Labdarúgás, megyei I. o. (április 5.)

Eredmények a megyei I. osztályú bajnokságból, valamint a bajnokság állása.

Intertec Ablak-Bajcs-Raabpetrol-Koroncó 2-0 (1-0)
Nagybajcs, 100 néző. V.: Radasics Cs.
Bajcs: Pécsváradi - Horváth A., Teidl, Milanovics, Németh P., Bíró Z., Vadász P., Kürti (Kovács S.), Ladiszlaidesz, Wágenhoffer Sz. (Hujber D.), Mikli (Kovacsics). Edző: Józsa Péter.
Koroncó: Dold - Kulcsár Á., Szabó D., Sebesi G., Bácskai T., Kalmár Cs., Wágenhoffer F., Kovács Á., Kiss K. (Lábas), Proczeller, Szabados (Fodor). Edző: Gulyás Imre.
Gsz.: Wágenhoffer Sz., Mikli.
Mindkét edző gondterhelten várta a rangadót. Gulyás Imre, a vendégek trénere így nyilatkozott a kezdés előtt: - Felemás érzéseim vannak a mérkőzéssel kapcsolatban, mert jó rajtot vettünk, csak sok sérülttel érkeztünk Bajcsra.
Kollégája, Józsa Péter az elmúlt fordulókban elhullajtott pontok miatt kesergett: - Őszi előnyünkből az utóbbi két fordulóban sajnos hátrány lett, ezen próbálunk ma javítani.
A hazai csapat szerette volna feledtetni az utolsó hetek pontvesztéseit, és kiadták a jelszót: csak a győzelem az elfogadható a mérkőzésen. A kezdés a koroncóiaknak sikerült jobban, támadólag léptek fel, és ez bizony kapkodást okozott a bajcsiak védelmében. Negyedóra után sikerült átvennie a játék irányítását a hazai csapatnak, de továbbra is lassan és sok hibával játszott a Bajcs. A 22. percben azonban megszerezte a vezetést a hazai gárda: egy jobb oldali támadás végén Kürti beadását Wágenhoffer Sz. lőtte a kapuba. 1-0. A mezőnyben kiegyenlített volt a játék, de mindkét oldalon sok volt a hiba. A második félidőben nagyobb iramot diktáltak a csapatok, a Koroncó szeretett volna egyenlíteni, de támadásaikban nem volt átütő erő. A bajcsiak ellentámadásai viszont sorra lesen találták a csatárokat. A hazai fölényt egy Wágenhoffer kapufa és több ígéretes támadás jelentette. Az 56. percben Vadászt választották el szabálytalanul a 16-oson belül a labdától, a megítélt 11-est Bíró kihagyta. A 65. percben egy jobbról belőtt labdát Mikli fejelt a hálóba. 2-0. A mérkőzés színvonala és a játék még hagyott némi kívánnivalót, de a bajcsiakat legalább az vigasztalhatta, hogy a győzelmet megszerezték.
Jók: Teidl, Milanovics, Kürti, ill. Dold, Kalmár.
Józsa Péter: - Csak a győzelem volt fontos, a játék reméljük lesz majd jobb is.
Gulyás Imre: - Nagyon nehéz erről a mérkőzésről mit mondani, mert úgy éreztem, mezőnyben nem egyformán bírált a játékvezető, de a gólhelyzeteinket mi hagytuk ki.

Kamocsai Sándor

A kék mezes Bajcs legalább a három pontnak örülhetett. Fotó: HBE

Fertőszentmiklós-Hegyeshalom 4-0 (2-0)
Fertőszentmiklós, 300 néző. V.: Lukácsi.
Fertőszentmiklós: Kovács - Horváth A., Németh (Farkas), Horváth I T. , Horváth I., Kalmár (Juronics), Ábrahám, Mentes, Ternyák, Biacsics, Hollós (Horváth II T.). Edző: Horváth György.
Hegyeshalom: Bálint - Török (Mezei), Berki Á. (Németh Z.), Berki P., Szelecz, Polonkai, Baranyai, Konrád, Hegedűs, Dankó, Ambrus (Csányi). Edző: Baranyai József.
Gsz.: Ábrahám (3), Hollós, ill. Baranyai. Kiállítva: Németh Z., Szelecz.
Könnyed játékkal szerzett három pontot a hazai csapat, az eredmény a fegyelmezetlenül játszó vendégekre nézve hízelgő.
Jók: Horváth I T., Ábrahám, Mentes, Hollós, ill. Bálint, Baranyai.
Horváth György: - Fertőszentmiklóson a pályán kívül már alakul a csapat, most már csak a csapaton a sor, hogy az új szellemiségnek megfelelően eredményesen és jól is játsszon.
Baranyai József: - Sajnos mentális problémák vannak a csapatnál.

Jánossomorja-Kapuvár 0-0
Jánossomorja, 200 néző. V.: Tóth A.
Jánossomorja: Sipőcz - Göblyös, Kopf, Pint, Fuhrman, Kékes, Forika (Fülöp), Bognár, Mikhely, Markó, Tollár (Kompis). Edző: Király József.
Kapuvár: Horváth - Áder I., Licskai, Jagadics, Axnix, Áder J., Markó, Végh, Dominek, Kránitz (Oláh), Molnár. Edző: Szeg Kálmán.
Kiállítva: Áder J.
Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született.
Jók: Pint, Bognár, Fuhrman, ill. mindenki.
Király József: - A tizenhatosnál ma is megállt a tudomány, sajnos a gólvonalon ma sem jutott át a labda.
Szeg Kálmán: - Nagyon nehéz mérkőzés volt, gratulálok a csapatnak a pontszerzéshez, ami egy jó csapat ellen sikerült.

Lébény-Pannonhalma 2-0 (1-0)
Lébény, 300 néző. V.: Schneider.
Lébény: Hiba - Mészáros, Tóth B., Kertész, Kovács (Farkas), Hegedűs, Makai, Németh L. (Németh T.), Szalka, Sebők, Gál. Edző: Turány Imre.
Pannonhalma: Boczkó - Kulcsár, Ress, Németh, Horváth, Ferenczi D. (Kovács), Csollány, Novák, Erdélyi, Varga, Hasszán (Ferenczi G.). Edző: Novák Béla
Gsz.: Gál, Mészáros.
A küzdeni tudásból jelesre vizsgázó pannonhalmiak ellen a helyzeteiket jobban kihasználó lébényiek biztosan gyűjtötték be a három pontot.
Jók: Mészáros, Hegedűs, Gál, Tóth B., ill. Horváth, Kulcsár, Németh.
Turány Imre: - Végre győzelem, de semmi más.
Novák Béla: - Megérdemelt hazai győzelem, bár egy kicsit jobb játékkal szorosabbá is tehettük volna a mérkőzést.

WHB-Ménfőcsanak-Petőháza 2-1 (0-1)
Ménfőcsanak, 300 néző. V.: Hofbauer D.
Ménfőcsanak: Csiszár - Tóth A., Reizer N., Tétedli Gábor (Pintér), Puglits, Zobák, Tétedli Gergő (Herczeg), Dobó, Ivánfalvi (Reizer I.), Kovács, Váli. Edző: Turbék István.
Petőháza: Janics - Németh T., Horváth S., Bebes, Heller, Pokróc, Tóth F. (Szalai V.), Müller, Szabó D., Szabó A. (Szalai S.), Szabó Á. (Kiss K.). Edző: Gosztola József.
Gsz.: Kovács, Ivánfalvi, ill. Szabó D. Kiállítva: Szalai V.
Küzdelmes, jó iramú mérkőzésen a hazai csapat a második félidőben bedarálta a Petőházát.
Jók: mindenki, ill. Heller, Müller, Németh T.
Turbék István: - Férfias mérkőzésen egy nagyon jó Petőházát sikerült legyőzni jó játékkal.
Gosztola József: - Szeretem a fákat, szeretem a levegőt, szeretnék élni, sötét, fegyverekkel ne játsszon hát senki, elvenni a jövőt, nincs rá mentség semmi.

Öttevény-Siri Trans-Loland-Nyúl 3-0 (2-0)
Öttevény, 200 néző. V.: Mogyorósi.
Öttevény: Kokas - Raczenböck, Mészáros P., Mészáros Zs. (Molnár N.), Benkő (Tóth K.), Borbély (Molnár B.), Tóth Sz., Tandari, Nagy, Fábián, Konrád. Edző: Siska Attila.
Nyúl: Varga P. - Fürst (Schmiedt), Galyer, Horváth P., Németh B., Wágenhoffer, Závodi (Csigó), Vígh (Sulyok), Németh G., Bognár, Cserháti. Edző: Horváth György.
Gsz.: Konrád (2), Tandari.
Szervezettebb és gólra törőbb játékával az Öttevény megérdemelten tartotta otthon a három pontot.
Jók: Konrád, Fábián, Nagy, Tandari, ill. Wágenhoffer, Cserháti.
Siska Attila: - Ez a Nyúl inkább egy harcos oroszlán volt, szervezett játékukkal alaposan megnehezítették a dolgunkat.
Horváth György: - Mezőnyben nem játszottunk rosszul, de nem tudtuk megismételni az elmúlt két mérkőzés gólra törő játékát. A kapu előtt határozottabb Öttevény megérdemelten nyerte a mérkőzést.

Nagyszentjános-Győrszemere 2-2 (0-2)
Nagyszentjános, 100 néző. V.: Nagy Z.
Nagyszentjános: Bősze - Mismás, Kerékgyártó, Varga, Megyeri (Vedres), Böröczki, Kertész B., Bodor, Domján (Hérics), Szabó A. (Mészáros), Csanaki. Edző: Kertész Balázs.
Győrszemere: Nagy A. - Radics, Germán, Bősze, Baracskai, Herold, Máj, Polczer (Györe), Száraz, Fürst, Barabás. Edző: Gyurmánczi Attila.
Gsz.: Csanaki, Szabó A., ill. Száraz, Bősze.
Jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen született.
Jók: mindenki, ill. Germán, Máj, Bősze.
Kertész Balázs: - Átaludt első félidő után a másodikban fontos pontot szereztünk.
Gyurmánczi Attila: - Magunknak köszönhetjük a pontvesztést, amihez a gyenge játékvezetés is hozzájárult.

Rajka-Abda 1-0 (0-0)
Rajka, 300 néző. V.: Édelmayer.
Rajka: Csiffáry - Molnár T., Korpás, Schnitzer L. (Bódi L.), Kovács L. (Varga T.), Schnitzer D., Vaszily, Tóth P., Németh Sz. (Józsa G.), Kopf R., Marinerics. Edző: Kovács László.
Abda: Takács N. - Fazekas I., Kopf K., Csanaki P., Szabó T., Baranyai, Csonka (Takács N.), Rubics, Tamási (Pozsonyi), Kiss Sz., Knauz. Edző: Pék László.
Gsz.: Kopf R.
Egy végig feszült hangulatú mérkőzésen a győzelmet nagyon akaró hazaiak a lelkes szurkolóik támogatásával megszerezték a számukra létfontosságú három pontot.
Jók: mindenki, ill. senki
Kovács László: - Az abdai csapat, mióta létezik megyei labdarúgás, magas nívót képvisel, ez így van jelenleg is. Ezért őket legyőzni mindig hatalmas fegyvertény. Sok sikert kívánok az ellenfél edzőpárosának és egyben barátaimnak.
Pék László: - Múlt héten is Kopf volt a góllövő, akárcsak ma, de micsoda különbség. Akkor három pont, ma meg nulla...