2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Habsburg Ferdinánd idegölő csatában győzött a Pannónia-Ringen - videó, fotók

Az ifjú Habsburg két futamon is kötélidegekkel őrizte meg első helyét, osztrák vetélytársa nem tudta hibába hajszolni a győri Kálmán Motorsport versenyzőjét.

A magyar országos és a közép-európai gokart bajnokság szezonnyitó futamát a Vas megyei ostffyasszonyfai Pannonia-Ringen rendezték.

Az ovis kisgyerekektől kezdve egészen a felnőttekig minden korosztály képviseltette magát a benzingőzös seregszemlén, köztük a Rotax Max Junior kategóriában versenyző Habsburg Ferdinánd is - közölte a Motorsport Csatorna.

A kisalfold.hu februárban adott hírt arról, hogy az utolsó magyar király, IV. Károly dédunokája, Habsburg Ferdinánd Zvonimir győri gokartcsapatban, a Kálmán Motorsport színeiben áll rajthoz az idei bajnoki futamokon.

Forrás: Motorsport Csatorna

Idegölő csata az osztrák riválissal

"Az idei szezont felvezetésképp Szlovéniában kezdtük, s ott is két győzelmet húzott be Ferdinánd.

Számomra rendkívül szimpatikus volt, hogy az időmérőn mutatott remek teljesítménye és a megszerzett pole ellenére visszaállt Ferdinánd a mezőny végére, hogy az előzéseket gyakorolja. Jó formáját sejtette, hogy így is meg tudta nyerni a futamot" - Halász János, a Kálmán Motorsport technikusa.

"Vas megyében elsőre is stabil 45.6 körüli időket autózott, vagyis jó eséllyel vághatott neki az időmérőnek.

A vasárnapi hivatalos edzésen rövid időt töltött a pályán Ferdinánd, de így is a második helyre kvalifikálta magát. Bizakodásra adott okot, hogy mindössze 0.136 másodperccel maradt el a polet megszerző osztrák versenyzőtársa, Thomas Preining mögött.

Ferdinánd az első futamon a poros ívről kellett hogy rajtoljon, ennek következtében visszaesett, de egy kisebb baleset miatt megszakították a versenyt.

Az újabb repülőrajtot követően a 15 körös verseny féltávjánál Ferdinánd ügyes manőverrel megelőzte fő riválisát, Thomas Preininget, így átvette a vezetést, melyet acélidegekkel őrzött meg" - folytatta Halász János.

Ferdinánd örült Alonsó kínai sikerének is

A második futam szintén a Habsburg fiú és Thomas Preining nagy csatáját hozta, felváltva futották a leggyorsabb köröket. Bár nagy volt a nyomás, az osztrák fiú nem tudta hibába hajszolni Ferdinándot, aki kettős győzelemmel kezdte a 2013-as szezont.

Örömét csak fokozta, hogy kedvenc Forma 1-es pilótája, Fernando Alonso nyerte a kínai Grand Prix-t a hétvégén" - zárta szavait Halász János.

Az ifjú Habsburg versenyző legközelebb Ausztriában áll rajthoz jövő hétvégén, Magyarországon pedig legközelebb május 11-12-én versenyez a kecskeméti Gokart Stadionban.

Habsburg Ferdinánd célja, hogy idén is kivívja az indulási jogot az év végi világbajnokságon, s korosztálya legtehetségesebb tagjaival mérje össze tudását a portugáliai Portimaóban.

Habsburg Ferdinánd az ostffyasszonyfai Pannonia-Ring dobogójának legfelső fokán. Fotó: Motorsport Csatorna (Hanzséros Tünde)

• 1. mekkmester 2013. április 17. 16:47
    „...ezen hír bearanyozza a napomat, sőt, a hetemet is...”

Primera División: Győzött a Real Madrid

A címvédő Real Madrid a hosszabbításban szerzett góllal biztosította be 3-1-es győzelmét a Betis… Tovább olvasom