2018. 07. 17. kedd - Endre, Elek 18°C | 28°C Még több cikk.

Magyar Kupa: Sima hetessel elődöntős az ETO!

Labdarúgás - Elődöntőbe jutott a Magyar Kupában az ETO FC. Starkék a Kazincbarcika elleni visszavágón 7-0-ra nyertek hazai pályán.
GYŐRI ETO FC–KAZINCBARCIKA 7–0 (4–0)
Győr, 1200 néző. V.: Takács J. (L. Tóth, Horváth R.)

Győri ETO: Sztevanovics – Odikadze, Stark, Djordjevics, Völgyi – Böőr (Alekszidze, a szünetben), Pilibaitis, Tokody, Józsi (Pákolicz, 76.) – Bajzát (Bicák, 67.), Kink. Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

KBSC: Botló – Hanász, Bányai, Kovács R., Sebők – Kerékgyártó (Lukács, 74.), Nagy T., Olasz, Kerekes, Engi (Zimányi, 32.) – Stevica (Elek, 61.). Vezetőedző: Koleszár György

Gólszerzők: Pilibaitis (23.), Józsi (25.), Stark (31. – tizenegyesből), Bajzát (39.), Alekszidze (57., 78.), Bicák (73.)
Sárga lap: Hanász (21.), Djordjevics (63.), Sebők (70.)

Gólok: Pilibaitis (24.p.), Józsi (25.p.), Stark (30.p. büntetőből), Bajzát (40.p.), Aleksidze (56.p., 78.p.), Bicak (73.p.)

Dragoljub Bekvalac: Nem is lehetek más, mint elégedett egy ilyen eredmény után. Ettől függetlenül, helyén kell kezelnünk a győzelmet. El kell felejtenünk, s már a szombati kilencven percre kell koncentrálnunk.

Bajzát egy gólt szerzett a hétből.

90. perc: Itt a vége. Elődöntős az ETO.

78. perc: Pilibaitis ívelt be jobbról, jött Aleksidze. Félfordulatból lőtt. Ez a hetedik! 7-0.

75. perc: Cserél az ETO is. Józsi ment le, Pákolicz jött be.

74. perc Cserél a Kazincbarcika. Kerékgyártó ment le, helyére Lukács állt be.

73. perc Aleksidze passzolt vissza Bicak elé. A szlovák légiós kapásból hatalmas gólt lőtt.6-0.

71. perc: Völgyi beadását Aleksidze fejelte kapura. Botló védett.

65. perc: Bajzátot Bicak váltja.

63. perc: Djordjevic buktatta a tizenhatoson belül Olaszt. Büntető. Bányai mellé lőtte.

61. perc Cseréltek a vendégek, Stevica helyett Elek a pályán.

56. perc: Egy kapu elől Bajzát passzolt vissza az érkező Aleksidzenek, aki 10 méterről a kapu jobb oldalába helyezett. 5-0.

50. perc: Kink ívelt balról középre. Alaksidze kapura csúsztatott. Mellé.

46. perc Elkezdődött a második félidő. A szünetben cserélt az ETO, Böőr helyére Aleksidze állt be.

45. perc: Vége az első félidőnek. Az ETO 4-0-ra vezet.

40. perc: Bajzát lépett ki egy védők közül, jól vette át a labdát. Hat méterről lőtt. Kapufás gól! 4-0.

33.p: Józsihoz lőtt 18 méterről, Botló bravúrral védett.

30. perc: Bajzátot buktatták a tizenhatoson belül. A büntetőt Stark értékesítette. Nem nagy kockázat kijelenteni: A továbbjutás eldőlt.3-0.

25. perc: Máris két gól az ETO előnye! Bal oldali szöglet után Böőr passzolt Józsihoz, aki 11 méterről a kapuba lőtt. 2-0.

24. perc: Vezet az ETO! Böőr tette le lövésre a labdát Pilibaitisnak, aki tizenhatról kapásból elvállalta. Bombagól! 1-0.

23. perc: Tokody ívelt egy szabadrúgást a tizenhatoson belülre, amit Djordjevic fejelt kapura, de Botló védett.

20. perc: A nézők nem rágják le a körmüket az izgalomtól. Mezőnyjáték, helyzetek nélkül.

8. perc: Bajzát lőtt 16 méterről kevéssel mellé.

5. perc: Tokody jobb oldali beadására Bajzát és Kink érkezett.Eg ymást zavarták. Kink fejelt, a kapus védett.

1. perc: A találkozót a hazai csapat kezdte. Starkék egy gólos előnnyel várták a visszavágót.

Vezetőedző:Koleszár György

Csalódást okozott szurkolóinak az ETO FC a Soproni Liga elmúlt fordulójában, ugyanis Dragoljub Bekvalac vezetőedző legénysége nem tudta legyőzni a sereghajtó REAC-ot Rákospalotán. A gól nélküli döntetlennel csupán egy pontot gyűjtött az együttes, amivel nem is volt elégedett a szerb szakvezető:

„A labdarúgásban a legnehezebb a kötelező meccseket hozni. Három pontért utaztunk a fővárosba, egy olyan csapat otthonába, amely az életéért focizik. Játékosaim azt gondolták, a sereghajtót legyőzni ezzel a teljesítménnyel is sikerülhet – nem így lett… Ha nem győzünk, azt vereségnek fogom fel, még akkor is, ha egyértelműen a Magyar Kupa élvez prioritást. A bajnokságot sem adjuk fel, főleg akkor nem, ha ilyen lelkes közönségünk van, mint akik elkísértek minket szombaton. Szégyellem magam előttük, hogy ilyen rossz teljesítményt nyújtottunk. Nem keresem a kifogásokat, magamra veszem a kudarcot. Hiányzott azonban a játékunkból Józsi, és Ahjupera is sokat tudott volna segíteni egy ilyen, védekezésre berendezkedő ellenféllel szemben. Szerdán a srácoknak hozniuk kell a meccset, remélem, a közönséget is ki tudjuk csábítani a Magyar Kupa visszavágójára" – fogalmazott Bekvalac az együttes honlapján.

Völgyi, Tokody és Djordjevic küzd a kazincbarcikai kupameccsen.

S ugyan a szakvezető – aki egyébként nem ígért szárnyalást a kezdeti időszakban – magára vállalta a kudarcot, a tavaszi szezonban most először fordult elő, hogy tétmérkőzésen nem nyertesként vonult csapata az öltözőbe.

„Két pontot ott hagytunk Rákospalotán, s ez érződött is a társaságon. Vasárnap és hétfőn még kissé feszültebb volt a megszokottnál a hangulat az öltözőben, de most már teljes mértékben a kupamérkőzésre koncentrálnak a fiúk – mondta Halasi Szabolcs másodedző. – A legfontosabb a továbbjutás, hiszen nagy céljaink vannak a kupában. Ami biztos, ezúttal nem egy rossz talajú pályán kell futballoznunk, s bízom benne, hogy magabiztosan harcoljuk ki a legjobb négy csapat közé kerülést."

A lábadozó Dudás és Koltai mellett egyelőre még nem bevethető Ahjupera és Neziri sem, igaz, utóbbi két labdarúgóval hétvégén már minden bizonnyal számolhat Bekvalac vezetőedző. Jó hír, hogy Józsi György már szerepet kaphat, igaz, valószínű, csak csereként, mert a győri együttes várhatóan a Sztevanovic – Odikadze, Stark, Djordjevic, Völgyi, Pilibaitis, Tokody, Sztanisic, Bicak, Bajzát, Kink összeállításban kezd.

A klub tájékoztatása szerint a mai Magyar Kupa-negyeddöntő visszavágójára megvásárolt jegyek érvényesek lesznek a szombaton 18 órakor kezdődő, Kaposvár elleni bajnoki találkozóra is.

• 4. medvebocs 2009. március 19. 10:30
    „Gratulálok, jó kis meccs volt! Nem elszállni! Hétévégén a Rákóczi ellen is így kell küzdeni!”
  • 3. menti 2009. március 19. 08:35
    „Barcika NBII Keleti csoport. Ebből a csoportból nem tudott a Fradi viszajutni két év alatt, az idén talán. "sivatag66" ne szóld le az ellenfelet, mert erős másodosztályú csoportban edződik, hiszen az előőb már utaltam a Fradira.”
  • 2. sivatag66 2009. március 19. 01:03