A megyei csapatok edzői őszintén nyilatkoztak a hétvégi meccsekről. Olvassa!
Csorna, 200 néző. V.: Radasics.

Csorna: Lőre – Csölle (Visy), Csonka, Fehér, Nagy Sz., Babics, Tóbiás (Németh Á.), Véghelyi, Bognár, Lajtos, Nyerges (Varga L.). Edző: Varga Péter.

DAC: Kiss A. – Pintér, Mészáros P., Mészáros Zs., Kovács G. (Kovács L.), Kurucz, Tóth D., Korsós Gy. (Kulcsár), Takács (Juhász), Vida, Szenftner. Edző: Rokob Péter.

Gsz.: Nagy Sz., Nyerges.

Kiváló labdarúgóidőben, jól előkészített pályán kezdődött a mérkőzés. Ahogy az várható volt, a hazaiak támadtak többet, nagy nyomás alá helyezték a DAC kapuját és sorra alakították ki a helyzeteket, amelynek a 9. percben lett meg az eredménye: Tóbiás élesen belőtt szabadrúgásába Nagy Sz. csúsztatott bele, ami a tehetetlen kapus mellett vágódott a kapu jobb oldalába. 1–0. Továbbra is támadásban maradt a csornai csapat. A 12. percben már a 14. szögletüket végezhették el a hazaiak. A következő gólra viszont a 38. percig kellett várniuk a nézőknek. Tóbiás remek labdát tett Csölle elé, aki mesterien centerezett és Nyerges kilőtte a jobb alsó sarkot. 2–0.

A második félidő már jó játékot és gólt sem hozott, ekkor már csak a küzdelem dominált. A gyengébb napot kifogó Csorna megérdemelten nyert a kapura teljesen veszélytelen, csak a védekezésre koncentráló vendégcsapat ellen.

Jók: Csonka, Véghelyi, Babics, ill. Kulcsár, Tóth D., Mészáros Zs.

Varga Péter: – Félgőzzel játszottunk. Egyedül a győzelem az, ami megnyugtató. A második félidő unalmas és gyenge volt.

Rokob Péter: – Gratulálok a Csornának a győzelemhez és a saját csapatom második félidei játékához.
Horváth László

Beled–Öttevény 2–1 (1–0)
Beled, 200 néző. V.: Földi K.

Beled: Gerencsér – Torma, Abdai, Szűcs, Póczik, Horváth I. (Bakos), Pinczés, Molnár Z., Kiss D., Bödecs D. (Mészáros), Bödecs B. (Csorba). Edző: Farkas Ferenc.

Öttevény: Molnár M. – Virág, Vígh, Nagy I Roland, Wágenhoffer G. (Jakab), Keszthelyi (Wágenhoffer Sz.), Molnár B., Nagy L., Kovács S., Hegedűs, Nagy II Roland. Edző: Ördög József.
Gsz.: Kiss D., Bakos, ill. Wágenhoffer Sz. Kiállítva: Gerencsér.

A tíz emberrel játszó hazaiak harcias, akaratos játékukkal kis szerencsével ugyan, de teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Jók: mindenki, ill. Wágenhoffer Sz.

Farkas Ferenc: – Harcos csapatot tudtunk a mai mérkőzésre összeállítani. Ötven percet emberhátrányban játszva sem adtuk fel a győzelem lehetőségét, ami végül is egy kis szerencsével össze is jött.

Ördög József: – Gratulálok a Belednek a győzelemhez.

Gönyű–Jánossomorja 4–1 (1–0)
Gönyű, 150 néző. V.: Juhász.

Gönyű: Vörös – Máté, Böcz B., Kertész, Kiss Z., Zobák, Mikli, Végh (Böcz A.), Bognár J. (Csákvári), Terdik (Bogdán), Póczik. Edző: Józsa Péter.
Jánossomorja: Füredi – Szalai Zs., Farkas, Pethő, Fuhrmann, Cseri, Szabados, Fettik (Varga M.), Herczeg, Tóth K., Sebők (Papp). Edző: Horváth Csaba.

Gsz.: Terdik (2), Kiss Z., Mikli, ill. Cseri.

A hazai csapat már az első percben megszerezte a vezetést, győzelméhez a folytatásban sem férhetett kétség.

Jók: Terdik, Kiss Z., Zobák, Póczik, ill. senki.

Józsa Péter: – A korai vezetésünk meghatározta a mérkőzés kimenetelét, amire a második féldiőben egy kicsit rátettünk, így győzelmünk magabiztosnak mondható.

Horváth Csaba: – Erre az akaratgyenge hozzáállásra nem lehet magyarázat a rengeteg hiányzó.

Fertőszentmiklós–Lipót-Pékség 0–1 (0–0)
Fertőszentmiklós, 100 néző. V.: Csirke.

Fertőszentmiklós: Csóka – Horváth A., Fábián, Horváth P., Kalmár, Horváth D. (Gergácz), Baranyai (Németh A.), Horváth Cs. (Mentes), Árki, Bellovics, Horváth T. Edző: Katona Sándor.

Lipót: Endrődy B. – Bella, Ásványi, Litresics, Vojnisek, Bodó, Bolega, Balás (Endrődy I.), Magyar, Bartal, Szilasi (Zimonyi). Edző: Makkos Tamás.

Gsz.: Balás.

Alacsony színvonalú mérkőzésen egy jól eltalált lövéssel, nem érdemtelenül nyert a Lipót.

Jók: Csóka, Horváth P., ill. Bella, Litresics, Bolega, Balás.

Katona Sándor: – Teljesen megérdemelt a Lipót győzelme.

Makkos Tamás: – Nagy erőket mozgósítottunk a gólért. Az egész mérkőzésen mutatott szervezett játékunk megérdemelt győzelmet eredményezett.

Lébény–HG Logistic-Győrszemere 1–4 (0–1)
Lébény, 250 néző. V.: Vadász.

Lébény: Szabados – Kopf, Sallai, Czeitler, Alasztics, Nagy Sz., Nemes (Frank), Németh D., Hécz, Kertész (Tóth B.), Sárközi (Föglein). Edző: Horváth Tamás.

Győrszemere: Takács – Nagy G., Töltősi, Fajkusz, Kalcsó, Pápai (Máj), Horváth B. (Schwarz), Polyák, Nyitrai, Germán (Németh M.), Herold. Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Czeitler, ill. Nyitrai, Herold, Germán, Németh M. Kiállítva: Nagy Sz.

Az első félidőben a lébényi csapat még egyenrangú ellenfele volt a vendégeknek, de a szünet után már nem tudtak lépést tartani a győrszemereiekkel.

Jók: Németh D., Czeitler, ill. Herold, Fajkusz, Kalcsó.

Horváth Tamás: – A kiállításig is jobb volt a Győrszemere, azután viszont egyértelművé vált a fölényük. Edzés nélkül nem lehet jó teljesítményt nyújtani.

Germán Ferenc: – Hétről hétre jó teljesítményt nyújtunk, de nem szabad kiengedni, mivel a rangadók még hátravannak.

Bácsa–Kapuvár 2–0 (1–0)
Bácsa, 100 néző. V.: Zám.

Bácsa: Ács – Katona M., Hegyi, Kun, Bokor, Török, Dömötör (Bögöly), Katona V. (Kiss B.), Dániel (Pintér), Guttyán, Dombi. Edző: Talabér Tamás.

Kapuvár: Tüske – Kovács M., Kiss Á., Németh B., Szabó P., Somogyi (Papp), Müller, Varga T. (Licskai), Molnár G., Nicsenko, Varga B. Edző: Varga József.

Gsz.: Török, Pintér. Kiállítva: Guttyán.

Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak akarták jobban a sikert és emberhátrányban játszva is sikerült bebiztosítaniuk a győzelmet.

Jók: Ács, Török, Katona M., Kun, Pintér, Katona V., ill. senki.

Alföldi Zoltán pályaedző: – A szívünknek köszönhetően újabb fontos három pontot szereztünk.

Varga József: – Teljesen megérdemelten nyert a Bácsa, mert akarásban, lelkesedésben és motivációban is teljes mértékben fölénk nőtt.

Loland-Nyúl–WHB-Ménfőcsanak 1–1 (1–0)
Nyúl, 350 néző. V.: Móri T.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Keszei, Gayer, Varga Z., Varga II P., Kószás, Németh G., Varga Zs., Cserháti (Wolf), Weiszdorn. Edző: Horváth Dénes.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kamara, Kovács Á., Buza (Dávid), Menyhárt (Süveges), Visy, Gajdos, Segovits, Kertész, Sütöri, Korsós A. (Szalai). Edző: Lenzsér Zsolt.

Gsz.: Kószás, ill. Szalai. Kiállítva: Sütöri.

A többet támadó Nyúl sok helyzetet dolgozott ki, de a vezető gól után nem tudta eldönteni a mérkőzést. A hajrára feljavuló Ménfőcsanak szerencsével szerzett pontot.

Jók: Kapa Márkó, Varga Z., Kószás, Varga Zs., ill. Molnár M., Visy, Sütöri, Szalai.

Horváth Dénes: – A vezető gólunk után könnyen kerültünk helyzetekbe, amelyeket ugyanúgy ki is hagytunk. Ezek után a futball törvénye büntetett minket, így meg kellett elégednünk az egy ponttal.

Lenzsér Zsolt: – A második félidei feljavult játékunkkal sikerült lenyúlnunk egy pontot a hazaiaktól.

I. G. Gasket-Rajka–Petőháza 1–1 (0–1)
Rajka, 100 néző. V.: Armstrong.

Rajka: Madácsi – Kovács P., Derdák, Danovsky, Szabados, Baják, Skoda, Diviak, Varga Balázs (Takács), Gálik, Végh (Tulej). Edző: Cerovsky Péter.

Petőháza: Bognár – Horváth S., Nagy K., Böcskör, Kovács Galavics M., Hadarics, Horváth G. (Kelemen D.), Récsei B., Szabó Z., Récsei J., Varga Bence (Honyák). Edző: Kovács -Galavics Frigyes.

Gsz.: Danovsky, ill. Hadarics.

Kiállítva: Baják, ill. Szabó Z., Kelemen D.

Alacsony színvonalú mérkőzésen nem volt annyira durva a játék, mint azt a piros lapok száma mutatja. Mindkét csapat győzhetett volna.

Jók: Szabados, Derdák, ill. mindenki.

Matusich János szakosztályvezető: – Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született.

Kovács-Galavics Frigyes: – Sokat dolgoztunk ezért az eredményért.

Hamilton tovább növelte előnyét Texasban

Az Egyesült Államok Nagydíján Austinban újra kettős Mercedes győzelem született. Tovább olvasom