2017. 09. 25. hétfő - Eufrozina, Kende 10°C | 17°C Még több cikk.

NB III - Későn ébredt a Mosonmagyaróvár

Újbuda-Győri ETO FC II 1-2 (0-2)
Újbuda, 100 néző. V.: Czékus.

Újbuda: Váradi (Kapusi) – Varga D., Karacs (Kollár), Laki, Kheisz, Ihász, Kovács D., Turi (Halász), Bruckner, Németh A., Szilasi. Edző: Kenyó Zoltán.

ETO II: Horváth D. – Kollár, Csató, Kozma (Balla), Bognár, Pongrácz, Nagy Á., Illés, Szabó B. (Szolga), Matetits, Vankó (Borkai). Edző: Jäkl Antal és Kulcsár Zsolt.

Gsz.: Kovács D., ill. Vankó, Illés.

Fél csapatra való játékosa hiányzott az állandó kezdőjéből a Jäkl–Kulcsár edzőpárosnak: Nagy B. és Medgyes révén mind a két szélső hátvéd eltiltását töltötte, míg Lenzsér, Farkas és Mervó játékától azért tekintettek el a győriek, mert az U19-es válogatott angolok elleni meccse miatt kérte a szövetségi edző, hogy pihenjenek.

A 27. percben Szabó Bence tört be a 16-oson belülre, ahol buktatták. A jogos büntetőt Vankó értékesítette. 0–1. A 40. percben Matetits saját térfele közepén szerzett labdát, majd remek passzal indította Illést, aki gyönyörűen kilőtte a bal alsó sarkot. 0–2. A 82. percben 17 méterről lőhetett szabadrúgást az Újbuda, s Kovács D. lőtt a hálóba. 1–2.

A gólok mellett az ETO II-nek több helyzete volt mind a két félidőben, míg az Újbuda különösen az utolsó fél órában tudott veszélyt teremteni a győriek kapuja előtt, de a remekül védő Horváthon csak egyszer tudtak kifogni. A győrieknek megmaradt az esélyük a dobogóra, ám ehhez az utolsó fordulóban mindenképpen le kell győzniük a budaörsieket.

Jók: Kapusi, Kovács D., Németh A., ill. Horváth D., Nagy Á., Kozma, Illés, Matetits, Vankó.

Jäkl Antal: – Megérdemelt győzelmet arattunk egy olyan mérkőzésen, ahol az első félidőben fölényben játszottunk, a másodikban viszont kiegyenlítetté vált a játék.
Meronka Péter

Mosonmagyaróvár-Nagyatád  1-1 (1-0)
Mosonmagyaróvár, 250 néző. V.: Kovács G.
Futura Mosonmagyaróvár: Boros – Kálmán, Domanyik, Nagy Á., Horváth Á. (Horváth R.), Darázs, Schmatovich, Molnár T., Hajós, Simon A., Szénási. Edző: Tiba Zoltán.

Nagyatád: Gyenes – Kuckó, Dekanics, Fábián T. (Garai), Bodó, Márton, Fábián P. (Kovács P.), Mixtai (Csordás P.), Major, Nagy K., Nikolic. Edző: Papp Zoltán.

Gsz.: Domanyik, ill. Bodó.

Kiállítva: Domanyik (78.).

Gyászszünettel kezdődött az szezon utolsó hazai mérkőzése, a szurkolók Radek Imrére, a mosonmagyaróvári csapat korábbi játékosára emlékeztek.
Schmatovichék többször próbálkoztak a teljesen betömörülő vendégek ellen, akik remekül állták a sarat. A 34. percben Fábián P. buktatta Darázst a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt. Domanyik vállalta el a 11-est és magabiztos végrehajtónak bizonyult. 1–0. A második játékrészre teljesen megváltozott a csapatok felfogása. A hazaiak átadták a területet, a Nagyatád pedig igyekezett támadólag fellépni. A 75. percben a vendégek szabadrúgáshoz jutottak a tizenhatos sarkánál: Bodó egyből kapura lőtte a labdát és hatalmas gólt ragasztott Boros hálójába. 1–1. A 79. percben Domanyik hátulról felrúgta az egyik megiramodó nagyatádi játékost, amiért a játékvezető egyből piros lappal kiállította. Az óváriak emberhátrányban is megnyerhették volna a meccset: előbb Molnár T. emelt a kapu fölé ziccerben, nem sokkal később pedig Schmatovich hosszú sarokba tartó fejesét védte bravúrral Gyenes.
A hazai csapatnak több helyzete volt, de a második félidőben magára húzta a nagyot küzdő ellenfelét, így nem sikerült győzelemmel búcsúzni a hazai közönségétől.

Jók: Darázs, Szénási, ill. Gyenes, Bodó.

Tiba Zoltán: – Az első félidőben jól játszottunk, de a másodikban meddővé vált a játékunk. Későn ébredtünk.

Papp Zoltán: – Ellentétes félidőket láthattunk, szerintem jogos a döntetlen.
Horváth Péter

Tizenkét év után győztes újra az Újpest

Az Újpest nyerte a labdarúgó Magyar Kupát, mivel a sorozat vasárnapi fináléjában 22 ezer néző előtt… Tovább olvasom