2018. 02. 23. péntek - Alfréd -1°C | 2°C Még több cikk.

Három arany

Kerékpár - A KTM-Erste Leasing bizonyult a legeredményesebb mountain bike klubnak a záróversenyen. A Mátra Maratonon is „tartoltak" a soproniak.
Mátra Maraton hegyikerékpár-versennyel befejeződött az idei maraton Magyar Kupa-sorozat. A hetedik, egyben záróviadal Mátraházán és a környező hegyekben volt. A soproni KTM-Erste Leasing versenyzői ismét kitettek magukért.

Az Oxygén Adrenalin Parkban felállított rajtkapu alatt összesen 1260 bringás gördült át, hogy a három táv valamelyikét teljesítse. A kerekesek 28, 59 és 92 kilométer közül választhattak. Az esemény díszvendége a Pekingből a héten, eredményes, 23. helyezéssel hazatérő Parti András volt, aki az első kilométereken kísérte a hosszútávot választó férfiak mezőnyét.

A KTM-Erste Leasing csapatának a szezonzárón három arany-, egy ezüst- és három bronzérmet sikerült gyűjtenie, mellyel a részt vevő 54 csapat közül a legeredményesebbek lettek.

Győzelmet szerzett a nőknél Simon Emese (59 km) és Nagy Ágnes (28 km), míg a férfiak szenior mezőnyében Böhm Lajos (92 km) volt a leggyorsabb. Horváth Csabának a második helyet sikerült begyűjtenie a mastersek hosszútávú versenyén. Végig nagy csatában 4 óra 11 perces idővel mindössze 5 másodperccel maradt el a győztestől.

Középtávon Kenyeres Zsolt szerzett bronzérmet, míg 28 km-en Molnár Balázs a mastereknél, míg Lénárt László a szenioroknál állhatott a dobogó alsó fokára.

Ezekkel az eredményekkel kategóriájában Simon Emese, Nagy Ágnes és Horváth Csaba is megnyerte a Magyar Kupát, míg Böhm Lajos a második helyen végzett.

A kupasorozaton elért sikerek mellett Nagy Ágnes és Horváth Csaba az olimpiai krossz-szakágban idén bajnoki címet is szerzett. Hozzájuk csatlakozott Prájczer Péter, aki Four Crossban megismételte tavalyi szereplését: idén is a legjobb lett. A KTM-Erste Leasing így három bajnoki címet gyűjtött.
Prájczer Péter szeptember 12. és 14. között az ausztriai Schladmingban Világkupán szerepel.

Simon Emese, a női győztes: „Tudtam, ahhoz, hogy az összetettet is megnyerjem, a Mátrában mindenképp nyernem kellett. Nem vagyok nagy lejtőző, de a köves, gyors szakaszok lefelé most jól mentek. Voltak idén hullámhegyeim és hullámvölgyeim, de sikerült igazán nagy győzelmeket szereznem, és ez fontos nekem, mert szeretem a hazai maratonok hangulatát, a magyar hegyeket."

Görbiczék visszatérnek

Kézilabda - A hétvégi Szabella-kupa megnyerése után pénteken és szombaton a Kulcsár… Tovább olvasom