NB II - Még nyeretlen az SVSE, győzött a Gyirmót

Nem játszott rosszul Békéscsabán a sárga mezes SVSE, ám pontot nem sikerült a csapatnak szereznie.
Békéscsaba, 600 néző. V.: Nagy R.

Békéscsaba: Póser – Bényei, Balog Zs., Balogh M., Juhász Gy. – Bagi, Király – Prasler (Balázs R., 53.), Berki, Lőrinczy (Kertész, 71.) – Szilágyi (Vólent, 90.). Edző: Zoran Szpisljak.

SVSE: Halasi – Fazakas (Nagy Z., 44.), Baranyai, Jovetic, Pados – Horváth A. (Szabó L., 79.), Pintér A., Erdélyi (Deme, 46.), Eszlátyi – Horváth P., Kovács Á. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Kertész T. (75.).

25. p: Eszlátyi középre adásáról Kovács Á. a hazai kaputól 1 méterre csak centikkel maradt le.

48. p: Király beadását Berki 3 méterről fejelte kapura, ám Halasi hatalmas bravúrral hárítani tudott.

76. p: Vezetést szerzett a hazai csapat: egy jobb oldali hazai támadás végén Kertész középről, 15 méterről laposan lőtt a soproni kapuba. 1–0.
Az első félidőben főleg a küzdelem dominált, bár a játék inkább a vendégek térfelén zajlott. A soproniaknak egy kényszerű cserét kellett végrehajtaniuk, Fazakas Géza egy ütközés után a földön maradt és nem tudta folytatni a játékot.

A szünet után bátrabban jött ki a pályára a hazai csapat, s ez előbb helyzetekben mutatkozott meg, majd a csereként beállt Kertész megszerezte a mérkőzés egyetlen gólját.

A soproniak ugyan mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, ám gólt már nem tudtak szerezni.

Zoran Szpisljak: – Jól felkészült csapat ellen léptünk pályára, a Sopron tudta, mit akar játszani ellenünk. A második félidőben a cserék után megérdemelten jutottunk vezetéshez és így itthon tartottuk a három pontot.

Supka Attila: – Harcos, kemény mérkőzést játszottunk, egyenrangú ellenfele voltunk a Békéscsabának, sőt, néha fölényben is játszottunk, de a helyzeteink kimaradtak. Egy óriási egyéni hiba miatt vesztettünk, pedig a csapat többi tagja mindent megtett a győzelemért. Ha ez a lendület és hozzáállás megmarad, akkor hétvégén, hazai pályán begyűjtjük a három pontot.

Ajka–Gyirmót FC Győr 0–1 (0–1)
Ajka, 400 néző. V.: Barna G.

Ajka: Jánosa – Mogyorósi, Asztalos, Zámbó, Köles – Németh L., Lattenstein (Csordás, 67.), Weitner – Szabó Zs. (Matetits, 60.), Sowunmi, Major (Mihalecz, 67.). Edző: Klement István.

Gyirmót: Somogyi – Hajba, Balog Z., Lázár, Présinger – Papp K. (Kiss M., 78.), Magasföldi, Madarász – Kákonyi (Beliczky, 57.), Oross (Andorka, 70.), Cseri. Edző: Sisa Tibor.

Gsz.: Présinger (28.).

28. p: Magasföldi gyors bal oldali bedobása után Présinger balról, 10 méterről a kimozduló Jánosa mellett jobbal a kapu hosszú oldalába lőtt. 0–1.

Az első félidőben egyértelműen jobban játszott a vendégcsapat, s megérdemelten szerzett vezetést a Gyirmót. Sisa Tibor legénysége több helyzetet dolgozott ki, s a hazaiak próbálkozásai nem okoztak gondot a vendégvédelemnek. A második félidőben kiegyenlítettebb lett a játék, de komoly gólszerzési lehetősége a hosszabbításig nem volt a hazaiaknak.
Az összkép alapján a Gyirmót megérdemelt győzelmet aratott.

Klement István: – Egy pillanatnyi védelmi kihagyást kihasznált a Gyirmót, pedig sokat tettünk a pontszerzésért.

Sisa Tibor: – Ajkán mindig „élet-halál" mérkőzést játszottunk, ez nem változott. Hála Istennek a múlt évben és most is sikerült győznünk. Gratulálok a csapatnak, mert nagyon taktikusan és okosan tudta hozni ezt a mérkőzést.