2018. 09. 26. szerda - Jusztina 4°C | 15°C Még több cikk.

Győztes főpróba a BL-re: Vác-Audi ETO 25-32

A Vác otthonában is hozta a papírformát az Audi ETO a női kézilabda NB I-ben. A hazaiak 15 percig bírták a tempót, de ez kevés volt a bajnoki címvédő ellen. A Győr alapemberei közül többen is pihenhettek a második félidőben.
SYMA VÁCI NKSE - GYŐRI AUDI ETO KC 25-32 (10-18)
Vác, NB I-es női mérkőzés, 800 néző. V.: Bonifert, Oláh.

Vác: Herr O. – BAROSS 4, Soós 1, Temes 3, Uhraková 3, KLIVINYI 4, Kirsner 1.
Cs.: Juhász (kapus), Gróz 2/2, Vaszari, Fülöp A. 2, Barján 3, Ertl 2, Tápai Sz.
Edző: Németh András.

Audi ETO: PÁLINGER – Mraviková 4, Hornyák, BRADEANU 4, Spiridon 1, AMORIM 4, Vérten 3.
Cs.: Lunde Haraldsen (kapus), Görbicz 2/1, GROS 4, KOVACSICS 6/2, Mayer 3, Schatzl 1, Szölösi.
Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3. Kiállítások: 6, ill. 16 perc. Kizárva: Hornyák (52. perc).

Konkoly Csaba: – Az első félidő második felétől nyújtott játék bizakodásra adhat okot a hétvégi Bajnokok Ligája-mérkőzésre. A szünet után már bátran cserélhettem, így volt lehetőség a kulcsemberek pihentetésére.

Omline közvetítés:

60. perc: Vége a mérkőzésnek.

59. perc: Fülöp beállóból lő szerencsés gólt. 24-32. Fülöp három gólos. 25-32.

58. perc:Lunde indításából schatzl szerez gólt. 23-32.

55. perc: Kovacsics hetese pontos. 23-31.

54. perc: Grosnak zár jól Kovacsics és Mayer. Bombagól. 22-30. Ertl eredményes a túloldalon. 23-30.

53. perc: Fülöp is feliratkozik a váci gólszerzők közé. 22-29.

52. perc: Kovacsics lövését nézi el Juhász. 21-29. Hornyák összeszedi harmadik kétpercesét is. Piros lap.

51. perc: Gros passzából Mayer eredményes középen. 21-28.

50. perc: Hornyák, majd Ertl is betalál. 21-27.

49. perc: Klivinyi négy gólos. 19-26. Gyors hazai támadást zár góllal Barján. 20-26.

48. perc: Klivinyi harcol ki egy gólt Grossal a nyakán. Az ETO játékosát kiállítják. 18-26.

46. perc: Bradeanu tíz méterről lövi ki a bal felsőt. 16-26. Tíz közte. Németh András időt kér. Klivinyi lövi ki Lundét, de a labda a kapuba pattan. 17-26.

44. perc: Gros negyedik gólját lövi. 16-25.

42. perc: Baross gyorsan válaszol. 16-23. Bradeanu lövi át a sáncot könnyedén. 16-24.

41. perc: Hornyákot kiállítják. Baross a jobb szélről ejti át Lundét. 15-22. Mayer ezúttal is Bradeanutól kapja a gólpasszt. 15-23.

39. perc: Mayer kap beállóban gólpasszt Bradeanutól. 14-22.

38. perc: Soós kap két percet. A büntetőt Kovacsics értékesíti. 14-21.

37. perc: Temes középről lő Lunde feje fölött a hálóba. 14-20.

35. perc: Az ETO-ban Szölösi, Schatzl és Kovacsics is a pályán. A kapuban Lunde váltotta Pálingert a második félidőben.

34. perc: Bradeanu érkezik a kapu elé lendülettből. Bombagól. 13-19. Kovacsics hámozza át magát a falon a jobb egyes-kettes között. 13-20.

33. perc: A jobb szélről Baross is betalál. 13-18.

31. perc: Kirsner két góljával indul a második félidő. 12-18.

A Vác a félidő feléig tartotta a lépést a bajnoki címvédővel. Ekkor kezdte ugyanis komolyan vanni a védekezést a Győr. Az addig eredményes Temes, Uhrakova, Klivinyi hármasnak innentől kezdve esélye sem volt a zöld-fehérek magas, és határozott belső négyese ellen. A hazaiak a 15 perctől a félidő végéig mindössze egyetlen gólt lőttek akcióból. A folytatás ettől függetlenül még lehet izgalmas, de ahhoz óriási változás kellene, hogy Németh András csapata megszorítsa az ETO-t.

30. perc: Bradeanu passzából újra Gros vágja a hálóba a labdát. 10-18. Vége az első félidőnek.

29. perc: Emberhátrányban, és passzívban az ETO. Konkoly Csaba időt kér. A figurát Gros zárja le góllal. 10-17.

28. perc: Pálinger most Mravikovának ad gólpasszt. 10-16.

27. perc: Pálinger indítása találja meg Vértent. 10-15.

26. perc: Hosszú idő után újra akciógólt lő a Vác. Baross beállóban kapott pontos passzt. 10-13. Mravikova klasszikus szélsőgóllal válaszol. 10-14.

25. perc: Bradeanu is elereszt egy távoli lövést. Gól. 9-13.

23. perc: Spiridont állították ki. Gróz értékesíti a hetest. 9-11. Hornyák és Amorim összjátéka gólt ért. 9-12.

22. perc: Németh András időt kér.

21. perc: Amorim passzol ki a sűrűből a jobb szélre Mravikovának. Hangya visszahúzza  labdát a rövidre. Szép gól. 8-11.

20. perc: Görbicz szerez gólt hetesből. 8-10.

19. perc: Kirsnert is kiszórják a bírók két percre.

18. perc: Temes löki a levegőben Mravikovát. Ez is két perc.

17. perc: Hornyák kap két percet. A büntetőt Gróz a felső lécre lövi.

16. perc: Bradeanu szerez labdát, és passzol a szélre Vértenhez. Gól. 8-8. Vezet az ETO. Ezúttal Vérten ad gólpasszt Mravikovának. 8-9.

14. perc:Klivinyi harcol ki egy büntetőt. Gróz belövi, bár Pálinger beleér a labdába. 8-6. Amorim előtt nyílik szét a fal, gól a büntetés. 8-7.

13. perc: Átlövésből jön a válasz. 7-6.

12. perc: Balszerencsés gól. Klivinyi lövése megpattan, ez becsapja Pálingert, a labda pedig a kapuba vánszorog. 7-5.

10. perc: Görbicz varázsolja a labdát a középen lendületből érkező Amorim kezébe. A kapusnak esélye sem volt. 5-5. Soós ugorja túl Spiridon sáncát. Bombagól. 6-5.

8. perc: Uhrakova kiváló formában van, oda kell rá figyelni. Ez volt a harmadik gólja. 5-4.

7. perc: Egy labdaszerzés után Gros indítja Vértent. Ziccerből könnyű gólt lövünk. 4-4.

6. perc: Temes kap remek zárást, és be is varrja kilencről. 4-3.

5. perc: Mi is jók vagyunk beállóból. Spiridont nem tudják tartani a haaiak. 3-3.

4. perc: Gros találatára Uhrakova válaszol. 3-2.

3. perc: Uhrakovára nem figyelünk. Gól beállóból. 2-1.

2. perc: Amorim máris egyenlít. 1-1.

1. perc: A Vác kezdte a meccset. Az ETO-ban Pálinger előtt Vérten, Bradeanu, Amorim, Spiridon, Hornyák, és Mravikova a pályán védekezésben. Temes góljával vezet a Vác. 1-0.

17.55:
A játékosok bemutatásánál kiderült, hogy a hangulatra nem lesz panasz a meccsen: A hazai, és az ETO-tábor is hangol a meccsre.

17.53: A két csapatkapitány Görbicz Anita, és Kirsner Erika válaszott térfelet. Rövidesen kezdődik a meccs. A találkozót a Bonifert Ferenc-Oláh Viktor kettős vezeti.

17.40: Ahogy az várható volt, a sérüléssel bajlódó Orbán Adrienn és Palkó Fruzsina kimaradt az ETO csapatából. A fiatal tehetségek közül ezúttal is helyet kapott a keretben Schatzl Nadine, és Szölösi Patrícia is.

17.30: Taps kíséri a játéktérre az Audi ETO csapatát is. Görbiczék is megérkeztek a bemelegítéshez.

17.25: A váci sportcsarnokban már most megteltek az ülőhelyek, és a rendező klub várakozásainak megfelelően ugyanez lesz az állóhelyek "sorsa" is a kezdésig. Először a hazai játékosok jöttek ki melegíteni. A gyakorlatokat az egyik legrutinosabb játékos Kirsner Erika vezényli.

Vezetőedző: Konkoly Csaba

A zöld-fehérek az elmúlt két fordulóban közvetlen riválisaikat fektették – magabiztosan – két vállra, hiszen előbb Debrecenben nyertek Pálingerék, majd vasárnap hazai pályán a Ferencvárost is legyőzték. Ezúttal a negyedik helyezett ellen folytathatja menetelését a bajnokságban még mindig hibátlan Audi-ETO.

„A Fradi-meccsen Orbán kapott a combjára egy medvepuszit, így nagy valószínűséggel a BL-meccset is kihagyja a jobbszélső. Rajta kívül Palkó nem állhat még rendelkezésemre Vácon, ahol arra törekszünk, hogy a játékunk érvényesüljön, s a technikai hibáink számát jelentősen csökkentsük. A találkozó jó képet adhat a volgográdi összecsapásra" – mondta Konkoly Csaba, a győriek vezetőedzője.

• 3. peet2 2011. február 02. 20:30
    „Elrontott főbróba -közte nincs tiz-babona szerint csak jó előadást eredményezhet.
    Ebbe bizzunk, mert a csapat még nincs BL FORMÁBAN.”
  • 2. alacska 2011. február 02. 19:26
    „Ez a védekezés, ennyi kapott gól a Vác ellen nem éppen megnyugtató a szombati mérkőzés előtt. Itt jelentős formajavulásra lesz szükség, mert baj is lehet. Az illetékesek nem veszik észre, hogy Hornyák Ági nagyon kilóg a csapatból- jobb játékosokat elküldtek miatta. Nem tudom kinek a kedvence!”
  • 1. artie75 2011. február 02. 18:01
    „Még mindig Szölösi.”

Futsal: sima továbbjutás a kupában

A Rába ETO magabiztosan – találatot sem kapva – hatgólos győzelmet aratott a Gödöllő… Tovább olvasom