2017. 02. 20. hétfő - Aladár, Álmos 0°C | 9°C Még több cikk.

Kézilabda VB: Magyarország–Horvátország 22-27

Kézilabda - Tizenötezer szurkoló előtt játszott szombat este a magyar férfi kézilabda válogatott a horvátországi világbajnokságon. Az ellenfél a házigazda volt. A végén öt góllal kapott ki a magyar csapat.

MagyarországHorvátország 22-27 (12-14)
Férfi kézilabda világbajnokság, Zagreb I. csoport, 20.30 óra

A második félidőben - annak is a közepétől - már többször hibázott a magyar csapat. Sok volt az eladott labda, és a bejátszások sem jöttek be. Fontos volt a végjátékban a kimaradt hetes is, s hiába védett a hajrában jól Fazekas, támadásban nem tudtuk a lépést tartani a horvátokkal.

2. félidő

60. perc: Vége: 22-27

59. perc: Fazekas védett. De Cupic ismét eredményes 22-27

58. perc: Mocsai lőtt, elhamarkodottan.

57. perc: Császár lőtte a hetest. Kimaradt.

Nagy László nagyot küzdött

56. perc: Mocsaival zárkóztunk 22-26

55. perc: a horvátok is két percet kaptak. Öt perccel a vége előtt időt kért a magyar kapitány.

54. perc: Gál kapott két percet, Cupic pedig belőtte 21-26.

53. perc: 5 gól a horvát előny: 20-25, gyors magyar válasz 21-25

51. perc: Nagy László átlövésből 20-23. Herbert indulhatott, helyette mi kaptunk 20-24.

49. perc: Valcic ismét négyre növelte a horvátok előnyét 19-23. Aztán magyar részről ismét egy rossz bejátszás.

47. perc: Gál: 19-21. Nem sokáig örülhettünk: 19-22

46. perc: Vori befeküdt, de bedobta, Mocsai válaszolt 21-18

44. perc: Nagy László betört, belőtte 17-20. Labdát szereztünk, de Ilyés nem tudta belőni.

43. perc: ismét egy rossz magyar bejátszás. Nem zárkóztunk fel. És kaptunk is egyet 16-20

41. perc: három a horvát előny 16-19. Fazekas jött a kapuba.

40. perc: Balic repült be 16-18. Mi pedig elkapkodtuk.

39. perc: Iváncsik Gergő emberelőnyből 16-17

38. perc: Gál góljára azonnal válaszolt Cupic 15-17.

36. perc: teljesen feleslegesen rohantunk kétszer is. A horvátok se lassítottak, és hibáztak is.

33. perc: Metlicic lőtt nagyot 14-16

32. perc: ismét két gól oda. 13-15. Egy támadáson belül kettőt hibáztunk, végül mégis megszereztük a labdát. Iváncsik Tamás lőtt indulásból 14-15

31. perc: a magyarok kezdték a második félidőt. Kapufával. Ilyés lövése után feljöttünk egyre: 13-14

1. félidő

Felvettük a kesztyűk a horvátok ellen, s nagyszerűen harcolt a magyar válogatott az első félidőben. Kisebb hibák becsúsztak, leginkább Herbert védekezésében, az így szerzett emberelőnyök miatt vezetnek kettővel a horvátok.

30. perc: húsz másodperc a félidő végéig, magyar időkérés. A támadásunkból azonban nem lőttünk gólt. Félidőben 12-14

28. perc: Cupic ismét eredményes 12-13. Horvát időkérés. Metlicic kihasználta az előnyt: 12-14

27. perc: Herbert ismét két percet kapott.

25. perc: horvát büntető: Cupic nem hibázott 12-12

24. perc: Harsányinak már lenn volt a lába, az ellentámadásból Vori egyenlített 11-11; Császár kitámasztásból lőtt: 12-11

22. perc: Ilyés bement, belőtte, VEZETÜNK! 11-10

21. perc:
Vori letépte Nagy Lászlót, de az átlövő így is bombagólt lőtt. Vori két percig pihenhetett. 10-10

20. perc: Balic 9-ről, talpról köszönt be: 8-10, Eklemovics azonnal válaszolt, nem léptek meg a horvátok 9-10

18. perc: Kettő a horvátok előnye 7-9, de Nagy László ismét nagy gólt lőtt. 8-9

17. perc: Balic is pályára lépett a horvátoknál.

16. perc: Hrvatin bal szélről ismét eredményes volt 7-8

15. perc: Puljezevics ziccert fogott. Aztán Iváncsik Gergő hátrányból egyenlített 7-7

13. perc: Nagy László egyenlít. 6-6. Herbertet azonnal kiszorták a bírók. Két percig hátrányban. Kihasználták: 6-7

11. perc:
Puljezevics egyelőre nem remekel: 5-6. A hangulat félelmetes, zúgott az egész csarnok.

10. perc: Elvesztettük a labdát, Vori indult, bavágta: 4-5, jött a válasz Eklemovics a beállós helyéről: 5-5

9. perc: Harsányi egyenlített is. 4-4

7. perc: Harsányi a jobbszélről hozta fel a mieinket: 3-4

5. perc: Vori harcolt ki hetest, Cupic nem hibázott. 2-3

Nagy rohanás az elején, itt is, ott is egy-egy elrontott támadás.

3. perc: Nagy László bátran tört kapura: 2-1. EZ AZ, ITT LEFÚJNI! Ellentámadásból egyenlítettek a pirosak: 2-2

1. perc: a horvát csapat kezdte a játékot, s azonnal megszerezte a vezetést: 0-1. Hetesből Császár egyenlített: 1-1

Fehérben a magyarok, pirosban a horvátok.

A magyar Himnusz elhangzása után kicsit megnyugodtunk, vannak az Arena Zagrebben magyar drukkerek is. Egy kicsit kevesebben, mint a horvátok.

A magyar csapatból Törő Szabolcs és Zubai Szabolcs maradt ki.

Irány a zágrábi pokol!

A két csapat korábban 22 alkalommal találkozott egymással, nyolc magyar siker és 3 döntetlen mellett a horvátok 11-szer diadalmaskodtak. Legutóbb tavaly november 2-án a veszprémi Eb-selejtezőn meccseltek a felek, akkor Magyarország 16-15-ös félidő után 30-28-ra győzött.

Egy ponttal kezdi a horvátországi férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjét a magyar válogatott. Az első ellenfél az aranyéremre törő házigazdák csapata. A magyaroknak nincs könnyű dolga, hiszen mindössze egy ponttal utazhattak az eszéki csoportmérkőzések után, a horvát főváros poklába.

Szövetségi kapitány: Ivica Udovicic

„A házigazdákat legfeljebb egyszer lehet legyőzni ezen a tornán, a döntőben. Persze a sportban az a szép, hogy minden előfordulhat. Más lapra tartozik, hogy esetleges sikerünk a csoda kategóriájába kívánkozna. Ne szépítsük: a pokolba megyünk! Tizenötezer horvát fanatikus előtt és tizennégy klasszis kézilabdázó ellen kell bizonyítanunk" - mondta a magyar szövetségi kapitány.

SMAFC: dupla diadal

Kosárlabda - A SMAFC csapatai győztek a palánk alatt. A nők a Fradit verték hét ponttal, Vetési Imre… Tovább olvasom