Megyei I. osztály: a 9. forduló eredményei

WHB-Ménfőcsanak–Nagyszentjános 1–0 (1–0)

Ménfőcsanak: Csiszár – Tóth A., Reizer N., Pintér, Puglits, Reizer I., Zobák (Czank), Tóth Sz. (Kiss), László, Kovács, Váli.
Edző: Turbék István.

Nagyszentjános: Bősze – Varga, Kerékgyártó, Megyeri, Hérics (Mismás), Kukor, Farkas (Vollai), Csanaki, Szabó, Vedres, Terdik.
Edző: Süle János.
Gsz.: Váli.

A hazai szurkolók, vezetők abban bíztak, hogy az elmúlt heti vereség csak kisiklás volt. Hogy Csanakon komolyan veszik a jó szereplést, bizonyítja a pálya rendbetétele, az új elektromos eredményjelző, az új játékoskijáró.

A mérkőzés elején egyenrangú ellenfelek küzdöttek egymással, majd tizenöt perc után fokozatosan átvezette a játék irányítását a hazai csapat. Formás támadások után sorra alakította ki helyzeteit, amelyből egyet sikerült értékesíteni: Puglits remek beadását Váli lőtte a hálóba. 1–0. A második félidőben kiegyenlített lett a játék a pályán, mindkét csapat nagy erővel támadott, de a két kapus bravúrok sorozatát mutatta be. Végül nagy küzdelemben győzött a hazai csapat a második félidőben jól játszó vendégek ellen.

Jók: Csiszár, Pintér, Váli, ill. Bősze, Terdik, Csanaki, Szabó.

Turbék István: Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést.

Süle János: A második félidő játéka alapján nem érdemeltünk vereséget.

Raabpetrol Koroncó–Rajka 3–2 (2–0)

Koroncó, 200 néző. V.: Dan Cs.

Koroncó: Boczkó – Szabó D., Forgács, Süveges (Lőrincz), Sebesi, Wágenhoffer F., Klement (Segovits), Kovács Á., Makai, Juhász E., Szabados Á. (Koroknai).
Edző: Gulyás Imre.

Rajka: Cser – Molnár T., Horváth Cs., Kószás (Szarka), Tóth P., Fülöp, Varga T., Kovács L., Schnitzer, Józsa G., Molnár F.
Edző: Fülöp Dezső.

Gsz.: Juhász E. (2), Szabados, ill. Józsa, Schnitzer.

A Rajka szervezett játékával nehézzé tette a mérkőzést, és csak az utolsó percben elért góllal tudott nyerni a Koroncó.

Jók: Kovács, Szabó, Sebesi, Juhász, ill. Molnár, Kószás, Fülöp, Schnitzer.

Gulyás Imre: – Az első félidőben nagyszerűen játszottunk, a másodikban pedig nem tudtuk megvalósítani azt, amit szerettünk volna. Győzelmünk küzdőszellemünknek köszönhető.

Fülöp Dezső: – Ezen a mérkőzésen sokkal többet érdemeltünk volna, mint amit az eredmény mutat. Továbbra is fizetjük rutintalanságunk árát.

Jánossomorja–Bajcs 1–3 (0–2)

Jánossomorja, 200 néző. V.: dr. Egedy.

Jánossomorja: Sipőcz – Mikhely, Kopf, Kompis, Fuhrman, Tóth (Mátyás), Forika (Trojkó), Király (Gordián), Tollár, Világi, Simon.
Edző: Király József.

Bajcs: Pécsváradi – Nagy, Teidl (Kovacsics), Horváth, Biró, Pádár, Vadász, Kovács S., Ladiszlaidesz, Wágenhoffer (Polgár), Mikli.
Edző: Józsa Péter.

Gsz.: Mátyás, ill. Kovács S. (2), Wágenhoffer Sz.

Három perc alatt eldőlt a mérkőzés. A hazai csapat még kereste a helyét a pályán, amikor az ellenfél már vezetett 2–0-ra. A második félidőben a vendégek tovább növelték előnyüket. A hazaiaknak a végén legalább a szépítés sikerült.

Jók: senki, ill. Kovács S., Vadász, Mikli, Teidl.

Király József:Teljesen megérdemelt vendéggyőzelem született.

Józsa Péter: Álomszerű kezdéssel végigjátszottuk a kilencven percet.

Győrszemere–Abda 1–2 (1–0)

Győrszemere, 200 néző. V.: Szabó Gy.

Győrszemere: Nagy A. – Regner, Kalcsó, Ősze, Tar, Burkus, Baracskai, Makkos, Száraz (Kovács Z.), Máj, Györe (Tekker).
Edző: Gyurmánczi Attila.

Abda: Takács I N. – Saru, Varga R., Baranyai, Csanaki, Szabó T. (Herceg), Kis Sz. (Győry), Takács II N., Knauz, Csonka, Kutich (Tamás).
Edző: Pék László.

Gsz.: Baracskai, ill. Győry (2).

Az első félidei kiegyenlített küzdelmet és egy hazai gólt hozott. Szünet után rögtön egyenlített az Abda, mely a hajrában a győztes gólt is megszerezte. A döntetlen igazságosabb lett volna.

Jók: Baracskai, Burkus, Nagy, ill. Takács I N., Saru, Varga, Baranyai, Győry.

Gyurmánczi Attila: – Többet kell tenni a győzelemért.

Pék László: – Nagyiramú mérkőzésen az újonc csapat otthonából megérdemelten vittük el a pontokat. A mérkőzés üde színfoltja volt még a játékvezetői hármas kiváló ténykedése.

Loland-Nyúl–Hegyeshalom 2–1 (1–1)

Nyúl, 250 néző. V.: Dala.

Nyúl: Unger – Schmied, Gayer, Vigh, Németh D., Kulcsár, Németh G., Kiss (Mohácsi), Fürst (Bognár), Fogl (Varga), Cserháti.
Edző: Horváth György.

Hegyeshalom: Bálint – Ambrus, Berki P., Berki Á., Papp, Mezei (Baranyai), Horváth, Hegedüs, Nagy (Németh), Kopf (Budai), Tasnádi.
Edző: Tiba Zoltán.

Gsz.: Cserháti, Varga, ill. Tasnádi.

Gyenge színvonalú mérkőzésen a hazai csapat kiharcolta az értékes három pontot.

Jók: Vigh, Németh D., Cserháti, ill. Tasnádi, Berki Á.

Horváth György: – A múlt héten jó játékkal kikaptunk, ma gyengével nyertünk. Ez utóbbi kellemesebb érzés.

Tiba Zoltán: – Megint nem tudtuk átlépni a saját árnyékunkat.

Kapuvár–Öttevény 1–2 (1–1)

Kapuvár, 300 néző. V.: Vadász.

Kapuvár: Horváth T. – Áder I., Axnix (Oláh), Dominek, Szücs, Áder J., Markó, Horváth A. (Kapusi), Végh (Molnár), Kránitz, Licskai.
Edző: Szeg Kálmán.

Öttevény: Kokas – Szári (Borbély), Molnár N., Nagy L., Mészáros, Molnár B., Tóth (Fábián), Király (Fürst), Konrád, Raczenböck, Tandari.
Edző: Siska Attila.

Gsz.: Kránitz, ill. Raczenböck, Konrád.

Az utolsó negyedórában elképesztő ziccereket és büntetőt hibázó Kapuvár a 90. percben gólt és három pontot ajándékozott az Öttevénynek.

Jók: Áder I., Áder J., Kránitz, ill. Kokas, Tandari, Konrád, Raczenböck.

Szeg Kálmán: – Nagyon sokat hibáztunk, és az lett a vége, hogy elvitték a három pontot.

Siska Attila: – Kapkodva játszottunk, és a szerencsével sem álltunk hadilábon.

Petőháza–Lébény 4–0 (1–0)

Petőháza, 300 néző. V.: Édelmayer.

Petőháza: Jankovics – Németh T., Horváth S., Bebes, Szabó D., Pokrocz, Tóth F., Müller (Licskai), Pintér (Tóth Z.), Varga (Gundics), Heller.
Edző: Gosztola József.

Lébény: Hiba – Németh T., Tóth B., Sipos (Holczinger), Hécz (Farkas), Kertész (Burján), Németh L., Makai, Hegedüs, Sebők, Szalka.
Edző: Turány Imre.

Gsz.: Varga B. (3), Pokrocz.

A szenzációsan játszó hazai csapat a játék minden elemében felülmúlta listavezető ellenfelét, és ilyen arányban is megérdemelten győzött.

Jók: Heller, Varga, Tóth F., Szabó D., Horváth S., ill. senki.

Gosztola József:„Ha sebed van, magadnak kell betakarnod, új idők szava nem formál át újra, régi hitünk még nincs a szögre akasztva."

Turány Imre: Gratulálok a hazai csapatnak.

• 10. jellemes focista 2008. október 14. 11:16
    „Kedves Focista!

Még mindig blöfföltél...Én tudom,h blöffölsz...még tippel a pontos nézőszámra és megmondom,h mikor közelítesz hozzá.Jelenleg még hideg...”
  • 9. Focista 2008. október 14. 09:17
    „Most vasárnap 98 nézőt számoltam meg!Később még jöttek vagy tízen!Tehát mondjuk 110, de nem 300!”
  • 8. Labda 2008. október 14. 07:22
    „Tisztelt Kisgoszti!
    Ha nekem címezted a megjegyzésedet, nem csak betegesen elfogult vagy, de hatalmas gondod van a szövegértéssel is!!! Pedig ezt már az általános iskolások is jól alkalmazzák!
    A múlt héten is azt írtam, hogy a Hegyeshalom játékvezetői segítséggel verte meg a Petőházát!
    Ez azonban senkit nem jogosít fel arra, hogy a mérkőzés alatt sportEMBERhez méltatlan módon viselkedjen!
    Utána már hiába idéz szép gondolatokat!!!
    Sporttársi üdvözlettel!”
  • 7. Digoo 2008. október 13. 20:36
    „Sziasztok!

A magyar futball-mérkőzéseken a nézőszám meghatározása ritkán tükrözi a valóságot. Általában a tudósítók 2-vel szoroznak. :) Persze vannak kivételek. Na de ez legyen a legnagyobb problémánk. Köszönet nekik, hogy kapunk rövid ismertetőt a meccsekről!
    A megyei I.-ről még annyit, hogy végre nemcsak egy "pénz állt a házhoz" csapat küzd az aranyért, hanem 5-6 klubért szoríthat ki-ki a kedvencéért! Idén izgalmas az egész bajnokság!”
  • 6. jellemes focista 2008. október 13. 20:27
    „szia Focista!

Őszinte tisztelettel adózok neked a matematika mint tudományághoz való megközelítéséhez. 3 forduló óta számolod a nézőket Kapuváron?ha igazán jól számoltál volna akkor a 3 forduló óta egészen más eredmény jöhetett volna ki neked azaz a valósághoz közeli,de mivel tudom,hogy rosszul számoltál ezért elnézésedet kell,hogy kérjem,de elég tájékozatlan vagy és számolj jobban a meccseken ezután.Pontosabb meghatározást kérek a nézőszámról, nem ilyen "3 forduló alatt 300 néző" megjegyzést.
    Tudod ha az ember csak prüsszög és köpköd nem biztos,hogy megdicsérik...”
  • 5. Focista 2008. október 13. 18:51
    „Azt nem tudom,miért kell minidig a nézőszámot hazudni!Kapuváron 3 meccs alatt van 300 néző!”
  • 4. kisgoszti 2008. október 13. 14:57
    „Laszti:):):) 1 hét alatt 180 fokos felfogás változás undorító névtelen unkorrekt focihoz 1 hangot se értő emberke vagy de semmi gond nyugodtan nevettesd ki magad itt még a fórumon ;)”
  • 3. lol vagy labda 2008. október 13. 14:53
    „lol vagy labda!!!!!!4”
  • 2. megye 2 2008. október 13. 09:04
    „Goszti! Remélem a bajnokság végén nem csak idézni fogsz a dalból, hanem énekeled is!”
  • 1. Labda 2008. október 13. 06:50
    „Érdekes! Más megyéből jött a játékvezető, nem tévedett sorozatban a Hegyeshalom javára és nyert a gyengécske Nyúl!