2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -3°C | 3°C Még több cikk.

NB III - Fél óra alatt elintézte a Csepel az óváriakat

Az NB III. Nyugati csoportjában a Győri ETO II. fordulatos meccsen nyert a III. kerület otthonában.

Csepel, 500 néző. V.: Szommer.

Csepel:  Zubány – Teplán, Kemény, Végh A., Zimermann (Sztankó), Szemán (Balogh Z.), Horváth Á., Szabó Á., Haraszkó, Rakic, Juhász L. (Horváth G.). Edző: Takács Krisztián.

Futura Mosonmagyaróvár:  Boros  – Kálmán A., Domanyik, Nagy Á., Szénási, Papp T.,  Maidics, Schmatovich, Kollár M. (Darázs), Régely (Kollár B.), Varga T. (Németh B.). Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.:  Rakic, Kemény, Nagy Á. (öngól).

A 11. percben egy mélységből előreívelt labdát a vendégek nem tudtak hárítani, így  az a csepeli Rakic elé került, aki az elcsúszó Boros mellett a hálóba lőtt. 1–0. A 29. percben egy jó ütemű passz után Kemény lépett ki és Boros mellett a hálóba gurított. 2–0. Egy perc múlva ritkán látható, különös gólt szereztek a hazaiak: a mosonmagyaróváriak térfelén 30 méterre a kaputól egy keresztben guruló labdára a csepeli Zimermann és az óvári Nagy Á. csapott le, a felpattanó labda pedig nagy ívben a szél támogatásával Boros fölött a vendégek kapujába hullott. 3–0. A második félidőben a széltől támogatott vendégcsapat egyfolytában a Csepel térfelén tartotta a labdát, nagy helyzeteket azonban nem sikerült kialakítani, a hazaiak kontrákkal próbálkoztak. A 64. percben Domanyik 20 méteres szabadrúgását Zubány védte bravúrral.
Két ellentétes félidőt produkáltak a csapatok, azzal a különbséggel, hogy a Csepel a szél erejét és a vendégek hibáit százszázalékosan kihasználva három gólt szerzett, míg a mosonmagyaróváriaknak semmi nem sikerült. Átok ült a csapaton.

Takács Krisztián: – Az első félidei játék alapján megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.

Tiba Zoltán: – Amíg ilyen gólokat kapunk, nem lesz esélyünk nyerni.
Zalka Péter

III. Ker. TVE-Győri ETO FC 2-3  (0-1)
Budapest, 100 néző. V.: Pillók.

III. Ker. TVE:  Kondor – Mayer B., Pálfalvi, Szikes, Lóska, Hegybányai (Molnár G.), Kaszai, Breuer, Móczó (Lőrincz), Bartha, Horváth L. Edző: Pawlik József.

ETO II:   Horváth D. – Nagy B. (Lénárt), Kelemen, Kozma, Németh M., Szabó L., Medgyes S. (Szabó T.), Kerékgyártó, Szabó B., Mayer M., Irmes (Szűcs G.). Edző: Németh Zoltán és Jäkl Antal.

Gsz.: Kaszai, Horváth L., ill. Mayer M. (2), Kerékgyártó.

Kiállítva: Szabó L. (60.).

A 12. percben győri szögletvariáció után Kerékgyártó a 16-oson kívülről lőtt a kapuba. 0–1. Az 58. percben, jobb oldali hazai támadás végén a visszapasszolt labdát Kaszai lőtte a hálóba. 1–1.  Két perc múlva Szabó L. késett egy ütemet, meglepetésre a játékvezető kiállította. A 73. percben Mayer B. adta középre a labdát, ahol Horváth L. érkezett, s a hálóba lőtt. 2–1.  A 83. percben Szabó B. nyert meg egy párharcot, beadása után Mayer  M. fejelt a hosszú sarokba. 2–2. A  92. percben az első felnőttmeccsén szereplő Lénárt remek beadása után ismét Mayer M. volt eredményes. 2–3.
A győriek akár már az első félidőben is eldönthették volna a mérkőzést.

Jók: Kaszai, Horváth L., ill. Kelemen, Kerékgyártó, Mayer M.

Németh Zoltán: – Hiszem, hogy ma azért győztünk, mert ebben a nehéz helyzetben az egész győri utánpótlás becsülettel dolgozik.