2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 5°C | 19°C Még több cikk.

Magyar Kupa: Győri ETO FC–Kaposvár 1-1

Labdarúgás - Nehéz visszavágó vár az ETO FC-re jövő héten a Magyar Kupában Kaposváron.
Az 5. forduló első meccsén a győriek hazai pályán 1-1-es döntetlent értek el a Rákóczi ellen. Az alacsony színvonalú meccsen a vendégek vezető góljára csak Aleksidze válaszolt.

GYŐRI ETO FC - KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 1-1 (0-1)
Magyar Kupa, 5. forduló

Győri ETO FC: Sztevanovic - Babic, Stanisic, Fehér Z., Szabó O. - Koltai (Dudás 62.p.), Pilibaitis (Dinjar 81.p.), Józsi, Kink - Aleksidze, Nicorec (Tokody 46.p.)
Vezetőedző: Pintér Attila

Kaposvár: Milinte - Gujic (Hegedűs 67.p.), Petrók, Zahorecz, Kovácsevics - Ailton, Grúz, Stanic, Balázs (Markovic 76.p.) - Szepessy, Nikolic (Reszli 82.p.)
Vezetőedző: Prukner László

Gólszerző: Aleksidze (49.p.) ill. Nikolic (31.p.)

Pintér Attila: – Egyenlő eséllyel indulunk a második mérkőzésnek, amelyen helyzeteinket jobb arányban kell kihasználnunk, hogy továbbjuthassunk.

Prukner László: – Megtizedelve jöttünk Győrbe a jó erőkből álló bajnokesélyeshez. Lelkesedésünkkel rászolgáltunk a döntetlenre.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

82. perc: Csere a vendégeknél is. A gólszerző Nikolicot Reszli váltja.

81. perc: A harmadik ETO-csere. Pilibaitis megy le, Dinjar áll be.

79. perc: Tokody ugratta ki remek ütemben Kinket. A középpályás a bal oldalról lövés helyett ikább a közben lesre futó Aleksidzének passzolt volna, de a védők szöletre mentettek.

76. perc: Kaposvári csere. Balázs helyén Markovic játszik.

72. perc: Szepessy emelte át a győri védőket. Nikolicot senki sem zavarta, de 8 méterről, kapásból az égbe lőtte a labdát.

67. perc: Cserél a Kaposvár is. Gujic helyére jön Hegedűs.

62. perc: Cserél az ETO. Koltai le, Dudás be.

54. perc: Józsi keresztlabdáját vette át Koltai Ailton mellett, már lőtt volna 6 méterről, amikor a kaposvári játékos elég látványos mozdulattal felrúgta. A bíró nem ítélt tizenegyest.

49. perc: Egyenlít az ETO! Aleksidze lőtt 18 méterről. A labda a felső lécről a gólvonal mögé vágódott, majd onnan kifelé pattant. A játékvezető megadta a találatot. 1-1.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész. Cserélt az ETO a szünetben. Nicorec helyére Tokody állt be.

45. perc: Balázs lendületből vezette rá a védőkre a labdát, majd 20 méterről kapura bombázott. Sztevanovic bravúrral védett. Vége az első félidőnek.

41. perc: Józsi lőtt a sorfalba egy szabadrúgást, a tizenhatos jobb sarkáról.

31. perc: Vezet a Kaposvár! Nikolic vehetett át egy labdát Fehér mellett a tizenhatoson belül. Egy igazítás után Sztevanovic mellett a kapu jobb oldalába emelt. 0-1.

25. perc: Stanic 30 méterről lőtt be egy szabadrúgást a védők sűrűjébe. Sztevanovic foghatta volna a labdát, szólt is Babicnak, aki ennek ellenére blokolni akart, ám majdnem öngólt rúgott.

19. perc: Nikolic cselezgetett az ETO tizenhatosa előtt. Négy védő sem tudta megállítani, így 18 méterről estében lőtt. A gyengére sikerült próbálkozás után Sztevanovic vetődve ütötte szögletre a labdát.

13. perc: Ismét egy hazai helyzet. Kink cselezte be magát a tizenhatoson belüre a bal oldalon. Pontosan passzolt középre. A kivetődő kapus előtt elment a labda, így Koltai 2 méterről a hálóba passzolhatta volna...Ha az utolsó pillanatban nem csúszik el.

10. perc: Babic adott be jobbról. Józsi megelőzte a védőket és 10 méterről belsővel pörgetett kapura. Milinte védett.

6. perc: Az első ETO-ziccer. Szabó Ottó zárkózott fel egy támadáshoz a bal oldalon, majd a hosszú oldalra ívelt. Az ötös sarkánál érkező Koltai 5 méterről a bal kapufát találta el.

1. perc: Az ETO kezdte a mérkőzést.

Az ETO egy héten belül háromszor csap össze a Kaposvárral. Ma 17 órakor a legjobb nyolc közé jutásért folytatott kupapárharc első felvonását rendezik Győrben. Szombaton a bajnokságban is a Kaposvár lesz az ETO ellenfele, majd egy hét múlva a kupamérkőzés visszavágója vár a két csapatra.

„Igyekeztünk a csapatjátékunkban tapasztalt hibákat kijavítani a rendelkezésünkre álló két hétben. Voltak és vannak sérültjeink, de végig dolgoztunk. Folyamatos csapatépítésben vagyunk, amiben nem jött rosszul a szünet. Igaz, hogy nem terveztük ilyen hosszúra, de ha már így alakult, próbáltuk jól kihasználni" – mondta Pintér Attila, az ETO vezetőedzője.

„Nem mindennapi helyzet, hogy egymás után háromszor kerülünk szembe a Kaposvárral. Minden mérkőzés más, még akkor is, ha ugyanaz az ellenfél. Úgy kell játszanunk mindhárom mérkőzésen, hogy megoldjuk az előttünk álló feladatot. Saját akaratunkat kell érvényesítenünk."

A várható kezdőcsapat: Sztevanovic – Babic, Sztanisic, Fehér, Szabó O., Koltai, Nicorec, Pilibaitis, Józsi, Kink, Aleksidze.

• 11. wunderli 2009. október 23. 09:43
    „És ezek miatt a meccsek miatt vannak elhalasztva a bajnoki fordulók.Egy hónapban csak egy meccset kellene
    játszani,azt talán birnák ezek a bajnokesélyes sztárok.Röhej ez az egész magyar labdarugás a Debrecentől elkezdve egész a megyei első osztályig.”
  • 10. 07743 2009. október 22. 10:22
    „....és a megélhetési légiósok...”
  • 9. dominiim 2009. október 22. 09:54
    „" Aki hét közben firkál az a hét végén sem tud szépen irni "
    Pintér Attila figyelmébe ajánlom L.Karcsi bácsi adomáját !

Andre”
  • 8. alkutya111 2009. október 21. 19:36
    „Nem tudom, hogy miért kellet megvárni a 62.p-et a Koltai/Dudás cserével? Én ezt már 17:52-kor kértem.
    Mindenesetre a továbbjutásért meg kell izzadni Kaposváron.
    „5kor kezdődött a meccs?
    amúgy ha kikapunk és majd kiesünk a kupából , akkor lehet majd mutogatni, hogy a bajnokságra koncentrálunk idén :)
    aztán ha az se jön össze akkor még mindig ki lehet rúgni pár edzőt, játékost....”
  • 4. alkutya111 2009. október 21. 17:52
    „Koltai - Tokody vagy Dudás csere kell!”
  • 3. alkutya111 2009. október 21. 17:34
    „Koltai a leggyengébb láncszem!
    El kell gondolkodnia Pintér Attilának, hogy mire lehet hasznosítani Koltai jelenlegi tudását.
    Amit eddig nyújtott, az az NB.II.-es csapatba sem elég!
    Nagy kérdés! A jövő!”
  • 2. alkutya111 2009. október 21. 17:24
    „..."Pontosan passzolt középre. A kivetődő kapus előtt elment a labda, így Koltai 2 méterről a hálóba passzolhatta volna...Ha az utolsó pillanatban nem csúszik el. "...

Már megint a "válogatott" Koltai hibázott!!!!”
  • 1. alkutya111 2009. október 21. 17:16
    „..."Az ötös sarkánál érkező Koltai 5 méterről a bal kapufát találta el."...

Ez egy válogatott játékos?!
    Egyértelmű gólhelyzet volt!”

Szoros első félidő után: Audi-ETO-Békéscsaba 27-15

Kézilabda - A címvédő Győri Audi ETO szenzációs második félidei játékával 27-15-re legyőzte a vendég Békéscsabát, a női kézilabda NB I-ben. Tovább olvasom