2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Kilencen maradtak: kikapott a kupadöntőre figyelő ETO - fotók

A Budapest Honvéd otthonában 2-0-ra kapott ki az ETO. A zöld-fehérek kilenc emberrel fejezték be a találkozót.

Gólnélküli első félidőt követően Pintér Attila együttese 2:0-ás vereséget szenvedett a Budapest Honvéd otthonában. A zöld-fehéreknél a korábban kevesebb lehetőséghez jutó játékosok léptek pályára.

Budapest Honvéd – Győri ETO FC 2:0 (0:0)
Bozsik-stadion, 1500 néző. Vezette: Andó-Szabó (Medovarszki, Takács G.)

Honvéd: Kemenes – Ikenne-King (Nagy G., 56.) Ignjatovic, Lovric, Baráth – Thami (Vernes, 60.), Hidi, Zivanovic, Vécsei (Diarra, 69.) – Martínez, Lanzafeme. Vezetőedző: Marco Rossi.

ETO: Kamenar – Tokody, Had, Djordjevic, Dinjar – Pilibaitis – Kalmár (Kronaveter, 63.), Nicorec (Andric, 55.) - Farkas B., Kink, Dudás (Kvilitaia, 50.). Vezetőedző: Pintér Attila.

Gólszerző: Hidi (61.), Lanzafame (82.)

Kiállítás: Kink (53.), Kvilitaia (71.)

Sárga lap: Vécsei (15.), Ikkene-King (41.), illetve Nicorec (8.), Kink (49., 53.), Kronaveter (81.)

Marco Rossi:
- Nagyon elégedett vagyok, köszönjük a szurkolók támogatását az egész évben. Gratulálok a csapatnak, a játékosok mindent megtesznek az edzéseken, ennek köszönhetően tudunk így játszani.

Pintér Attila: - 0:0-nál volt egy óriási lehetőségünk, de sajnos elpuskáztuk. Emberhátrányban is becsülettel tették a dolgukat a játékosok, panaszra nincs okom. Ezen a mérkőzésen a középpályán nem passzoltunk annyit, de nem szeretnék most foglalkozni a hibáinkkal, később természetesen mindent kielemezünk.

Honvéd-Győri ETO 05.19.

Ahogy az várható volt, a biztos bajnok Győri ETO FC együttesének vezetőedzője Pintér Attila azokat a játékosokat nevezte a kezdőcsapatba, akik korábban kevesebb játéklehetőséget kaptak. Három újonc is bekerült a keretbe, a kapuban Kamenar, a középpályán pedig Kalmár és Farkas B. lépett pályára a zöld-fehéreknél.

Eseménytelen első félórát láthattak a nézők, amelyen főként távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok, de egyszer sem kellett komolyabb bravúrt bemutatnia egyik kapusnak sem. Finoman fogalmazva sem kerültek veszélybe a kapuk. Az ETO „B-csapatával" szemben nem tudtak mit kezdeni a hazaiak, sőt a találkozó 41. percében Nicorec került óriási helyzetben, de 10 méterről a kapu mellé lőtt, így gólnélküli döntetlen állásnál vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően a hazaiak előtt adódott több lehetőség, de Kamenar bravúrjainak köszönhetően a vezetést nem sikerült megszerezniük. Tíz perc elteltével egy buta szabálytalanság után Kink megkapta második sárga lapját, így a folytatásban tíz emberrel játszottak a zöld-fehérek.

Az emberelőnyben játszó Budapest Honvéd nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, a találkozó 61. percében Martínez lőtt óriási kapufát, egy perccel később viszont már a vezetést is megszerezte Marco Rossi csapata. Lanzafame lekészítése után Hidi lőtt 17 méterről jobb lábbal a kapu bal oldalába. (1:0)

Tíz perccel később kettős emberhátrányba kerültek a győriek, Kvilitaia csúnyán rálépett Nagy lábára, így jogosan a kiállítás sorsára jutott. A folytatásban kilenc emberrel is küzdött az ETO, de a hazaiak taktikusan játszottak és a találkozó 82. percében Lanzafame közeli fejesével kétgólosra növelte az előnyt. (2:0)

Az utolsó percekben nem történt különösebb esemény, így az OTP Bank Liga 28. fordulójában 2:0-ás győzelmet aratott hazai pályán a Budapest Honvéd együttese a Győri ETO FC ellen.

Vége a találkozónak!

Három perc hosszabbítást jelzett a játékvezető.

91.p. Gyors ellentámadás végén Lanzafame gurított balról középre Vernes felé, Pilibaitis szögletre mentett.

90.p. Kronaveter 20 méterről elvégzett szabadrúgása a léc alá tartott, de Kemenes szögletre ütötte a labdát.

82.P. Jobb oldali szögletet Baráth csúsztatott meg Lanzafame felé, aki a kaputól egy méterre üresen a hálóba fejelt. (2:0)

81.p. Kronaveter kapott sárga lapot utánrúgásért.

79.p. Martínez cselezett  balról középre, majd 15 méterről jobb lábbal lőtt centikkel a jobb oldali kapufa mellé.

78.p. Gyors ellentámadás végén Lanzafame lőtt jobb lábbal a kapu közepe felé, de Kamenar hárított.

71.p. Kvilitaia is a kiállítás sorsára jutott, Nagy Gergő lábára lépett rá csúnyán.

70.p. Martínez bal oldaról hozta befele a labdát, majd éles szögből jobb lábbal lőtt a kapu jobb alsó sarka felé, de Kamenar bravúrral védett.

69.p. Cserélt a Honvéd is. Vécsei helyére Diarra érkezett a pályára.

64.p. Kalmár helyett Kronaveter folytatja a győrieknél.

62.p. Lanzafame készítette le a labdát Hidinek, aki 17 méterről jobb lábbal kapásból lőtt a kapu bal oldalába. 1-0

61.p. Martínez 20 méterről jobb lábbal lőtt nagy erővel, a labda a jobb oldali kapufán csattant.

60.p. Thami helyére Vernes érkezett a pályára.

57.p. Hidi lőtt bal lábbal 18 méterről laposan a kapu bal oldala felé, de Kamenar ismét hárított.

56.p. Ikkene-Kinget Nagy G. váltotta a hazaiaknál.

55.p. Nicorec helyett Andric a pályán a zöld-fehéreknél.

53.p. Kink csúszott rá veszélyesen az egyik hazai játékosra, amiért a játékvezető sárga lapot kapott. Az észt játékosnak ez volt a második, így a kiállítás sorsára jutott.

52.p. Szögletet követően Hidi lőtt külsővel, a felső léc alá tartó labdát, Kamenar ismét szögletre ütötte. Pontrúgás után Lanzafame lőtt közelről, de a győri kapus ismét hárított.

51.p. Lanzafame lőtt 18 méterről jobb lábbal a kapu jobb oldala felé, de Kamenar vetődve szögletre ütötte a labdát.

50.p. Sérülés miatt cserélt Pintér Attila, az ETO vezetőedzője. Dudás helyett Kvilitaia folytatja a pályán.

49.p. Kink kapott sárga lapot, sípszó után rúgta el a labdát.

46.p. Elkezdődött a második félidő.

Az első félidőben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de a legnagyobb lehetőség Nicorec előtt adódott, aki óriási helyzetben mellé lőtt.

Vége az első játékrésznek!

43.p. Martínez bal oldalról lőtt élese középre, a labda megpattant egy győri védőn, így szöglethez jutottak a hazaiak. Pontrúgás után tisztázni tudtak a zöld-fehérek.

41.p. Had indította a védők mögé befutó Nicorecet, aki óriási helyzetben 10 méterről bal lábbal a kapu mellé lőtt.

41.p. Ikkene-King kapott sárga lapot Farkas felrúgásáért.

38.p. Az elmúlt percekben a hazaiak igyekeztek irányítani, de Kamenárnak egyszer sem kellett bravúrt bemutatnia.

33.p. Martínez jobb oldali beadáa után Lanzafame fejelt 7 méterről jócskán a kapu jobb oldala mellé

29.p. Dudás 25 méterről lőtt jobb lábbal a kapu jobb felső sarka felé, de Kemenes hárított.

22.p. Továbbra sem alakult ki komolyabb helyzet, mezőnyben gyűrik egymást a csapatok.

16.p. Ikkene-Kink jobb oldali beadása után Zivanovic fejelt 6 méterről jócskán a kapu fölé.

15.p. Vécsei kapott sárga lapot Pilibaitis megrúgásáért.

11.p. Lanzafame 16 méterről háttal a kapunak ollózott méterekkel a kapu fölé.

8.p. Nicorec kapott sárga lapot, pedig közelében sem volt Lanzafamének.

6.p. Lanzafame lőtt jobb lábbal laposan méterekkel a kapu jobb oldala mellé.

6.p. Az első percekben mindkét együttes igyekezett feltérképezni az ellenfél játékát, de helyzet nem alakult ki.

1.p. A hazaiak kezdték a talákozót.

Budapest Honvéd – Győri ETO FC

Honvéd: Kemenes – Zivanovic, Ignjatovic, Lovric, Hidi – Thami, Baráth, Ikenne-King, Vécsei – Martínez, Lanzafeme. Vezetőedző: Marco Rossi.

ETO: Kamenar – Tokody, Had, Djordjevic, Dinjar – Pilibaitis - Kalmár, Nicorec - Farkas B., Kink, Dudás. Vezetőedző: Pintér Attila.

Budapest Honvéd-Győri ETO FC

Előbbi két együttes számára nagy lépés lenne a győzelem a dobogós hely megszerzése, egyúttal az Európa Liga-indulás felé, míg utóbbinak a versenyben maradást jelentené.

Jelenleg a Budapest Honvéd van lépéshátrányban, mivel három ponttal kevesebbet gyűjtött, mint két riválisa, ráadásul igen nehéz mérkőzés vár rá, a már bajnok Győri ETO-t látja vendégül. Az viszont a kispestiek mellett szól, hogy jelenleg a legjobb formában lévő együttes, legalábbis ezt jelzi, hogy hét bajnoki találkozó óta veretlen, s ebből ötöt megnyert, a Győr számára pedig tulajdonképpen tét nélküli lesz az összecsapás.

Az MTK-ra sem vár könnyebb feladat, az örökrangadó következik a Ferencváros ellen, ezúttal viszont nem a fővárosban, hanem Győrben. A zöld-fehérek az új stadion építése és a Puskás Ferenc Stadion foglaltsága miatt kénytelenek Győrben játszani hazai meccsüket, amelyre ingyenes különvonatot indít a klub azok számára, akik bérlettel vagy elővételes jeggyel rendelkeznek a meccsre.

A dobogóra pályázó gárdák közül egyedül a Videoton számíthat - papíron - kevésbé megerőltető meccsre, ugyanis a 12. Kaposvárt fogadja.

Az Eger után a másik kieső hely is eldőlhet: amennyiben a Pápa győz Szombathelyen, akkor a Siófok kiesése biztossá válik. Ha ez pénteken elmarad, abban az esetben a Balaton-parti együttesnek szombaton nyernie kell a vendég Pécs ellen, különben búcsúzik az élvonaltól.