2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

Mizo Pécs- MKB Euroleasong Sopron 73-64

Öldöklő küzdelemmel, kőkemény védekezéssel kezdődött az összecsapás, közel két percig nem is esett kosár.
Iványi büntetőkből a hazaiakat juttatta előnyhöz, ám a mérkőzést megelőző napon magyarból érettségiző Honti Kata egy remek 1–1 elleni játék után szerzett találattal bizonyította: kosarasként is érik... Aztán elég volt Bérest egyszer üresen hagyni, és a kitűnő center találata egy 11–2-es hazai roham kezdetét jelentette. Ahogy az első, úgy a második szakaszban is többször visszaszerezte a lepattanót a MiZo az MKB palánkja alatt. Sajnos ebben a szakaszban támadásban megállt a tudomány, nem nagyon tudtak tiszta helyzetet kialakítani a vendégek. Aztán az újabb időkérés után Károlyi tette nyílttá a meccset. A félidő utolsó félpercében aztán Iványi ismét igazolta világklasszis mivoltát: előbb egy duplát, majd egy triplát dobott, így 9 pontos pécsi előnnyel fordultak a csapatok.

Bénultan kezdte a második félidőt a Sopron, nem úgy Béres Tímea. A játékrész a center három duplájával indult, a zöld-sárgák viszont csak erőlködtek, kapkodtak támadásban. A zárószakasz Honti triplájával indult. Ezt követően a finálé során most messze a legjobban játszó Cserny indította el a soproni csapat hosszú hajráját. Az ő triplájával tíz ponton belülre került az ekkor öt magyar kosarassal játszó és emberfeletti módon védekező MKB. Szinte minden pécsi fáradni látszott – leszámítva Iványi Dalmát. Az irányító keze nem remegett, a kritikus pillanatban az újabb holtponton az ő triplájával lendült át a Pécs, amely ezzel a sikerrel 3–0-val szerezte meg a bajnoki címet.

Natalia Hejková együttese meccsről meccsre jobban és jobban felnőtt a feladathoz, és a finálét tulajdonképpen nem most, a harmadik, hanem az előző, a hazai pályán elveszített találkozóval vesztette el. A pécsiek néhány kulcsembere fáradtan játszott, többet rontott, mint a döntő elején, és ha otthon sikerült volna a bravúr, igenis lett volna keresnivalója a soproni együttesnek. De nem sikerült, így a Magyar Kupa után a bajnokságban is az ezüstérem jutott az MKB-nak.