2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Magyar Kupa: az ETO a Soproni VSE ellen kezd, Csornán a Honvéd

A Csorna a Honvédot kapta az első körben.

Hétfő délután az MLSZ kisorsolta a labdarúgó Magyar Kupa 1. fordulójának a párosítását.

A lebonyolítása megváltozott az előző években megszokotthoz képest, ezúttal már az 1. körben bekapcsolódnak a sorozatba az NB I-es és az NB II-es csapatok is. A 64 közé jutásért 128 együttes egy mérkőzésen dönti el a továbbjutást (döntetlen esetén 2x15 perc hosszabbítás következik, majd tizenegyesekkel dől el a továbbjutás) - írta honlapján az ETO.

Az első két fordulóban élvonalbeli csapatok nem játszhatnak egymás ellen, minden esetben az alacsonyabb osztályú együttesek lesznek a pályaválasztók. Az ETO-nak nem kell messze utazni, ugyanakkor az egyik legerősebb ellenfelet kapták a lehetséges 112 csapat közül, hiszen az NB II-es Soproni VSE otthonában lép pályára a győri csapat.

Magyar Kupa, 1. forduló (a 64 közé jutásért): az első osztályú csapatok programja