Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Győr-Moson-Sopron - kisalfold.hu

2014. 10. 25. szombat - Blanka, Bianka

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sport - labdarúgás, kézilabda, kosárlabda > Idegenben, mégis otthon: Szerbia-Magyarország 21-23

Idegenben, mégis otthon: Szerbia-Magyarország 21-23

A magyar férfi kézilabda-válogatott két góllal nyert Magyarkanizsán a szerbek ellen. Fotók, interjúk a helyszínről.

Gyúrós István - 2012.07.14. 11:20
Megosztás: Facebook Twitter E-mail
Közvetítésünk támogatója az EDF Démász Zrt.

Szerbia-Magyarország 21-23 (11-13)
Barátságos válogatott-mérkőzés. Magyarkanizsa, 1000 néző. Vezette: Dusan Sztojkovics, Nenad Nikolics.

Szerbia: Milics - Prodanovics 3, Vujin 2, Manojlovics 1, Toskics 4, Ilics, Nikcsevics 1. Csere: Marjanac, Djukanovics (kapusok), Markovics 2, Sztojkovics 1, Rnics 3, Kosztadinovics 1, Vucskovics, Csutura 1, Nenadics 2, Mitrovics, Sztankovics. Szövetségi kapitány: Veszelin Vukovics.

Magyarország: Mikler - Iváncsik T. 3, Mocsai 1, Nagy L. 1, Ilyés, Zubai 1, Iváncsik G. 3. Csere: Fazekas (kapus), Császár 3, Harsányi 5, Putics, Pérez, Mikler, Laluska, Nagy K. 1, Gulyás 1, Vadkerti 1, Schuch 2, Lékai 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
Hétméteres: 1/0, ill. 4/3.
Kiállítás: 4, ill 12 perc.

Veszelin Vukovics, a szerbek szövetségi kapitánya: - Gratulálok a magyar csapatnak, és egyben köszönöm, hogy lejátszották ellenünk ezt a mérkőzést. Ez volt ez első komoly felkészülési meccsünk az olimpiai hajrában, jelen állapotban ennyit tudunk, ám az utolsó tíz perc játékával ennek ellenére sem vagyok elégedett. A 17-ei, Tunézia elleni meccsen jobban kell játszanunk.

Mocsai Lajos, a magyar válogatott szövetségi kapitánya: - Más edzettségi állapotban van a két csapat, nekünk az olimpia mellett a vb-selejtezőre is komolyan kellett készülnünk. Le tudtuk mérni, milyen állapotban vagyunk. Öt részben: fizikailag jól állapotban vagyunk, a kis területen való játékban előre kell lépnünk, a nyitott védekezés elleni játékot fel kell építenünk, a magas fal elleni védekezének össze kell szoknia, húszpercenként cserélve pedig tovább tudtam tesztelni az egyes posztokon szereplő játékosokat. A keret? A sérültek állapota jól alkul, és bár közel járok ahhoz a csapathoz, amelyet elképzeltem, Ilyés Ferenc, Putics Barna, Nagy Kornél és Iváncsik Tamás vonatkozásában lehetnek még változások.

Nagy László, a magyar válogatott átlövője: - Tesszük a dolgunkat, gyakorolunk az olimpiára, így még van mit javítanunk. Támadásban és védekezésben is akadtak gondjaink, azonban az mindenképpen biztató, hogy egy szerb csapattól csak 21 gólt kaptunk.

Rajko Prodanovics, a Pick Szeged és a szerb válogatott szélsője: - Nem játszottunk jól, de ez nem baj, nem is most kell jól teljesíteni. Megérdemelten nyert a magyar csapat. London? Nem akarok tippelni, minden meccsünk nagyon nehéz lesz, meglátjuk, mire vagyunk képesek.

Ilyés Ferenc, a magyar válogatott átlövője: - Nagyon meleg volt, ami nem könnyítette meg a dolgunkat, de mivel Mocsai Lajos sokat forgatta a keretet, nagyon nem fáradtam el. Szerencsére a sérülésem is rendben van, nem éreztem semmi szokatlant a meccsen.

Marko Vujin, a szerb válogatott játékosa: - Nem volt könnyű dolgunk, mert a labda jobban csúszott a szokásosnál a meleg miatt, persze nem szabad erre fogni a vereséget. Folytatjuk tovább a felkészülést, Londonban kell nyerni.

Mikler Roland, a Pick és a válogatott kapusa: - Nagyon meleg volt, kőkemény edzésekről érkeztük a meccsre, a védekezésünk nagyon jól működött, de úgy érzem, támadásban akadtak még hibáink. Jó érzés volt, hogy ennyi szegedi szurkoló eljött a meccsre.

Alem Toskics, a szerbek játékosa: - Ez nem az a szerb csapat volt, amelyet megszokhattunk, gyengén muzsikáltunk. Szerencsére még van idő az olimpiáig, a verségből biztosan fogunk majd tanulni.

Kézilabda: Szerbia-Magyarország 21-23. Fotó: MTI (galéria)

60. perc: zúg a Szép volt, fiúk! Ez a vége. Nyer a magyar válogatott.

59. perc: Vujin lő, Fazekas talpa alatt megy be 21-23.

58. perc: Csutura estében, szép volt 20-23.

57. perc: kicsit bedurvult a szerb védekezés. Most a magyar is, Zubai és Toskics akad össze. Hamar elcsitulnak a kedélyek. Páros kiállítás a vége.

56. perc: Gulyás is szerez egy gólt, hogy mindhárom jobbszélsőnk eredményes legyen 19-23.

55. perc: Putics durrant mellé. Talán egyébként őt lepte meg legjobban, hogy kimaradt az olimpiai keretből.

54. perc: Nenadics átlövése Fazekasról megy be 19-22. Felerősödik a "Srbija, Srbija" szurkolói rigmus.

53. perc: Toksics talál be 18-22.

52. perc: Nikcsevics hagy ki egy hetest.

51. perc: Vadkerti első gólja 17-22.

50. perc: Fazekas véd, Vadkerti becsúszva próbál menteni. Miénk a labda.

49. perc: kicsit lassult az iram, látszik, hogy senki nem akar megsérülni.

48. perc: Schuch átlövésből, ez igen 15-21. Toskics megint 16-21.

47. perc: bejött Gulyás és Nagy Kornél, Markovics eredményes 15-19. Magyar időkérés. Nagy Kornélé a 20. magyar gól 15-20. Toskics 15-20.

46. perc: kiderült: a szerbeknek adták a bírók a labdát, tévesen, de ők sportszerűen visszapasszolták azt. Bravó! Marjanac védéssel kezd.

45. perc: magyar reklamálás, áll a játék. Az okát nem láttuk, Mocsai és Vujin beszélget. Taps, folytatjuk.

44. perc: Sztojkovics beállóból 14-19.

43. perc: Laluska, két perc.

Nagy László játékban.

42. perc: Nagy László első gólját lövi a meccsen 13-19.

41. perc: Prodanovics 13-18.

40. perc: Nenadics lövését Fazekas védi, Harsányi ellen nincs orvosság 12-18.

39. perc: az első szerb gól a félidőben 12-17.

38. perc: Vadkerti épp annyit lök Prodanovicson, hogy a pickes csapattárs kihagyja a helyzetet. Harsányi eredményes megint 11-17.

37. perc: Vadkerti remekül védekezik.

36. perc: Ilyés küldték ki két percre. Vadkerti Attila is pályára lépett.

35. perc: Fazekas két védéssel kezd. Pérez szétlövi a kapufát.

34. perc: Lékai kiharcolta, Császár bevágta a hetest 11-16.

33. perc: Ilyés indítja Harsányit, bevágja 11-15. Ő is nagyon küzd a helyéért, Gulyás viszont még nem játszott ma.

32. perc: Laluskát állítják ki. Első neki a meccsen.

31. perc: folytatják. Mikler helyén Fazekas. Harsányi talál be 11-14.

Nagy László és Petar Nenadics "spanol" a szünetben. Annak idején a Barcelonában játszottak együtt. Nenadicsnak láthatóan nagyon tetszik Nagy fejpántja, zrikálja is érte rendesen.

30. perc: magyar támadás és hiba után Kosztadinovics eredményes 11-13. Lékai és Schuch harcol ki hetest, Harsányi a kapufára lőtte. Félidő.

Harsányit szorongatják.

29. perc: mindkét kapitány rengeteget cserél. Mikler meg csak véd, véd és véd.

28. perc: Lékai szlalomozik át az egész védelmen 9-13. Rnics indult be 10-13.

27. perc: Rnics, 9-12. Magyar időkérés.

Lékai repül, gól.

26. perc: Iváncsik Gergő passzát Harsányi vágja be hátrányból 8-12.

25. perc: Mocsait állítják ki. Újabb Mikler-káprázat.

24. perc: Lékai álompasszát Schuch vágja be 8-11. Kiváló a magyar védekezés, Mikler remekel a kapuban.

23. perc: pályán Pérez és Schuch.

22. perc: sorozatosan jól indulunk, Iváncsik Gergő eredményes 8-10.

21. perc: Laluska a pályán, Ilyés mellélő, Zubai a kapuba 8-9.

20. perc: Ilyés bejátszása után Zubai harcol ki hetest. Császár második büntetője is bent van 8-8.

19. perc: Zubait lerántják, de ellene fújnak, Markovics talál be 8-7.

18. perc: Rnics góljára Iváncsik Gergő felel. Inkább szélről vagyunk veszélyesek 7-7.

17. perc: zsinórban a második Iváncsik Tamás-ziccer marad ki. Majd a tesó, Gergő dob mellé egy száz százalékos helyzetet

16. perc: szerb egyenlítés 6-6. Nagy László lő mellé.

Nagy László a bemelegítés alatt.
Nagy László a himnuszok alatt.

15. perc: Császár vágja be a hetest 5-6.

14. perc: Dalibor Csutura lépett pályára. Nagy kedvenc a 36 éves irányító.

13. perc: most Iváncsik Gergő eredményes, egykori csapattáraa, Vujin válaszol 5-5. Ilyés kap sárgát.

12. perc: Momir Ilics elhajlásból talál be, Iváncsik Tamásé a válasz. A Veszprém szélsője nagyon utazni akart Londonba 4-4.

11. perc: A "Hogy van a lábad?" kérdésre Iváncsik Tamás felfelé tartott hüvelykujjal válaszol a pályáról. Ezt a góljai is bizonyítják.

10. perc: Vujin test melletti lövését olvassa Mikler.

9. perc: Toskics, 3-3.

7. perc: Nagy László szerez labdát, Iváncsik Tamást indítja, aki átejti Milicset 2-3.

6. perc: szerb gól után, Zubai kap remek labdát, 2-2.

5. perc: Mikler véd, Iváncsik Tamás egyenlít a szélről 1-1.

3. perc: Prodanovics góljával vezetnek a szerbek 1-0.

2. perc: Zubai lövését védi Milics.

1. perc: szerb támadás, Vujin lő fölé.

17.59: tömve a csarnok, a fotósok is nagyon helyezkednek. Ez nem minden biztonsági őrnek tetszik.

Kezdenek!
Kezdenek!

17.57: Nagy László nevére robban a csarnok, a jó értelemben természteesen.

17.54: zajlik a bemutatás - két nyelven. Mivel a két csapat Londonban is találkozik majd, nem valószínű, hogy a szövetségi kapitányok minden kártyájukat kijátsszák majd. Meglátjuk.

17.51: fázni senki sem fog: a csarnokban nagy a hőség, a játékosokról már a bemelegítés során is folyt a víz.

17.46: Prodanovics legalább olyan hatékonysággal dobálja a ziccereket a bemelegítésnél, mint a Pickben szokta.

17.40: telt ház a magyarkanizsai csarnokban, szerbek és magyarok egyaránt ott ülnek a lelátón. Sokan jöttek Szegedről is, nekik az ellenfélből Petar Nenadics, Dragan Marjanac és Rajko Prodanovics is ismerős lehet.

Korábban
Egy válogatottmérkőzés idegenben, mégis itthon. Talán nem túlzás ezt állítani a mai Szerbia–Magyarország férfi kézilabda felkészülési meccs kapcsán, mivel a Szegedtől alig 30 kilométerre fekvő kisváros, Magyarkanizsa lakosságának több mint 86 százaléka magyar – nem kérdés, melyik válogatottnak szorítanak majd többen a 18 órakor kezdődő mérkőzésen.

Mindkét válogatott az olimpiára készül, éppen az utolsó csoportmérkőzésen, augusztus 6-án 10.30-tól játszanak majd egymás ellen. Gyanítható, az a mérkőzés feszültebb lesz, mint a mai találkozó, amelyre egyébként 400 dinár, körülbelül 1200 forint a belépő.

Magyarkanizsán Vadkerti Attilát és Nagy Lászlót is lehet majd látni válogatottmezben. Fotók: MTI
Magyarkanizsán Nagy Lászlót is lehet majd látni válogatott mezében.
Fotók: MTI

Egy BL-csapat

Az Európai Kézilabda-szövetség nyilvánosságra hozta a nemzetek közötti legfrissebb rangsorát, amely alapján a 2013–2014-es szezonban az eddigi kettő helyett csak egy magyar csapat indulhat a férfi Bajnokok Ligájában, emellett kettő az EHF-kupában és egy a Challenge-kupában.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány kerete továbbra is nyílt, a britek elleni csütörtöki edzőmérkőzésen is mindenkinek lehetőséget adott. Egyelőre cseréről nem hallani – erre első körben a július 27-i megnyitóig van lehetőség –, ám Iváncsik Tamás, a Veszprém szélsője hat góljával jelezte, el tudná magát képzeli az olimpiai keretben Harsányi vagy Gulyás helyén a jobbszélső poszton.

A bizonyításra neki és a többi, bő keretben lévő játékosnak is lesz ma további lehetősége, a Csongrád megyei szurkolóknak pedig arra, hogy a magyar csapatot olyan játékos ellen is lássák kézilabdázni, mint a legutóbbi Európa-bajnokság legjobbja, Momir Ilics, a Veszprémtől Kielbe igazoló Marko Vujin vagy éppen a Pick Szeged klasszis szélsője, Rajko Prodanovics.

Jó tanács: aki útnak indul, jobban, de legalábbis gyorsabban jár, ha Tiszaszigetnél közelíti meg a határt.