2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Futsal: Borsod Volán-Rába ETO 3-11

A bajnok és kupagyőztes Rába ETO helyenként kényelmes játékkal is magabiztosan győzött Miskolcon a Borsod Volán Szabadidőközpont otthonában, az élvonalbeli bajnokság 8. fordulójában.

Borsod Volán Szabadidőközpont–Rába ETO 3–11 (1–4)
Miskolc, NB I-es mérkőzés, 300 néző. V.: Veizer, Takács I., Horváth R.

ETO: Matkovics – Neris, Al-Ioani, Harnisch, Dróth. Cs.: Unger (kapus), Moreno, Lódi, Gyurcsányi, Madarász, Amrani, Peczár.
Edző: Tóth Szabolcs.

Gsz.: Vígh (18.), Bogyó (28.), Balogh D. (36.), ill. Moreno (4., 24., 26.), Dróth (9., 20., 39.), Madarász (14., 38.), Harnisch (23., 35.), Neris (30).

A jól védekező, szervezetten játszó hazaiak ellen nehezen lendült játékba az ETO, amely az első félidőben főképp pontrúgásokból volt eredményes.
Szünet után, a folytatásban is viszonylag „kényelmesen” futsalozott a magyar bajnok, ám a tudásbeli különbség a két együttes között végül az eredményben is megmutatkozott.

A győriek ezúttal nem sorokat cseréltek, hanem egyesével váltották játékosaikat, s több taktikai variációt is kipróbálhattak a miskolci csapat ellen. Összességében esélyeshez méltóan gyűjtötték be a három pontot.

Tóth Szabolcs: – Sok hibával tarkított mérkőzésen végül fölényes, megérdemelt győzelmet arattunk.

A 8. forduló eredményei: B.Volán Szabadidőközpont - Rába ETO 3-11 (1-4), Huszárok Futsal - Ózd Városi SE 1-6 (0-1), Üllő FC Cső-Montage - GYFBSK-Medical Investment 7-4 (0-1), Colorspectrum Aramis - Rubeola FC Csömör 3-3 (2-0), FTC-6x6 Taxi - MVFC Berettyóújfalu 2-3 (1-1). Pénteken játszották: Vasas Fortuna Futsal - Újpest FC 2-3 (2-2).

Hétfőn este hét órakor a Borsod Volán Szabadidőközpont otthonában lép pályára a magyar bajnok Rába ETO.

Miskolcon vendégszerepel ma a címvédő Rába ETO az élvonalbeli futsalbajnokságban. A Rába-partiak a terveknek megfelelően eddig remekül szerepelnek a bajnokságban, összes eddigi mérkőzésüket megnyerték és magabiztosan haladnak az őszi elsőség felé. Még úgy is, hogy akadnak gondok az együttes háza táján, hiszen többen is sérüléssel bajlódnak, legutóbb pedig a válogatottal Brazíliában szereplő játékosaira sem számíthatott Tóth Szabolcs, a csapat nemrég kinevezett vezetőedzője.

A győriek egyébként az elmúlt – utolsó fordulóból előrehozott – mérkőzésükön a sereghajtó nyíradonyiakat fogadták a Magvassy-csarnokban. Madarászék remek első félidőt produkáltak, kilencgólos előnyt harcoltak ki, ám a második félidőben alaposan visszavettek a tempóból. Szünet után „csupán" háromszor zörgették már meg az ellenfél hálóját, s végül ugyan 12–1-re győztek, de nagyobb koncentrációval még nagyobb lehetett volna a különbség.

A papírforma természetesen a borsodiak ellen is győri sikert ígér, ám valószínű, ezúttal már a második félidőben is jobban oda kell tenniük magukat Dróthéknak.

A csapatba visszatérhetnek egyébként a válogatottal Dél-Amerikában túrázó játékosok, Lódiékkal nyilván erősebb is lesz a csapat. Kérdéses azonban a kézsérüléssel bajlódó kapus, Balázs szereplése.
„A borsodiak ellen jobban kell koncentrálnunk, mindkét félidőben, ha ez sikerül, nem lehet gond a hazai együttes legyőzése" – emelte ki Tóth Szabolcs, az ETO vezetőedzője.

A Borsod Volán Szabadidőközpont csapata ősszel 7 pontot gyűjtött, s jelenleg 8. a 12 csapatos mezőnyben.

• 1. gólkirály 2010. november 15. 16:45
    „Folytassa ETO! - Miskolcon is....”

Ott vagyunk a nyolc között a BL-ben: Audi ETO-Zvezda 33-22

Az Audi ETO átgázolt a Zvezdán a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában. Görbiczék az utolsó… Tovább olvasom