Férfi kézilabda NB I/B - Bírói hibák (is) döntöttek - ETO-SZESE-Pécs 29-30

"Készülhetünk mi bármilyen elszántan, kiadhatunk magunkból mindent, ha idejön két ember, aki minden ellenünk hozott ítélet után mosolyog."
ETO-SZESE–Pécsi VSE 29-30 (14-14)
Győr, NB I/B-s mérkőzés, 400 néző. V.: Kovács T., Mándli.

ETO-SZESE: Vogt – Papp M., Petrenko 8, Sokoray 3, Bella 1, Heiczinger, Hollós 6. Cs.: Dapsy (kapus), Nagy D. 3/2, Oláh, Kalmár 1, Zsigmond 3/3, Goór, Fodor 2, Herbert 2. Edző: Rosta Miklós.

A találkozó első két gólját az ETO szerzte, és a folytatásban is megtartotta a vezetést, negyedórányi játék után már három gól volt az előny. (8-5). A pécsiek azonban pillanatok alatt kiegyenlítettek, ezt látva időt is kért Rosta Miklós. Szavai hatottak a játékosokra, a 26. percben már négy góllal vezetett a csapat (14-10). A félidő hajrája azonban kifejezetten rosszul sikerült, így 14-14-es döntetlennel vonultak pihenőre a játékosok.

A második félidőben négy perc alatt ellépett az ETO három góllal (18-15), ezt azonban hatperces gólcsend követte, a Pécs pedig a mérkőzésen először átvette a vezetést (18-19). A folytatásban hatalmas csata alakult ki, mindkét oldalon sok technikai hibával. Egyik csapat sem tudta leszakítani a másikat, minden gólra érkezett válasz a túloldalról. Az utolsó öt percnek 27-27-es döntetlennel vágtak neki a csapatok úgy, hogy Hollós szabálytalanság nélkül kapta meg harmadik kétperces büntetését, és már csak a lelátóról figyelhette a társakat. Vogt bravúrjainak is köszönhetően 29-27-re is vezetett az ETO, amikor néhány érthetetlen játékvezetői ítélet és hatalmas egyéni hiba után kétszer is leindították a pécsiek a győrieket, akik így mindkét pontot elvitték Győrből - olvasható a győri csapat honlapján.

Rosta Miklós: - Megvertük saját magunkat, hazai pályán elbírtunk minden negatív nyomást, de az utolsó percekben két legrutinosabb játékosunk adott el két labdát. Készülhetünk mi bármilyen elszántan, kiadhatunk magunkból mindent, ha idejön két ember, aki minden ellenünk hozott ítélet után mosolyog. Az én időmben is voltak ilyen esetek, de a tiszteletet megkapták a játékosok.