2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Nagyszerű boksszal döntős a KO Gladiátor

Ökölvívás - Bejutott a BoxingONE csapatbajnoki liga döntőjébe a győri KO Gladiator, miután remek csatában legyőzte a címvédő, több válogatottal felálló Kecskemét gárdáját.
A napokban rendezték a győri Magvassy sportcsarnokban a BoxingONE Championship amatőr csapatbajnoki liga elődöntőjét, melynek során a helyi KO Gladiator csapata a Kecskeméti BC több válogatottal felálló együttesét fogadta s győzte le 9:5-re, ezzel pedig bejutott a fináléba.

Az első meccsen Hódosi Zsolt ellenfele Ráth Miklós volt az 57 kg-os mezőnyben. Kiegyenlített első menet után a kecskeméti színekben versenyző Ráth irányított, ám Hódosi is szépen talált. A vége döntetlen lett, bár a vendégek ökölvívója meggyőzőbbnek tűnt (1:1).

A 60 kg-osok között Varga Miklós mérkőzés nélkül szerezte meg a két pontot, ugyanis a Kecskemét sérülés miatt ebben a súlyban nem tudott versenyzőt kiállítani (3:1).

Következett az egyik nagy izgalommal várt mérkőzés 64 kg-ban Gheorghe Nyeki és Pekanov Tamás között. A hazaiak bokszolója szinte végigtámadta a mérkőzést, ellenfelére kétszer is számolt a mérkőzésvezető, így nem volt kétséges Nyeki sikere, bár azért a teljes képhez hozzátartozik, hogy Pekanov is sokszor megkontrázta a győri bokszolót (5:1).

A várt nagyszerű küzdelmet hozta Zámbó Dániel és Bacskai Balázs összecsapása 69 kg-ban. Ahogyan arra számítani lehetett, Zámbó volt a támadóbb, mégis Bacskai többször és pontosabban ütött. Győzelme megkérdőjelezhetetlen volt, azonban Zámbónak is kijárt a taps, aki végig nagy koncentrációra kényszerítette a korábbi junior-világbajnokot (5:3).

Szabó László és Kovács József 75 kg-ban remek mérkőzést vívott egymással, végül a pontosabb, technikásabb Szabó magabiztosan nyert (7:3).

A 81 kg-os súlycsoportban a KO Gladiator német válogatott ökölvívóval, Benjamin Schmidttel erősítette meg csapatát. Schmidt heteken át Szellő Imrére készült, ám a kecskeméti ökölvívó egy súlycsoporttal feljebb lépett ringbe. Az ellenfél így Baranyai Richárd volt, akire lehetetlen feladat várt. Schmidt könnyedén, lazán bokszolt, majd két perc után egy iszonyú testütéssel kiütötte ellenfelét, akit még percekig ápoltak (9:3).

Az elődöntő eldőlt, így a 91 kg-ban rendezett Radek Krejci–Szellő Imre párharc már nem befolyásolta a végeredményt. Szellő ugyan az idei cseh bajnokság 2. helyezettjét igen gyorsan, alig két perc alatt „hazaküldte", úgy, hogy Krejcire kétszer is számolni kellett, de a döntőbe a győri gárda jutott (9:5).

Nagy Zoltán, a győriek vezetőedzője érthetően elégedett volt a csapattal:

„Fantasztikus hangulatban bokszoltunk, a közönség is kitett magáért. Nagyszerű érzés volt így szorítóba lépni. A csapat teljesítményéről azt hiszem, mindent elmond a végeredmény, hiszen gyakorlatilag a magyar válogatottat vertük meg. Nagy dicsőség ez, s bár még nem tudjuk, a döntőben melyik gárda lesz az ellenfelünk, de mind a Prostejov, mind a Debrecen ellen érettnek tartom a társaságot arra, hogy megszerezze a végső győzelmet is."

A programban profimérkőzések is voltak, ezek közül Kelemen Balázs találkozója emelkedett ki. A győri ökölvívó a negyedik menetben technikai KO-val verte román ellenfelét. Ennek ellenére nem volt könnyű mérkőzés, mert a második menetben Kelemenre is rá kellett számolni, miután egy ütés eltalálta.

Kézilabda vb: Románia-Magyarország 31-25

Kézilabda - Gyenge első félidő után feljöttünk két gólra, végül hat találattal kikaptunk Romániától… Tovább olvasom