24. percben a vendég csapat lőtt gólt: egy bal oldali szöglet után a mezőny legjobbja, Fentős mindenkit megelőzve a rövid felső sarokba fejelt. 1–1. A 36. percben következett a második hazai szöglet, ismét a bal oldalról. Németh G. ejtette ki a labdát és az ezt követő kavarodás után, Fentős Párkányit lerántva bekotorta a labdát az üres kapuba. 2–1. A második félidőben egy elszántabb SVSE jött ki a pályára és ki is egyenlített a 49. percben. Mozsolits Sz. lépett ki a bal oldalon, elhúzta a kapus mellett a labdát, aki felrúgta a 16-oson belül. Jogos büntető, de a kiállítás elmaradt. Az eset után a Csesztreg kapusa megsérült, lecserélték. A büntetőt Böcskör higgadtan lőtte a kapu bal oldalába. 2–2. A hajrában óriási csata indult meg a győztes gól megszerzéséért. Ezt a hazaiak lőtték a 70. percben, amikor a valószínű lesről elindult Németh beadását Fentős lőtte a hálóba. 3–2.

Egy kitűnő iramú mérkőzésen két jól játszó csapat viaskodását a játékvezetői hármas valószínű téves bíráskodása döntötte el.

Jók: Fentős T. a mezőny legjobbja, Németh, Ágoston, Pethő, ill. Geeb, Párkányi, Mozsolits.

Fentős Pál: – Jó mérkőzésen, nagy küzdelemben sikerült legyőznünk a jól játszó Sopront.
Jabronka Béla szakosztályvezető: – Mindent megtettünk a győzelemért, de a szerencse és a játékvezetés az ellenfél mellett volt.

Badacsonytomaj - MTE 1904 2-4 (2-4)
Badacsonytomaj, 100 néző. V.: Tuczai.
Gsz.: Németh R., Szőcze, ill. Szabó M. (2), Hannich, Schmatovich.
Kiállítva: Korpos (58.)
Badacsonytomaj: Csepregi – Illés, Németh R., Molnár Zs., Kiss G., Hegedűs (Kiss K.), Szőcze, Simon, Csala (Kiss J.), Kiss M., Korpos. Edző: Lévai Albert Csaba.
MTE 1904: Antal – Winter, Gardó, Hannich, Balás (Holényi), Schmatovich, Szabados G., Makk (Kormos), Kohajda (Szabados M.), Szabó M., Tóth G. Edző: Hannich Péter.

A 8. percben vezetéshez jutott a Badacsonytomaj. Egy hazai szöglet végén Németh R. 4 m-ről fejelt a kapuba. 1–0. A 15. percben kiegyenlített az MTE 1904. Kohajda tört előre a bal oldalon, középre adott, majd Schmatovich 3 m-ről a jkapuba lőtt. 1–1. A 20. percben Hannich egy gyors kontratámadás végén szép cselek után lőtt nagy gólt 15 m-ről. 1–2. A 24. percben Szabó M. a hazai 16-os jobb sarkáról lőtt a hosszú felső sarokba. 1–3. A 37. percben egy jobb oldali beadás után Szőcze passzolt közelről Antal mellett a kapuba 2–3. A 44. percben Kohajda kanyarított középre, s Szabó M. 5 m-ről a hálóba helyezett. 2–4.

Az első tíz perc bizonytalan játéka után magabiztos győzelmet aratott a vendég mosonmagyaróvári alakulat. Ha jobban kihasználta volna a lehetőségeit, akár még nagyobb különbséggel is nyerhetett volna az MTE 1094.

Jók: Németh R., Csala, Csepregi Kiss M. ill. Szabó M., Schmatovich, Hannich, Antal.

Lévai Albert Csaba: – Gyengén játszottunk, ez betudható annak, hogy új játékosaink vannak, és még nem nagyon szoktak össze. Jogos volt vendéggyőzelem, az MTE 1904 kiválóan játszott.
Hannich Péter: – Mindent akadályt leküzdve sikerült győznünk. Bizakodva várjuk az utolsó fordulót.

Lipót-Pékség - Hévíz 1-1 (0-0)
Lipót, 300 néző. V.: Kovács G.
Gsz.: Fajkusz, ill. Páli N.
Lipót-Pékség: Kiss Sz. – Jablonkai, Török, Kun, Visy, Lakatos (Kertész), Dombi, Kiss Á. (Magyar), Gollovitzer, Fajkusz, Krén. Edző: Gunyhó Ferenc.
Hévíz: Osbáth – Sipos, Györe, Czafit, Lukácsa, Tóth, Búza, Páli K., Páli N., Purt (Varsányi), Mladen. Edző: Glázer Róbert.

Az 50. percben egy hévízi beadás után a lipóti védők röviden szabadítottak fel, Páli N. érkezett és 15 méterről a hazai hálóba lőtte a labdát. 0–1. A 75. percben Györe röviden fejelte haza a labdát, Gollovitzer pedig lecsapott rá, kicselezte a kapust és a hálóba lőtt. 1–1.

Két kitűnően felkészített csapat igazi, élvezetes rangadót játszott. A több helyzetet kihagyó lipótiak valamivel közelebb álltak a győzelemhez. Az újonc értékes pontot szerzett, megőrizve második helyét a tabellán.

Jók: Török, Gollovitzer, Kiss Á., ill. Páli K., Mladen, Buza.

Gunyhó Ferenc: – Gratulálok a fiúknak, mert egy nagyiramú mérkőzésen felnőttek a feladathoz.
Glázer Róbert: – Igazán élvezetes, jó mérkőzésen győzelmet szalasztottunk el.

További eredmények: Haladás B - Veszprém 0-0, Celldömölk - Répcelak 1-2, Sárvár - Tapolca 5-2, Ajka - Bük 2-1 (A fordulóból augusztusban rendezték: Vép - Csorna 2-1)

• 2. Pilu 2008. november 10. 18:39
    „Én voltam az a hülye és még mindig azt mondom és így is csak kb. 10zen tartunk a csapatunk mellett ilyen helyzetben! De majd ha télleg ott leszünk két év múlva akk emlékezzél arra h ebben a helyzetben nem tartottál ki a csapat mellett te nagy soproni!!!!”
  • 1. fc soproni 2008. november 09. 23:51
    „Egyre közelebb a megyei II. Melyik elmeháborodott képzelte azt, hogy EZEK NB2-be fognak jutni? Persze, lehet, hogy bejutnak. Kb. 100 év múlva.”

Megyei I. osztály: Kapuvár-Hegyeshalom online 3-0

Labdarúgás - A megyei I. osztály 13. fordulójában, az alsóházi rangadón, azaz a Kapuvár-Hegyeshalom… Tovább olvasom