2017. 04. 28. péntek - Valéria 7°C | 10°C Még több cikk.

Kapusok és büntetők: lábbal ment is, meg nem is

A fantasztikus győri győzelmet hozó ETO–Pápa (6–0) mérkőzésen az utolsó percben büntetőt kapott a hazai csapat.
A hatgólos vezetés tudatában a zöld-fehér drukkerek Szasa Sztevanovicot követelték ítéletvégrehajtónak. Az ETO kapusa végül gyatrán lőtte a tizenegyest, a bal alsó sarok felé tartó labdát a pápai portás, Szűcs Lajos könnyedén hárította, így nem született meg a hetedik győri találat.

A mérkőzést követően Pintér Attila, a Győri ETO vezetőedzője így nyilatkozott az esetről: „Szasa korábban már többször jelezte, hogy ha egy mérkőzés eredménye úgy alakul, akkor szívesen elvállalná a tizenegyes elvégzését. Most adódott erre lehetőség, de Szasa sajnos nem tudott élni vele."

Szasa Sztevanovic a meccs után azt mondta, már akkor megbánta, hogy elvállalta a büntetőt, amikor elindult a kapujából, ám a szurkolók és a játékosok is kérlelték és ennek nem tudott ellenállni. Szűcs Lajossal – aki egyébként kapus létére 5 gólos az NB I-ben… – már a meccs után tisztázták az esetet, így nincs harag kettejük között.

Bajnoki mérkőzésen ezt megelőzően győri kapus 1983. október 5-én lőtt és egyben hagyott ki büntetőt. Kovács László – aki napjainkban éppen a Pápa edzője – volt a „tettes". A Diósgyőr Borostyán Mihály két góljával vezetett az ominózus találkozón, amikor a 62. percben Burcsa Győző átesett Fekete László lábán és Huták Antal bíró ezért büntetőt ítélt. A népszerű „Kokó" állt a labda mögé és lövése nyomán a jobb felső sarok mellett zúgott el a labda. A 77. percben aztán Hannich Péter szépített, a 85.-ben Szepessy László egyenlített, a 88.-ban Szabó Ottó megszerezte a győztes gólt, az ETO ezzel 3–2-re legyőzte a DVTK-t.

Az ETO 108 éves történetében eddig egyetlen kapus, Tóth László szerzett gólt az NB I-ben. A gyenge szereplést hozó 1968-as bajnoki idényben november 24-én a Salgótarjáni BTC-t fogadta a győri csapat. Az ETO már 2–0-ra vezetett, amikor a 77. percben Magyar Lajost szabálytalanul szerelték a 16-oson belül és Emsberger Gyula játékvezető tizenegyest ítélt. A már említett Tóth László állt a labda mögé és fejmagasságban, erősen a bal sarokba vágta azt. A mérkőzést egyébként az ETO nyerte meg 4–1-re.

Futsal: Ikrényben a Rába

A Rába ETO hétfő 17.30 órakor Magyar Kupa-mérkőzésen a budapesti Dream Team SE-t fogadja Ikrényben. … Tovább olvasom