2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 9°C Még több cikk.

Megyei foci - Nem tudott nyerni a Nyúl, kikapott a Csanak

A megyei I. osztályban a 3. helyért küzdő csapatok versenye szorosabb lett. Vasárnapi eredmények és nyilatkozatok.

15. Tököl 5

Duna Takarék Megyei I. osztály 24. forduló.

Gönyű, 150 néző. V.: Krasznai R.

Gönyű: Vörös – Bognár Á., Böcz B., Terdik (Póczik Gy.), Kovács M., Kiss Z., Dávid, Póczik R., Végh (Kürti), Mikli, Böcz A. (Zvezdovics). Edző: Józsa Péter.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kamara, Mondovics, Vados (Kovács Z.), Papp, Király (Buza), Gajdos, Csaplár (Németh B.), Menyhárt, Kertész, Süveges. Edző: Lenzsér Zsolt.

Gsz.: Póczik R., Terdik, Mikli, ill. Kamara.

A legutóbbi vereség után létfontosságú volt a győzelem  a hazai csapat számára, hogy a kiesés elleni küzdelemben megőrizzék a lépéselőnyüket a vetélytársaikkal szemben. Ennek megfelelően nagy lendülettel kezdett a Gönyű. A 20. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően Póczik R. fejelt 1 méterről a kapuba. 1–0. A 42. percben Terdik rúgott 18 méterről hatalmas gólt a jobb felső sarokba. 2–0. A 48. percben egy kipattanó labdát Mikli ívelt 20 méterről az üresen álló kapuba. 3–0. Az 55. percben Kamara gurította el a labdát a kapus lába között, melyet a védő a gólvonalról kirúgott, de a játékvezető megadta a találatot. 3–1. A gól után érthetetlen módon visszaesett a hazaiak teljesítménye, de összességében a hazaiak megérdemelték a győzelmet.

Jók: Vörös, Bognár Á., Böcz B., Póczik R., ill. Papp, Süveges.

Józsa Péter: – Jó felfogásban és helyenként jól játszottunk, amelynek meg is lett az eredménye.

Lenzsér Zsolt: – Egyetlen csapat ellen sem lehet azt megengedni, hogy csak a hatvanadik perctől kezdjünk el focizni. A kapott gólokról ne is beszéljünk.
Vígh Tibor

Öttevény–DAC Foci 24 1–4 (0–2)
Öttevény, 100 néző. V.: Armstrong.

Öttevény: Bári – Wágenhoffer, Kovács P., Vígh, Virág, Jakab (Hécz), Nagy L., Kovács S., Keszthelyi, Molnár B., Hegedüs A. Edző: Ördög József.

DAC: Kiss A. – Kulcsár, Mészáros Zs., Pintér D., Kovács G., Tóth D. (Bognár), Korsós Gy., Kurucz, Takács P. (Rácz), Leal, Kalmár. Edző: Rokob Péter.

Gsz.: Molnár B., ill. Kalmár (2), Leal, Kurucz.

A DAC gyorsan lőtt két gólt, előnyét az első félidő végéig meg is tartotta. A második játékrészben a hazaiak megpróbáltak felzárkózni, de a mérkőzés vége ismét a vendégeké volt.

Jók: senki, ill. mindenki.

Ördög József: – Jól előkészített pályán mélyen a tudásunk alatt
teljesítettünk.

Rokob Péter: – Nemes bosszút álltunk egy udvariatlan és sportszerűtlen nyilatkozatért.

Fertőszentmiklós–Kapuvár 2–1 (0–0)
Fertőszentmiklós, 300 néző. V.: Czinder.

Fertőszentmiklós: Kovacsics – Fábián, Keresztes, Horváth P., Horváth I., Horváth D. (Varga B.), Soós, Mészáros M., Árki, Kalmár (Mentes), Gergácz (Ratatics). Edző: Katona Sándor.

Kapuvár: Tóth M. – Kiss Á., Péter D. (Fehér B.), Kovács M., Csorvásy, Menyhárt, Horváth R., Varga B., Papp R., Weiszdorn, Juhász (Magyar). Edző: Mayer János.

Gsz.: Mészáros M., Horváth I., ill. Menyhárt.

A sok helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelten nyert a helyenként jobban játszó, de a kapura veszélytelen vendégek ellen.

Jók: Kovacsics, Mészáros M., Árki, ill. Kiss Á., Menyhárt, Kovács M., Horváth R.

Katona Sándor:  – A helyzetek alapján már az első félidőben meg kellett volna nyerni ezt a mérkőzést. A második játékrészben rossz játékkal biztosítottuk be a győzelmet.

Mayer János:  – Két elkerülhető góllal ismét sikerült a hazai csapatnak bebiztosítani a győzelmet.

Loland-Nyúl–I. G. Gasket-Rajka 1–1 (0–0)
Nyúl, 250 néző. V.: Baranyai T.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Martin, Kapa Márkó, Gayer, Maracskó (Németh R.), Varga II P., Wolf (Kovács M.), Németh G., Varga Zs., Kállai (Szilasi), Rigó. Edző: Horváth Dénes.

Rajka: Madácsi – Willmann, Takács R., Derdák, Batyanek, Diviak, Banyár, Görner (Karas), Varga B. (Brasch), Zubán (Végh), Baják. Edző: Cerovsky Péter.

Gsz.: Németh G., ill. Görner.

A jól kezdő hazai csapat az első félidőben elhibázott 11-es után görcsössé vált. A második játékrész elején egy eladott labda után megszerezte a vezetést a Rajka, de a nyúliak az utolsó percben egyenlíteni tudtak.

Jók: Kapa Márkó, Varga Zs., Varga II P., ill. Willmann, Madácsi, Diviak.

Horváth Dénes: – A mai nap a Rajkának játszottunk. Kihagytunk minden helyzetet, köztük egy büntetőt is, a végén azonban a nagy mezőnyfölényünk ponttá érett.

Cerovsky Péter: – Nagyon sajnáljuk, hogy az utolsó percben kiengedtük a kezünkből a győzelmet. A játékunkban sok volt a technikai hiba, de a küzdőszellemünknek köszönhetően sikerült  pontot szereznünk.

Lébény–Csorna 0–1 (0–1)
Lébény, 300 néző. V.: Németh R.

Lébény: Élő – Kopf, Czeitler (Németh D.), Hécz (Alasztics), Nemes, Horváth G., Lanzendorfen (Frank), Nagy Sz., Sallai, Sárközi, Varga Z. Edző: Horváth Tamás.

Csorna: Lőre – Fehér K., Csonka, Lajtos, Csölle (Nyerges), Babics, Tóbiás (Győrvári), Szabó A., Bognár, Nagy Sz., Serfőző (Visy). Edző: Varga P.
Gsz.: Tóbiás.

Küzdelmes mérkőzésen a lébényi csapat saját magát verte meg egy potyagóllal és egy kihagyott tizenegyessel.

Jók: Nagy Sz., Varga Z., Sallai, ill. Lőre, Fehér K., Bognár.

Horváth Tamás: – Ajándékba adtunk három pontot a Csornának. Megdöbbentő volt számomra, hogy ez a jó csornai csapat a második félidőben végig az időt húzva védekezett.

Varga Péter: – Nehéz volt, de azért vagyunk jó csapat, mert az egyik játékosunk hibáját a társa azonnal kijavította.

Beled–HG Logistic-Győrszemere 0–2 (0–1)
Beled, 150 néző. V.: Vadász.

Beled: Hegyi – Abdai, Torma, Szűcs (Kiss Á.), Bakos, Horváth I., Bödecs B., Kiss D. (Varga T.), Molnár Z., Dobos D. (Pinczés), Bödecs D. Edző: Farkas Ferenc.

Győrszemere: Takács N. – Németh Márk, Nagy G., Fajkusz, Németh Máté, Horváth B., Kalcsó, Nyitrai, Germán, Pápai (Győry), Vörös Torma (Herold). Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Fajkusz, Nyitrai.

A hazai csapatnak voltak ugyan helyzetei, de ezeket nem tudta gólra váltani, így a rutinos vendégek megérdemelten vitték el a három pontot.

Jók: Torma, Hegyi, ill. Fajkusz, Németh Máté, Németh Márk, Nyitrai.

Farkas Ferenc: – A mérkőzés pozitívuma, hogy a második helyezett csapat ellen rengeteg helyzetet tudtunk kidolgozni. Viszont ha nem lőjük be őket, nem tudunk mérkőzést nyerni.

Germán Ferenc: – Magabiztos játékkal, a mérkőzést végig irányítva megérdemelten nyertünk a lelkes hazai csapat ellen.

Bácsa–Petőháza 3–0 (0–0)
Győr, 100 néző. V.: Takács Á.

Bácsa: Katona T. – Katona  M., Hegyi (Kiss B.), Kun, Dombi Á., Bokor, Török, Dömötör, Pintér (Dániel), Katona V. (Takács P.), Bögöly. Edző: Talabér Tamás.

Petőháza: Bognár – Horváth S., Müller, Kovács-Galavics M. (Szabó T.), Böcskör, Molnár G., Szabó Á., Récsei J., Honyák (Szabó Z.), Nagy R., Récsei B. Edző: Kovács-Galavics Frigyes.

Gsz.: Dániel, Török, Müller (öngól).

Izgalmas, mindkét oldalon sok helyzetet hozó mérkőzésen a hazaiak szerezték az első gólt és végül fölényes győzelmet arattak.

Jók: Dombi Á., Katona M., Dániel, Kiss B., ill. Récsei J., Honyák, Kovács-Galavics M.

Alföldi Zoltán pályaedző: – A cseréinknek köszönhetően az utolsó húsz percben sikerült megtörnünk a jól játszó vendégeket.

Kovács-Galavics Frigyes: – Nem igazságos sport a futball.

Lipót-Pékség–Jánossomorja 0–2 (0–2)
Lipót, 200 néző. V.: Lukácsi.

Lipót: Endrődy B. – Litresics, Závori (Ásványi), Bolega, Bella, Bodó, Zimonyi (Endrődy I.), Lelkes, Érsek, Csete, Vojnisek. Edző: Makkos Tamás.

Jánossomorja: Tüske – Szalai Zs., Cseri L., Fuhrmann, Gaál, Cseri G., Darázs, Tóth N., Tóth G. (Varga M.), Szabados (Sebők), Herczeg (Fettik). Megbízott edző: ifj. Drobnitsch Tamás.

Gsz.: Szabados, Herczeg.

Az első félidőben a Jánossomorja meglepte ellenfelét és kétgólos előnyre tett szert. A második játékrészt hiába támadta végig a lipóti csapat, gólt nem sikerült szereznie.

Jók: Bella, ill. Gaál, Tóth N., Cseri L., Tüske.

Makkos Tamás: – Megérdemelten nyert a Jánossomorja. Nem a vereség tényét nehéz elviselni, hanem azt, hogy a csapat nagyobb része motiválatlanul lépett pályára.

Ifj. Drobnitsch Tamás: – Fegyelmezetten, óriási akarattal megérdemelten nyertünk.

A Gönyű hazai pályán legyőzte a Ménfőcsanakot. Fotó: Bertleff András
A fehérben játszó Gönyű hazai pályán legyőzte a Ménfőcsanakot. Fotó: Bertleff András
Megyei II. o. Aranyhal Étterem Győri csoport 23. forduló.

16. Kunsziget 16

Megyei II. o. Orchidea Hotel Mosonmagyaróvári csoport 23. forduló.

16. Bezenye 15

Megyei II. o. Foton Soproni csoport 23. forduló.

16. Agyagosszergény 3

Megyei III. o. Pálya Vasút Győr Kelet 23. forduló.

14. Nyalka 16
15. Mindszentpuszta 10