2017. 02. 26. vasárnap - Edina -1°C | 9°C Még több cikk.

Magyar Kupa: Elbukta az ETO a döntő első meccsét

Labdarúgás - A labdarúgó Magyar Kupa fináléjának első mérkőzését a Budapest Honvéd nyerte az ETO FC ellen Győrben. Az év meccsére késszültek a zöld-fehérek, azonban döntőhöz méltatlan játékot produkáltak. A hazai csapatból csak Aleksidzét és Starkot lehet kiemelni. Visszavágó jövő héten kedden a Bozsik Stadionban.
GYŐRI ETO FC - BP.HONVÉD 0-1 (0-0)
Magyar Kupa-döntő, 1. mérkőzés
Győr, ETO Park, 11 000 néző

Győri ETO FC: Sztevanovic - Odikadze (Djordjevic 74.p.), Stark, Stanisic, Völgyi (Bicak 80.p.) - Böőr, Pilibaitis (Supic 67.p.), Józsi, Kink - Bajzát, Aleksidze
Vezetőedző:Dragoljub Bekvalac

Bp. Honvéd: Rabóczki - Takács Á., Debreceni, Smiljanic, Filó - Benjamin (Maróti 85.p.), Vukmir - Abass (Moreira 64.p.), Hercegfalvi (Dobos 87.p.), Diego - Abraham
Vezetőedző:Sisa Tibor

Gól: Abraham (71.p.)

93. perc: Sztvanovic kapott sárga lapot, mert a Honvéd kipadja felé rúgta a labdát. Vége a találkozónak. A Magyar Kupa-döntő párharcának első meccsét a Honvéd nyerte.

90. perc: Aleksidze rúgta fejbe Smiljanicot. Nem volt szándékos, de ápolásra szükség volt. Három perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Kink lőtt 17 méterről. Gyenge próbálkozás menne mellé.

87. perc: Maróti első megmozdulása sárgát ért. Cserél a Honvéd. Herczegfalvi megy le, és bejön Dobos.

85. perc: Cserél a Honvéd is. Benjamin helyére jön Maróti.

80. perc: Győri csere. Völgyi le, Bicak be.

78. perc: Filó kapott sárgát.

75. perc: Aleksidze 22 méterről, ballal lőtt kapu fölé.

74. perc: Cserél az ETO. Odikadze helyére érkezik Djordjevic.

71. perc: Megszerzi a vezetést a Honvéd! Egy előrevágott labdára startolt rá Abraham. Odikadze elcsúszott, így a kispesti játékos a kapuig vezethette a labdát, majd Sztevanovic mellett a kapuba gurított. 0-1.

67. perc: Bajzát kapott sárgát. Közben cserél az ETO. Pilibaitis helyére jön Supic.

64. perc: Cserél a Honvéd. Abbas helyére Moreira jön.

63. perc: Újra füttyszó hallatszik a hazai szektorokból.

53. perc: Pilibaitis bal oldali átadását Böőr lőtte el kapásból a hosszúról. Célt tévesztett, de Aleksidze még megpróbált kapura fejelni. A labda a kapu fölé ment.

52. perc: Diego ugratta ki a leshatáron Vukmirt, aki a kapuig vihette volna a labdát. Az asszisztens lest intett.

48. perc: A szabadrúgást Herczegfalvi csavarta kapura. Sztevanovic a léc alól ütötte ki a labdát.

47. perc: Odikadze rúgta fel a tizenhatos bal sarkánál Diegót. Sárga lap.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

A szünetben a női Magyar Kupa döntőjének résztvevőit köszöntik. A finálét az ETO-Honvéd találkozó előtt rendezték. A szombathelyi Viktória FC 2-1-re nyert a Győri Dózsa ellen, így aranyérmes lett.

Fotók. H. Baranyai Edina

45. perc: A játékvezető lefújja az első félidőt.

42. perc: Stark lőtt fölé 20 méterről egy szabadrúgást.

36. perc: Böőr ívelt a Honvéd tizenhatosának jobb sarkától a hosszún érkező Aleksidze elé. A labda átszállt a védők feje fölött, a csatár pedig ziccerben, öt méterről lőhetett volna. Rosszul találta el a labdát.

34. perc: Aleksidze vette át Böőr passzát háttal állva a kapunak. Lefordult, és tizenhatról lőtt. Rabóczki csak kiütni tudta a labdát.

32. perc: Füttyszó a lelátón. A hazai közönség egy részének nem tetszik az ETO passzív játéka.

29. perc: Többet támad a kispesti csapat. Egy szöglet után Debreczeni lőtt keresztbe a kapu előtt. A labda egy védőn pattant meg.

19. perc: A Honvéd kontrázott, Böőr lerántotta Diegot. Sárga Böőrnek, és a reklamáló Smiljanicnak.

17. perc: Aleksidze kapta a meccs első sárga lapját, miután rátartott Vukmir lábára.

13. perc: Aleksidze ugratta ki Böőrt a Honvéd tizenhatosán belül a védők között. A hatalmas bombát Rabóczki védte.

11. perc: Abraham jobbról cselezett befelé, két védőt is becsapott, majd amikor lövőhelyzetbe került, inkább passzolt. Rosszul.

7. perc: Hercagfalvi indította Abramahot, aki közel került Stevanovichoz, de még eltudta rúgni a labdát, ami túljutott a hazai kapuson, de Stark kisegítette bajba jutott társát.

3. perc: Hercegfalvi bal oldali szabadrúgása Stevanovic ölében halt el.

1. perc: A vendégcsapat kezdte a meccset.

Harminc év elteltével a győriek arra készülnek, hogy ismét ők emelhessék magasba a trófeát. Az idei párharc két mérkőzésen dől el, a mai találkozó visszavágóját a jövő héten rendezik Kispesten. Az ETO ellenfele az a Budapest Honvéd, amely zsinórban harmadszor jutott be a sorozat döntőjébe.

Kupaérdekességek

Öltöztessük zöld-fehérbe a stadiont! – hirdette meg a Győri ETO FC. A döntőre a győri szurkolók kizárólag zöld vagy fehér ingben vagy pólóban érkezzenek a stadionba.
* * *
Az ETO vezetősége a mai mérkőzésre meghívta az eddigi kupagyőztes csapatainak (1965, 1966, 1967, 1978/79) tagjait és a találkozó szünetében köszöntik is őket a centerpályán.
* * *
A győri belvárosi óvoda és a Móra-óvoda focistapalántái vezetik fel a két csapatot a mérkőzés előtt. Ez jutalom a két intézmény apróságainak, ők szerepeltek a legjobban a Magyar Gyermek Labdarúgó Szövetség 2008/2009. évi győri körzeti versenyein.
* * *
Legutóbb 2002. május 1-jén rendeztek Győrött Magyar Kupa-döntőt. A rendes játékidő után 1–1 volt az eredmény, a hosszabbítás utolsó percében lőtt góllal az Újpest győzött 2–1-re. A lilák vezetőedzője Glázer Róbert volt.
* * *
A kezdőrúgást Priskin Tamás, az ETO volt, a Watford jelenlegi játékosa végzi el.

A Honvéd két évvel ezelőtt 2–2-es döntetlent ért el a DVSC ellen és büntetőkkel megnyerte a kupát. Tavaly ugyanez a két együttes került szembe egymással a fináléban, és az új kiírás szerint már két mérkőzést játszottak a csapatok. A DVSC akkor kettős győzelemmel, 9–1-es összesítéssel hódította el a serleget, elsősorban annak köszönhetően, hogy 7–0-ra tudott nyerni a Bozsik-stadionban.

A Győri ETO FC számára kimondottan az év legfontosabb mérkőzései következnek. Az őszi gyengébb teljesítmény után valószínűvé vált, hogy a nemzetközi kupaszereplés lehetőségét a bajnokságban már nem tudja kiharcolni a csapat, így tavasszal a zöld-fehérek a Magyar Kupára koncentráltak leginkább. Dragoljub Bekvalac vezetőedző a nagy jelentőséggel bíró kupamérkőzések előtt több bajnokin, így például a legutóbbi, Nyíregyháza elleni mérkőzésen is pihentetett néhány kulcsjátékost. A csapat abban reménykedik, hogy a frissítés eredményre vezet majd a mai találkozón is, és sikerül megnyugtató előnyt kiharcolni a visszavágóra. Az ETO-t irányító szerb szakember azután, hogy betegsége miatt több mérkőzést is kihagyott, gyógyultan tért vissza Újvidékről, és a döntő első mérkőzésén már ismét helyet foglalhat a kispadon.

A győriek sérültlistája alig lett rövidebb, Dragoljub Bekvalac továbbra sem számíthat Dudás Ádám, Koltai Tamás, Pákolicz Dávid, Jarmo Ahjupera, Bojan Neziri, Linas Pilibaitis, Józsi György és Tokody Tibor játékára. Ott lehet a keretben viszont Vladimir Djordjevic, aki hétvégén már játszott egy félidőt.

A találkozóra nemcsak a csapat, hanem a szurkolók is fokozottan készülnek, a B-közép kilencven perc erejéig leköltözik a déli kapu mögötti lelátóra. Mint korábban írtuk, tanulóknak – diákigazolványuk felmutatásával – ingyenes lesz a belépés.

Bajzát Péter gólerősségére minden bizonnyal szükség lesz a Budapest Honvéd elleni kupadöntőn is.

Igaz ez még akkor is, ha a fővárosiak évek óta igazi kupacsapatnak számítanak, ez lesz ugyanis sorozatban a harmadik döntőjük, ráadásul 2007-ben hasonlóan esélytelennek tűntek a Debrecennel szemben, melyet aztán mégis sikerült legyőzniük.

Nagy különbség ugyanakkor az elmúlt két szezonhoz képest, hogy most a Honvéd már hetek, hónapok óta rendkívül gyenge formában játszik, ennek nyomán két fordulóval a bajnokság vége előtt matematikailag még fenyegeti a kiesés.

A Győr ezzel szemben kifejezetten jól futballozott a tavasszal, s tulajdonképpen minden energiáját a kupadöntőre fordíthatja, miután a bajnokságban a nyolcadik, s a dobogóra már nem érhet fel, mint ahogy a kieséstől sem kell félnie.

A Soproni Ligában a 6., illetve a 21. fordulóban találkozott egymással a két együttes, s míg előbbi mérkőzést hazai pályán 4-1-re nyerte a Győr, addig a utóbbi összecsapás gólnélküli döntetlennel zárult. A zöld-fehérek valószínűleg az MK-döntőben is kiegyeznének a két eredménnyel.

A finálénak - szokás szerint - nagy a tétje, hiszen a serleg megszerzése mellett a győztes indulhat az UEFA Kupát váltó Európa Ligában, azaz a második számú európai kupasorozatban.