2017. 09. 26. kedd - Jusztina 11°C | 21°C Még több cikk.

Kilenc góllal nyert az Audi-ETO a Veszprém ellen

A női kézilabda NB I 9. fordulójában 34:25-re győzött a Győri Audi-ETO együttese a Veszprém ellen.
A listavezető Győri Audi-ETO együttese a Veszprém Barabás Duna Takarék együttesét látta vendégül az NB I 9. fordulójában.

Győri Audi-ETO – Veszprém Barabás Duna Takarék KC 34:25 (17:13)
Magvassy Mihály Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Heim, Jolántai.

ETO: Herr – Bognár-Bódi 3, Soós, SIRIÁN 3, Kovacsics 5(3), Amorim 2, Korsós 2. Csere: Tervel 1, Orbán 1, BOCZKÓ-HORNYÁK 4, SZEPESI 5, LÖKE 6, Bulatovic 2, Görbicz. Edző: Ambros Martín.

Veszprém: PÁSZTOR – Kokas, Kurucz 2, TAKÁCS B. 5, Tóth E. 3(2), TÓTH G. 5(3), Pelczéder 4. Csere: Györkös (k), Planéta 3, Marincsák 2, Hajtai, Gulyás 1, Vesztergombi, Kiskartali. Edző: Róth Kálmán.

Ambros Martín: „Két BL-meccs között vagyunk, és bár nem tetszett, amit láttam, hiszen elmaradtunk a mindig elvárt 100%-tól, elismerés illeti a Veszprém csapatát, hiszen okosan játszottak. Gratulálok nekik!"
Hornyák Ágnes: „Lehet, hogy a Veszprém ellene nehezebb is játszani, mint egy idegen ellen, hiszen sokat edzünk együtt, és jól ismerjük a másik minden mozzanatát. Mindenesetre gratulálok a fiataloknak, mert ma nagyon jól mentek!"
Róth Kálmán: „Ma mindkét csapat otthon játszott, hiszen mi is itt érezzük magunkat otthon. Számunkra ez egy szoros mérkőzés volt, ez öröm számomra, a Győrieken látszik, hogy sűrű hét kellős közepén vannak. Mi viszont végre elindultunk fölfelé, visszatértek a sérültjeink, és a válogatottjaink is, most álltunk igazán össze."
Összefoglaló

Hazai gólokkal kezdődött a találkozó Sirián és Tervel révén, de Tóth Eszter hamar szépíteni tudott a vendégeknek. A folytatásban két góllal vezetett az Audi-ETO, de a találkozó 9. percében ismét Tóth Eszter egyenlített 4:3-as győri vezetésnél.
A folytatásban egymás után háromszor is a győriek találtak a kapuba, ekkor a legtöbb néző azt gondolta, hogy végleg eldőlt a találkozó. Róth Kálmán, a Veszprém edzője időt kért és nyitott védekezésre váltottak a veszprémiek. A zöld-fehérek kissé megzavarodtak, számos labdát eladtak és ennek köszönhetően az első félidő 20. percében ismét döntetlenre álltak a csapatok. (9:9)

Az utolsó tíz percre nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt Ambros Martín együttese, valamint pályára lépett Löke, Görbicz és Bulatovic is. Az eredményesebb játéknak köszönhetően 17:13-as győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően két gólra sikerült felzárkóznia a vendégeknek, de ezt követően érvényesült a papírforma. A sokkal jobb erőkből álló Audi-ETO fokozatosan elhúzott és a második félidő 12. percében már 26:18-ra vezetett. A győri közönség természetesen mindkét együttes találatait megtapsolta az egész mérkőzésen, hiszen a veszprémi színekben játszó győri fiatalok is mindent megtettek a sikerért.

Összességében a győriek meccsben tartották magukat a Bajnokok Ligája találkozók között, míg a Veszprémnek nem a zöld-fehéreket kell legyőzniük a bajnokságban. A mérkőzés végén felállva tapsolt a győri közönség mindkét együttesnek.

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Elvették a játékvezetők a Veszprémtől a labdát, majd Bognár-Bódi lőtt a kapuba, de Kurucz rögtön válaszolt. 34-25

(II.) 28.p. Kovacsics büntetőből lőtt Györkös kapujába. 33-24

(II.) 27.p. Megjáratott labda végén Bognár-Bódi lőtt a kapuba szélről. 32-24

(II.) 27.p. Tóth G. hétméteresből volt eredményes. 31-24

(II.) 25.p. Amorim felugrásból lőtt a kapu jobb alsó sarkába. 31-23

(II.) 24.p. Betörés után Boczkó-Hornyák szerezte meg negyedik találatát. 30-23

(II.) 23.p. Pelczéder először ziccert hibázott, de két perccel később leindításból már sikerült Herr kapujába találnia. 29-23

(II.) 20.p. Kisebb gólcsendet követően Korsós volt eredményes. 29-22

(II.) 17.p. Planéta harcolt ki hétméterest, amelyet Tóth G. értékesített. 28-22

(II.) 15.p. Marincsák lőtt óriási kapufás gólt átlövésből. 28-21

(II.) 14.p. Tóth G. hétméteresből szépített, de Boczkó-Hornyák ismét gólt lőtt Pásztornak. 28-20

(II.) 13.p. Planéta lőtt nagy gólt átlövésből, majd Boczkó-Hornyák is a kapuba talált. 27-19

(II.) 13.p. Róth Kálmán időt kért.

(II.) 11.p. Hornyák hosszű, lőtt passza után ismét Löke volt eredményes. 28-18

(II.) 11.p. Löke szedte össze a labdát, majd lőtt a kapu bal oldalába. 25-18

(II.) 10.p. Potyognak a gólok, Marincsák is gólt lőtt szélről, majd Szepsi szerezte meg negyedik találatát. 24-18

(II.) 9.p. Gulyás iratkozott fel a gólszerzők közé, majd Bulatovic lőtt nagy gólt. 23-17

(II.) 8.p. Szepesi verte meg az emberét és lőtt gólt szélről. 22-16

(II.) 7.p. Szép bejátszás után Sirián szerezte meg harmadik találatát. 21-16

(II.) 6.p. Pásztor védése után Kurucz vitte végig a pályán a labdát, majd nagy erővel lőtt a kapuba. Egy támadással később Orbán szélről volt eredményes. 20-16

(II.) 3.p. Két gyors győri gól. Szepesi és Löke is a kapuba talált. 19-15

(II.) 2.p. A második félidő első találatát Planéta szerezte, majd Takács is a kapuba talált. 17-15

Vége az első játékrésznek!

30.p. Szepsi szélről lőtt szép gólt a kapus mellett a hálóba. 17-13

29.p. Szép támadás végén Löke szerezte meg harmadik találatát. 16-13

27.p. Göbicz passza után Boczkó-Hornyák lőtt a kapu jobb oldalába. 15-13

27.p. Takács verte meg az emberét, majd kapura fordult és lőtt a hálóba. 14-13

26.p. Löke beállós pozícióból lőtt Pásztor kapujába, majd Planéta lőtt óriási gólt átlövésből. 14-12

25.p. Tóth E. ismét a kapuba talált hétméteresből, időt kért Ambros Martín. 13-11

24.p. Bulatovic növelte a győri előnyt, majd Tóth E. hétméteresből szépített. A következő támadás végén Szepesi kapufás lőtt kapufás gólt. 13-10

22.p. Pályára lépését követően Löke szerezte meg első találatát. 11-9

20.p. Labdaszerzést követően gyorsan vitte végig a pályán a labdát a Veszprém, majd Tóth G. lőtt a kapuba. Kovacsics rögtön válaszolt betörésből. 10-9

19.p. Újabb szép támadás a vendégek részéről, ismét Takács lőtt a kapuba. 9-8

18.p. Szép bejátszás után Takács szerezte meg második találatát. 9-7

17.p. Róth Kálmán, a vendégek mestere időt kért.

16.p. Pásztor óriási védése után Sirián szedte össze a kipattanót, aki könyörtelenül használta ki a ziccert. 9-6

15.p. Kovacsics büntetőből talált Györkös kapujába. 8-6

14.p. Szép bejátszás után Takács lőtt a kapuba, majd labdaszerzést követően Pelczéde lőtte ki a kapu bal felső sarkát. 7-6

13.p. Gyors győri ellentámadás után Korsós lőtte be a ziccert. 7-4

10.p. Amorim is feliratkozott a gólszerzők közé. Planéta két perces büntetést kapott. 6-4

9.p. Tóth Eszter találatával egyenlített a Veszprém, majd Kovacsics értékesített egy hétméterest. 5-4

7.p. Amorimtól vették el a labdát a játékvezetők, amely után gyors ellentámadást vezethetett a Veszprém. Pelczéder szerezte meg második találatát. 4-3

6.p. Pelczéder szépített szélről, de Bognár-Bódi rögtön válaszolni tudott. 4-2

5.p. Szép csel után Kovacsics volt eredményes. 3-1

4.p. Tóth Gabriella test mellől, felugrás nélkül lőtt a kapu bal oldalába. 2-1

2.p. Sirián szerezte meg az első gólt beállós pozícióból, majd hasonló szituáció után Tervel is a kapuba talált. 2-0

Rövidesen kezdődik a találkozó, elkezdték a bemelegítést a csapatok.

Kedden az Audi-ETO a Veszprém gárdáját fogadja. A találkozó pikantériáját az adja, hogy a veszprémieknél a győri utánpótlásból kikerült játékosok játszanak.

A „kistestvér" tavaly nagyszerűen szerepelt, hiszen a bajnokságban több értékes skalpot is begyűjtött, emellett a Magyar Kupában bronzérmet szerzett. Az idei szezon azonban eddig nem egészen úgy jött össze Róth Kálmán tanítványainak, ahogyan azt eltervezték, a távozókat és a sérülteket egyelőre nem sikerült pótolnia a klubnak.

A győri csapat ellenben meccsről meccsre brillírozik, a két BL-meccsen összesen plusz harmincegyes gólarányt produkált, s ismerve Ambros Martín vezetőedzőt, a csúcsformát még csak jövő tavaszra időzíti.

Nem emiatt esélyesebb azonban jóval a zöld-fehér gárda, mely vezeti a bajnokságot. A győrieknél biztosan nem tud majd játszani Hornyák Dóra, aki már az Érd és a Baia Mare elleni összecsapást is kihagyta, s kérdéses, hogy a vasárnapi Thüringer HC ellen ott tud-e majd lenni a többiekkel.

• 5. BudaiKr 2013. október 18. 16:38
    „4. Lacika62 2013.10.17. 18:26

keres meg majd bemutatkozok te <moderálva>!”
  • 4. Lacika62 2013. október 17. 18:26
    „3. BudaiKr 2013.10.16. 18:58 Mért te ki vagy?? Ja má tudom az állítólagos V.I.P. -es....... maki”
  • 3. BudaiKr 2013. október 16. 18:58
    „2. csokkancs 2013.10.16. 10:36

te ki vagy? ja senki.”
  • 2. csokkancs 2013. október 16. 10:36
    „...hát még ész nélkül meg helyesírás nélkül, ugye? Annyit értesz a kézilabdához, mint egy birkapásztor. Jobb lenne, ha ez ügyben végleg csendben maradnál. Köszi.”
  • 1. BudaiKr 2013. október 15. 20:52
    „cseresorral kapus nélkül - szodával elmegy....”