2016. 10. 02. vasárnap - Petra 13°C | 22°C

Kosárlabda: Győrött csalódás, Sopronban továbbjutás

A SEAT Lami-Véd Győr hazai pályán kapott ki a Zalaegerszegtől a női bajnokságban. A Soproni KC kiharcolta a továbbjutást a férfi kosárlabda Magyar Kupában.
Seat Lami-Véd Győr–ZTE 62–66 (16–19; 16–17; 16–17; 14–13)
NB I-es női mérkőzés, Győr, 150 néző. Vezette: Forrai, Tóth K.

SEAT Lami-Véd Győr: Djelmis 10/6, Semsei 6, Simon Zs. 10, Kublina 11, HOLLINGSWORTH 16. Cs.: Vida 7, Kovács K 2, Horváth Zs.
Edző: Tapodi Péter.

ZTE: Bukovszki 6/6, Szélesy 4, ZSOVÁR 8/6, Ambrus 3, PAGE 24/6. Cs.: CZUKOR 13/3, Szalay 4, Sonyák 4.
Edző: Gáll Tamás.

Az első negyedben felváltva vezettek a csapatok, ám mindkét együttes sok hibával játszott. A találkozó színvonala a második negyedben sem emelkedett. Tapodi mester tanítványai játékán látszott Carsson és Englert hiánya, különösen támadásokban nyújtottak gyenge teljesítményt, melynek köszönhetően a szervezetten játszó zalaegerszegiek megérdemelt, négypontos előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

A szünet után mindenki győri kosarakra számított, ám a vendégek tízpontos előnyt szereztek öt perc elteltével. Tapodi Péter időkérése után Djelmis triplájával és Vida kétpontosával hamar sikerült felzárkózni.
A folytatásban egyik együttes sem tudott nagyobb előnyt szerezni, továbbra is rengeteg hiba volt a mérkőzésen, melyen a játékvezetők ténykedése sem volt olykor az első osztályhoz méltó.

A találkozó hajráját jobban bíró zalaegerszegiek végül meglepetésre győzelemmel távoztak Győrből.

Tapodi Péter: – Amitől tartottunk, az beigazolódott. A jó formában érkező Zalaegerszeget a csonka játékoskeretünkkel nem tudtuk legyűrni. Jó lenne, ha véget érne az év eleje óta tartó szerencsétlen sorozatunk. Azért még messze az idény vége, korai lenne minket leírni.

Gáll Tamás: – Nagyon büszke vagyok a csapatomra, megérdemelten nyertünk.

Marso Vagép NYKK–Kis Rába menti Takarék SKC 73–89 (17–23, 19–30, 15–14, 22–22)
Magyar Kupa-férfimérkőzés a 8 közé jutásért, Nyíregyháza.

Nyíregyháza: SAVIC 16/6, Sztojakovics 15/3, MARSHALL 18/3, Sitku 10/3, Czigler 8.
Cs.: Siska 1, Mohácsi 2, Nagy K. 3/3.

Sopron: KELLEY 12/6, Jarvis 12, MOLNÁR 11, SZABÓ 16/6, TOWNES 23.
Cs.: Helmeczi, GOMBÁS 3, Halmai, 3/3 Keresztes 5, Ugaros 4.

Elsősorban jó védekezésének köszönhetően magabiztosan nyert a soproni csapat.

A zárószakasz elején a vendégek kezdőötöséből csak két játékos volt a pályán, az utolsó percekben pedig a cseresor. Ugaros duplákat, Halmai triplát dobott, így biztosan tartotta előnyét az SKC.
Az első perctől vezetve idegenben is biztosan nyert és jutott a legjobb nyolc közé a soproni Kis Rába Menti Takarék SKC.

Meszlényi Róbert: – Az első félidőben a mérkőzést és a továbbjutást is eldöntöttük, így később mindenki játszhatott. Várjuk a szerencsés sorsolást...

• 4. pacsibácsi 2011. január 28. 00:08
    „Hedon! A férfikézi meg kap 20x milliót, aztán az NB I/B-ben van 100 nézővel. Hadd kérdezzem meg, arra kijársz, mert az nem városidegen. Ez is milyen hülyeség, hol kezdődik a nem városidegenség, ki dönti el, mert nem sok sport és csapat van, ahol egymást tapossák agyon az emberek. Egy átlag Audi-ETO-meccsen is 1200-1500 néző jó, ha összejön.”
  • 3. boldi20 2011. január 27. 11:53
    „A Nantes elleni vereséget nem nevezném bukásnak, ott Carson nélkül nem volt sok esélyünk, ráadásul a franciák edzője jobb Tapodinál, nyert Euroligát is. Ez a ZTE elleni vereség tényleg fájó, de a lényegi kérdések már korábban eldőltek, a 3. helyen végzünk az alapszakaszban ezzel a vereséggel, de e nélkül is. Be kell látni, hogy van egy klasszis játékosa a csapatnak (Carson), nélküle sehol sem vagyunk, amikor ő játszik, ő az aki nehéz helyzetekben is bevállal egy-egy dobást, a többiek nem. Sajnos Hollingsworth-n sem látom a nagy elszántságot, pedig ő már az Euroligában is bizonyított, talán az jobban motiválta mint a magyar bajnokság. Az ellenfeleknek Carsonra kell figyelniük, benne van vállalkozókedv, tud váratlan dolgokat csinálni, a többiek csak sablonos dolgokra képesek. Védekezésben is ő csapat legjobb embere, nem sűrűn cselezik ki őt az ellenfelek.”
  • 2. targis 2011. január 27. 11:11
    „hááát Tapodi mester, ez q...gyenge! ha jól látom mindkét csapat 8-8 játékossal játszotta végig a meccset. akkor mi a baj? hogy nem játszhattad a 2 percenként cserélek játékot, amit valamiért rotációnak hívsz? és miből gondoltad, hogy mindig lesz 10 tuti játékosod egész évben? lehet, hogy gyúrni kellene ilyen játékra is?mitől nincs jó formában a csapat?”
  • 1. Hedon 2011. január 27. 10:23
    „Gratulálok a Soproni Postás ideiglenesen Győrben
    állomásozó csapatának és nagyformátumú edzőjének is.

Két bukás egy hét alatt igazán szép eredmény!
    A nézőszám különösen imponáló: Ingyenesség ellenére 150 néző.
    És erre a bohóckodásra ad a város évi 41 millió forintot.
    Városidegen sportág ez Győrben. Mint látható a rokonokon
    kívül nem érdekel senkit. Legközelebb majd kajautalványokat
    fognak osztani akkor talán kicsivel többen lesznek.”

ETO FC: vereség az első edzőmeccsen

Lejátszotta idei első mérkőzést az ETO. A szakadó hóesésben tegnap lüktető iramú összecsapáson a… Tovább olvasom