2017. 05. 23. kedd - Dezső 14°C | 24°C Még több cikk.

Kosárlabda: az 5. helyért játszhat a SEAT Lami-Véd Győr

A SEAT Lami-Véd Győr 2-0-ra nyerte a Szolnok elleni párharcot, így az 5. helyért játszhat a női kosárlabda bajnokságban.
Szolnok-SEAT Lami-Véd Győr 76–94(20–25, 15–25, 16–18, 25–26)
Szolnok, NB I-es női rájátszás az 5–8. helyért, 2. mérkőzés, 100 néző. V.: Kiss L., Vétek.

Szolnok: Ristic 14, Boskovic 11/3, PUNGOR 13/6, Serban 6, CVETANOVIC 21.
Cs.: Szondy 4, Rubold 5/3, Kmézic 4, Gyurica.
Edző: Mészáros Zoltán.

SEAT Lami-Véd: Delmis 2, VIDA 14/9, CARSON 24/9, Kublina 11/3, Hollingsworth 2.
Cs.: Englert 8/3, Semsei 10, Simon 4, Horváth Zs. 4, KOVÁCS K. 15/3.
Edző: Tapodi Péter.

A párharc végeredménye: 2–0 a SEAT Lami-Véd Győr javára.

A győri csapat végig vezetve magabiztosan győzött, így az 5. helyért játszhat. A meccs krónikájához tartozik, hogy Quanitra Hollingsworth a találkozó legelején talpsérülést szenvedett, a mai ultrahangos vizsgálaton derül ki, mennyire súlyos a sérülése.

A győriek április 10-én, vasárnap kezdenek az FTC ellen hazai pályán, a második találkozót április 14-én, csütörtökön rendezik az FTC otthonában, míg a harmadik meccset – ha szükséges – április 16-án, szombaton rendezik Győrben.

Tapodi Péter: – Azt gondoltuk, egész éves megpróbáltatásaink Kublina negyeddöntőbeli sérülésével lezárultak, de Hollingsworth negyedik percben történt sérülése minderre rátett egy lapáttal.

Tippkirály - április: az első heti nyertesek