2018. 06. 22. péntek - Paulina 16°C | 29°C Még több cikk.

Legyőztük a franciákat: Audi ETO-Metz 28-23 - galéria

Megszerezte első győzelmét az Audi ETO a Bajnokok Ligájában a Metz ellen vasárnap.

Győri Audi ETO KC-Metz Handball 28-23 (16-13)
Bajnokok Ligája 2. csoportmeccs, 2011.10.09. 15:00, Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok. Jv.: Kjersti Arntsen, Ida Cecilie Gullaksen

Konkoly Csaba: - Örülök a győzelemnek, végre olyan csapatmunkát nyújtottunk, amiből megszületett a győzelem. A védelem és a kapus együttműködése érett játékot mutatott, azonban a végjátékot jobban kézbe kellett volna tartanunk. Mindig örömteli hazai pályán, csodás közönség előtt játszani.

Görbicz Anita: - Nem féltünk, de számítottunk rá, hogy nehéz lesz. Megvan a két pont. Támadójátékban többet várok a csapattól, hiszen a héten is ezt gyakoroltunk. A metzi visszavágón is elégedettek lennénk ezzel az eredménnyel.

Galéria! Fotók: Bertleff András

Pálinger Katalin: - Sokat javultunk védekezésben, de sok ziccert kihagytunk. Megmutattuk, hogy csapatmunkával és küzdéssel győzni tudunk. A közönség segítségét köszönjük.

Jól kezdte a második félidőt az ETO, ám a féidő derekán könnyelműen játszottak, feljött a Metz 24-22-re. Pálinger és Görbicz azonban remekül játszott, így a vége magabiztos győzelem lett.

30. perc: Görbicz Anita ismét szépségdíjas gólt szerez a bal szélről. 28-22. Jött a metzi válasz. 28-23 - ez a vége

29. perc: Löke harcolt ki hetest. Görbicz ezt is bavágta. 27-22.

28. perc: Konkoly Csaba időt kért. Kettő fél van hátra.

26. perc: Görbicz nem hibázott, kilőtte bal szélről a hosszú alsót. 26-22

24. perc: eladott győri labda. Pineau belőtte. 24-22. Amorim is lő egyet. 25-22. Metzi emberhátrány.

23. perc: hetesből lövik a franciák a huszonegyediket. 24-21

21. perc: Amorim törte meg a győri gólcsendet. 24-20. A franciák hibáznak. Hornyák is mellé lő.

19. perc: érthetetlen: megállt az ETO, és a franci a kapus is belejött. Metzi találat. 23-20

16. perc: újabb francia találat. 23-18. Majd azonnal egy újabb metzi gól: 23-19

15. perc: újabb győri ziccer marad ki. Mendy viszont nem hibázik, nagy lendülettel ugrott a védők közé. 23-17

14. perc: metzi időkérés. Érhető: az elmúlt percekben sok a hiba mindkét oldal.

13. perc: francia hetes. Ognjenovic fölé lővi.

12. perc: Radicevic lőtte ki a hosszú alsót. 23-16

12. perc: rossz bejátszás győri oldalon, Luciano ejtését Páliger húzta le.

10. perc: Mendy lőtt gólt. 22-16

9. perc: Pálinger indította Lökét, akit még a metzi kapus sem tudott megállítani. 22-15

8. perc: egy francia és egy győri támadás is eredménytelen.

7. perc: Görbicz Löke összjáték, büntető a vége. Görbicz belőtte. 21-15

6. perc: Görbicz emberhátrányból is gólt szerez. 20-15

5. perc: Amorim nem áll meg. 19-14. Mendy ejtette át Pálingert.

5. perc: Orbánt küldik ki 2 percre. Luciano jobb szélről. 18-14

4. perc: Hornyák lőtte fejbe a francia kapust.

2. perc: Pálinger védett, indította Orbánt, aki Lökének passzolt. 18-13

1. perc: az ETO kezdi a második félidőt. Görbicz irányít. Hornyák hetest harcol ki. Limal kapott sárga lapot. Görbicz Anita belővi. 17-13

Már a mérkőzés elején 2-3 gólos vezetést szerzett az ETO, amit a félidő végéig tartani is tudott. Pálinger remekül véd. Lekic jól mozgatja a győri csapatot.

30. perc: az ETO eladja a labdát. Mendy belővi. 16-13

Konkoly Csaba kér időt, fél perccel a félidő vége előtt.

29. perc: a francia beálló maradt üresen. Kovacsics válaszol. 15-12. Lekic tarthatatlan. 16-12.

28. perc:
Pálinger védett, Lekic bevágta. 14-11

27. perc: Lekic harcolt ki büntetőt. Görbicz belőtte. 13-11

26. perc: Hornyákot is kiküldik, és még hetes is. Ognjenovic belőtte. 12-11

24. perc: Lekicet küldték ki 2 percre. Pineau használja ki. 12-9

23. perc: Görbicz balrészről parádés gólt lő. 12-8

22. perc: a hosszú gólcsendet a franciák törik meg. 11-8

18. perc: a jobb szélre bállt Orbán Adrienn lött gólt. 11-7

18. perc: Pineau hámat lőtt zsinórba. 10-7

16. perc: Kovacsics Anikó irányít. Löke nem hibázik 10-6

15. perc: Pineau lőtt kitámasztásból, Amorim válaszolt azonnal. 9-5.

14. perc: Pálinger védte Mendy lövését.

12. perc: Limal lőtt távolról a felsőbe. 7-4. Amorim azonnal válaszolt, majd középkezdés után egyből elveszti a labdát a Metz. Majd az ETO is, és a francia indítás se jó.

11. perc: Amorim harcolt ki hétméterest. Görbicz belővi. 7-3

9. perc: két labdaszerzés után, mindkét lehetőségét elszórta az ETO. Broch büntet a 10. percben. 6-3

8. perc: Pálinger védése után Löke is betalál. 6-2

7. perc: rossz bejátszás Lökéne, a Metz azonnal büntet. 4-2. Radicevic ezúttal elhibázza a jobb szélről. Hornyák azonban belövi. 5-2

6. perc: Lekic óriási bombát ereszt el 4-1. A franciák azonnal időt kérnek.

5. perc: Radicevic indulásból lő gólt. 3-1

3. perc: Andryushina egyenlít, Amorim azonnal válaszol. 2-1

3. perc: Radicevic lőtt kapufár Pálinger védése után.

2. perc: Görbicz lőtt nagy gólt bal szélről. 1-0 - Lekic irányít, Görbicz bal szélső poszton játszik.

1. perc: zöld felsőben, fehér nadrágban az ETO. A mérkőzést a sárga kék szoknyában játszó Metz kezdi.
Az ETO kezdőjében: Pálinger, Görbicz, Amorim, Hornyák, Löke, Lekic, Radicevic

14.57 - A közönség elénekli a magyar Himnuszt.

A Metz legyőzte egy héttel ezelőtt a Hypót. Az ETO vereséggel kezdte a sorozatot.