2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 23°C Még több cikk.

Kézilabda VB: Magyarország-Szlovákia 24-24

Kézilabda - Remek első félidő után borzalmas második játékrészt produkált a magyar válogatott a Szlovákia elleni csoportmeccsen. A félidőben még hat góllal vezettünk, végül döntetlenre hoztuk a találkozót. A srácok kiszúrtak velünk, most szurkolhatunk a románoknak.
MAGYAROROSZÁG - SZLOVÁKIA 24-24 (12-6)
Férfi kézilabda VB, A-csoport, 3. forduló

Mintha nem is ugyanaz a csapat játszott volna, mint amelyik az első félidőben parádézott védekezésben. A fiúk kiszúrtak velünk, most szurkolhatunk a románoknak, hogy győzék le Szlovákiát.

60. perc: A szlováko elszúrják a kínait. Húsz másodperc a végéig. Sulc három másodperccel a vége előtt egyenlít. 24-24 a vége.

59. perc: Puljezevic véd. Eklemovic meg gólt lő! 24-23.

56. perc: Sulc hetedik gólját szerzi. 23-22. Sulc egyenlít. 23-23.

55. perc: Emberhátrányban lövünk gólt. Nagy L. fut be középre, Eklemovic passza pontos, és a befejezés is jó. 23-21.

54. perc: Ilyés indul meg a bal oldalról a fal előtt középre. Nagy lövés a kapus feje főlé. 22-20. Antl belövi a hetest. 22-21. Herbert két percre kiáll.

53. perc: Kopcot nem tudjuk tartani középen. 21-20.

52. perc: Iváncsik Gergő végre dob egy szép szélső-gólt. 20-19. Puljezevic véd, Iváncsik Tomi indul. Gól! 21-19.

51. perc: Sulc egyenít. 19-19. Hajdu János időt kér.

50. perc: Valo kilövi a jobb felső sarkot. Puljezevic a kezét sem tudta felemelni. 19-18. Izgalmes lesz...

49. perc: Jó zárást kap Gáltól Ilyés. Gól. 19-16. Valo a mázlista. 19-17.

47. perc: Iváncsik Gergő is elhibázza a büntetőt. Öt hetesből négyet elbénáztunk...

46. perc: Iváncsik teszi fel a labdát Császárnak. bombagól. 103km/h-val repült a labda. 18-15. Sajnos gyorsan kapunk is egyet. 18-16.

44. perc: Végre bevállalta a betörést Nagy Laci. Gól. 17-15.

43. perc: Sulcra oda kellene figyelni, fiúk. 16-15.

42. perc: Sulc kettős emberhátrányban lő gólt. 15-14. Szerencséra Ilyés bedühödött és lezúzza a bal felső sarkot. 16-14.

41. perc: Sulc vágja be erőből. Kapust cserélünk. Fazekas helyett jön Puljezevic. 15-13.

40. perc: Antl badobja, Putics kihagyja a hetest. 15-12. Magunknak tesszük nehézzé a meccset. Sok a lazaság.

38. perc: Ilyés húzza kapura a sánc alatt. Gól. 15-11.

37. perc: Pekar talpról dob szép gólt. 14-11.

36. perc: Császár elhúzza Valo mellett a labdát, majd ad egy kötényt a kapusnak. 14-10.

35. perc: Kicsit állva hagytak minket. Valo középről lő gólt, ráadásul Iváncsik Gergőt kiállítják. 13-10.

34. perc: Kopco találatával felön négy gólra a szlovák csapat. 13-9.

33. perc: mberelőnyben Tomas Stranovsy dupláz. 13-8.

31. perc: Gál lövi a második félidő első gólját. 13-6.

A védekezésünk sokkal jobb, mint amilyen a románok ellen volt. A szlovák válogatott mindössze hat gólt szerzett 30 perc alatt. Támadásban vannak rövidzárlatok, és Stochl is remekül véd. Óriási baki kellene ahhoz, hogy ezt a meccset ne a magyar csapat nyerje.

30. perc: Állt a játék. Gál és Stochl ütközött, a magyar beállós nyert, a kapust ápolni kellett. Itt a félidő vége 12-6-ra vezetünk.

28. perc: Császár kihagyja a hetest.

27. perc: Harmadszor emelik passzíra a kezüket a bírók. A szlovákok megpróbálkoznak egy lövéssel. Bejön. 12-6.

26. perc: A testvérek összehozták a tizenkettediket. Iváncsik Gergó szerzett labdát, Tamás pedig befejezte a támadást. 12-5

25. perc: Ilyés első gólja. 11-5.

24. perc: ...aztán meg a negyediket. 10-4. Sul dobja el derékmagasságban, takarásból. 10-5.

23. perc: Iváncsik G. harmadik gólját lövi...9-4.

22. perc: Feljönnek négyre. Stochl fejéről úgy pattan ki a labda, hogy Tomas Stranovsky indulhat, ziccer, gól. 8-4.

21. perc: Császár is büntetőből eredményes. 8-3.

20. perc: Tíz perce nem lőttünk gólt. A szlovákok betalálnak, hetesből. Martin Stranovsy. 7-3.

15. perc: Putics elhibázza hetest.

13. perc: Tizenegy percenként dobhatnak egyet a szlovákok, megengedjük. 7-2.

11. perc: Fazekas hetest véd.

10. perc: Eklemovic most balátlövőből szerez gólt. 7-1. A szlovákok időt kérnek.

9. perc: Iváncsik Gergő lövi a hatodik gólunkat, Fazekas indítása után. 6-1.

6. perc: Nagy erős lövésébe beleért Stochl, de valahogy bevánszorog a labda a hálóba. 5-1.

5. perc: Nagy Laci hozza a formáját, simán átlövi a falat, felugrás nélkül. 4-1.

4. perc: Eklemovic használta ki, hogy középen elaludtak a védekező játékosok. Kilencről, talpról nagy gól. 3-1.

3. perc: Iváncsik G. és Gál is szétlövi a szlovákok kapusát, a harmadik próbálkozást Iváncsik bevarrja. 2-1.

2. perc: Petro egyenlít. 1-1.

1. perc: A szlovákok kezdték a meccset. Nálunk Katzircz és Harsányi maradt ki a keretből. Megvan a vezetés, Iváncsik T. indításából Nagy L. eredményes. 1-0.

Szövetségi kapitány: Heister Zoltán

A csehországi Új évi kupán találkozott egymással a két együttes. Akkor a mieink legyőzték északi szomszédainkat egy olyan csapattal, amelynek tagjai addig kevesebb játéklehetőséghez jutottak. A magyar nemzeti együttes harmadik vb csoportmeccse előtt Nagy Lászlót kérdezte a SamsungSport.hu az esélyekről.

"Jó emlékeink vannak a szlovákok elleni meccseinkről. Legutóbb Csehországban szinte mindenki szerephez jutott ellenük. Helyenként éppen ezért döcögősen alakult az eredmény ellenük, de szerencsére a végjátékban visszaszereztük a vezetést és megnyertük a meccset. De ha visszamegyek egy kicsit az időben, akkor két évvel ezelőtt Eb-selejtezőt játszottunk ellenük, és akkor oda-vissza megvertük őket. Remélem, hogy a győzelmi sorozatunk nem most fog megszakadni"- mondta Nagy László.

• 4. RickCartman 2009. január 20. 11:29
    „A szöv.kapitány már bukott a nyáron a nőkkel az olimpián, emlékeztek még, hogy mindenki érmet várt?Sőt, aranyat, ugye?Aztán ott hisztizett már előtte, hogy lemond...most meg a meccs után mondja, hogy utólag már nem tudott mit tenni, nem mert beleavatkozni a meccsbe, mert olyan jól ment(?) a fiúknak,lehülyézte az smsező nézőket, akik ezt számonkérték tőle, hogy ő jobban ért hozzá.Hiába világsztárok valóban Nagy Laciék, de 60 percet, VB-meccsen nem lehet birni, kupameccsen is cserélget az edző, 1-1 emberrel nem lehet, hogy majd "vállán viszi a csapatot"Tudom, hogy nem a szöv.kapitány játszik, de kinek az eszement ötlete volt erre az emberre bizni taktikát, cserét, egyáltalán, bármit?”
  • 3. Fedayn 2009. január 20. 09:20
    „Bronzérem?Közel se leszünk hozzá!”
  • 2. jockey 2009. január 19. 23:40
    „Ezt a Putics gyereket nem biztos, hogy forszírozni kellene. Bár sajnos a többiek sem dobták be a heteseket, egy kivétellel.”
  • 1. Szilágyi_Zsolt 2009. január 19. 19:05
    „Csalódás. Hogy lehet 7 gól előnyről ilyen potyamódon elveszíteni egy meccset?! Saját magának kereste a csapat a bajt, mert hagyták a nyakukra jönni a szlovákokat. Puticsot és Iváncsikot meg farba kéne rúgni azért a stílusért, ahogy a büntetőiket dobták! Ez méltatlan egy VB-szintű meccshez!”

Konkoly: Ott a helyünk a legjobb nyolcban!

Kézilabda - AZ Audi ETO Zvezda elleni győzelmével csoportelsőként jutott tovább a BL-ben. A siker… Tovább olvasom